Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Huawei Watch GT 3

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#19
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.03.2007
Trebuie luat in considerare si faptul ca resursele lui gt3 sunt net inferioare fata de watch3/pro : 32mb ram 4gb stocare vs 2gb ram 16 gb stocare.

#20
editzastan

editzastan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2008
https://www.gsmarena...-news-52746.php

#21
taurasul

taurasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.06.2008
De ieri sunt posesor de Huawei Watch GT 3. A încercat cineva sa inițieze apeluri pe Car Kit-ul autoturismului cu ceasul conectat la telefon? La mine nu afiseaza initierea apelului pe display-ul auto. La voi cum se manifesta?

#22
zite747

zite747

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.04.2007
Salut! Am incercat eu pe car kit-ul original al masinii bazat pe Windows CE si de cele mai multe ori, apelul decurge normal. Alteori se comuta pe telefon imediat ce initializez de pe car kit. Asta se intampla cu GT3-ul conectat la un Xiaomi Mi10t pro.

#23
alynus

alynus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.10.2007
Salut, zilele astea fiind in carantina,  dupa ce 2 zile la rand nu am raspuns politiei ,(era dimineata si dormeam), imi tot bateam capul cum masa dorm asa adanc de nu il simt pe mana cand ma suna cineva si dupa ceva sapaturi pe net aflu ca asa l-au facut ca atunci cand dormi sa se dezactiveze atat aod cat si vibratiile si sunetul. Mare porcarie, am mai avut si alte marci de smartwatch  dar niciunul nu facea asa ceva.

Edited by alynus, 21 January 2022 - 00:02.


#24
taurasul

taurasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.06.2008

View Postzite747, on 20 ianuarie 2022 - 15:17, said:

Salut! Am incercat eu pe car kit-ul original al masinii bazat pe Windows CE si de cele mai multe ori, apelul decurge normal. Alteori se comuta pe telefon imediat ce initializez de pe car kit. Asta se intampla cu GT3-ul conectat la un Xiaomi Mi10t pro.


La fel si la mine. Dupa initierea apelului din MediaNav, imediat se comuta pe telefon (Samsung S20FE). Trebuie sa fii atent sa comuți convorbirea in carkit deoarece nu-ti mai auzi interlocutorul. Care sunt modalitatile (sau ce se poate face) ca apelul sa nu se comute in telefon , sa ramana in difuzoarele masinii? Multam.

#25
zite747

zite747

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.04.2007
Singura varianta sa nu se mai intample asta, ar fi sa dezactiezi optiunea de "Phone Calls" a ceasului din setarile bluetooth ale telefonului. Dar asta cred ca e putin peste mana de fiecare data cand te urci in masina. Nu stiu daca nu cumva exista vreo modalitate de a crea o regula speciala in care sa deconectezi cumva ceasul de la telefon in momentul conectarii la Car Kit folosind Bixby Routines.

#26
taurasul

taurasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.06.2008

View Postzite747, on 21 ianuarie 2022 - 09:42, said:

Singura varianta sa nu se mai intample asta, ar fi sa dezactiezi optiunea de "Phone Calls" a ceasului din setarile bluetooth ale telefonului. Dar asta cred ca e putin peste mana de fiecare data cand te urci in masina. Nu stiu daca nu cumva exista vreo modalitate de a crea o regula speciala in care sa deconectezi cumva ceasul de la telefon in momentul conectarii la Car Kit folosind Bixby Routines.


Regula Bixby:
1. dezactivare bluetooth pe ceas daca se conecteaza telefonul la MediaNav.

Nu functioneaza deoarece ceasul se reconecteaza cu telefonul dupa 2 sec.
Alta regula nu am gasit viabila ... daca cineva stie ... multam anticipat.
Toate cele bune

#27
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
Nu exista nici un remediu, Huawei dorește să vb după ceas, indiferent daca ai căști in urechi
Am returnat un gt2 din cauza priorității bluetooth
Nu ai ce sa ii faci

#28
vintage86

vintage86

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2022
Salutare, totuși celelalte firme/ modele de ceasuri (Samsung etc), cum gestioneaza conectarea la Bluetoothul mașinii?

#29
zite747

zite747

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.04.2007
De exemplu, folosind un Samsung Watch 4 clasic alaturi de acelasi telefon ( Xioami mi10T pro conectat la acelasi car kit ) totul decurge cum ar trebui: Toate apelurile primite cat si cele initializate de pe car kit-ul masinii, vor ramane tot pe car kit. Nici macar un singur rateu pana acum.
PS: Acelasi comportament ca la GT3 il observ si la Watch 3 Pro.

#30
taurasul

taurasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.06.2008

View PostCorbul2004, on 21 ianuarie 2022 - 22:12, said:

Nu exista nici un remediu, Huawei dorește să vb după ceas, indiferent daca ai căști in urechi
Am returnat un gt2 din cauza priorității bluetooth
Nu ai ce sa ii faci


Nu inteleg de ce telefonul Samsung - prin rutina Bixby de deconectare a ceasului GT3 in momentul conectarii la car kit-ul masinii - nu indeplineste functia respectiva. Prioritatea bluetooth e data si luata de telefon. Inseamna ca rutinele descrise in meniul Bixby Routines/Adaugare rutina, partial NU produc efecte? Cu ceasul oprit, totul functioneaza corect. Nu inteleg fenomenul! Problema este ca apelul nu se duce pe ceas .... ramane pe telefon, altfel vorbeam dupa ceas.
Dupa ce raspunde interlocutorul, pot comuta manual apelul pe car kit-ul masinii de pe display-ul acestuia.
Alte pareri?
Toate cele bune

Edited by taurasul, 01 February 2022 - 13:29.


#31
vintage86

vintage86

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.01.2022
Imi comandasem si eu elite gt3, ieri toata ziua m-am jucat pe el si seara l-am dat retur. Nu am simțit ca își merită banii. Da, e cel mai frumos ceas smart, dar totuși nu am simțit ca e prea folositor. Sincer o sa astept o perioada sa il iau de pe OLX la maxim 600 ron sigilat.


#32
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@taurasul: greu de inteles, pur si simplu evit produsele lor, dupa ce un gt 2 pro facea acelasi lucru si mi-a mancat zilele.

#33
grg1985

grg1985

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2018
Salutare! Detin un GT3 conectat la un Iphone 11. Nu reusesc sa ii dau de cap ca sa isi faca sincronizarea automata a datelor. Vreun sfat? Multumesc!

#34
ninel

ninel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.11.2004
Am cumparat de vreo trei saptamani un GT3 active. Acesta inlocuieste un Honor Magic 2. Ca si plusuri fata de Honor remarc display-ul mai luminos si frontul caracterelor care este mai mare (este un plus pentru mine). Ca viteza se "misca" la fel ca Honorul. Are senzor de temperatura a pielii dar nu prea o vad utila.
Ca neajunsuri nu pot sa nu remarc faptul (este chiar enervanta) ca GT3 initiaza si raspunde foarte greu la apelurile/raspunsurile de pe ceas. Honorul functioneaza instant.
Geamul ceasului a capatat deja o zgarietura fara sa-l expun la agresiuni externe. Honorul, dupa doi ani de utilizare nonstop, in conditii grele gen, polizare, sudura, mecanica la masina cu el la mana este impecabil estetic. Nu are zgarieturi sau uzura la carcasa. GT3 m-i se pare mult mai slab ca rezistenta.
In concluzie: acum nu l-as mai cumpara. As ramane tot cu Honorul.
Ps Il folosesc in combinatie cu un Huawei P40 pro

Edited by ninel, 08 February 2022 - 11:10.


#35
carasanu

carasanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 19.03.2011
Bună ziua! Cei care aveți ceasul dacă sună telefonul și ai căștile în urechi poți vorbi de pe căști raspunzind de pe ceas? Cum se comporta după mai mult timp de folosire? Dacă merită să trec de la watch fit la ăsta? Mulțumesc!

#36
OctavianVl

OctavianVl

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.12.2021
Salutare! În primul rând, astăzi a sosit Gt3 și deja am câteva zgârieturi pe ecran. A mai "experimentat" cineva același lucru? La voi cum e ecranul? Și în al doilea rând, bateria cum ține, ce fel de scenarii folosiți? Vreau să știu dacă totuși să-l păstrez sau să-l dau înapoi...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate