Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Actorul Alec Baldwin a împușcat mortal o femeie pe platourile de filmare

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#127
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 09.09.2006

View PostMosotti, on 24 octombrie 2021 - 18:12, said:

Actorul nu avea de ce sa "verifice" vreo arma. Actorul e actor, nu trebuie sa se priceapa la arme. [...]De fapt NIMENI in afara de armurier nu tre sa-si bage ghioambele in arme dupa ce au fost verificate.
[...]
În principiu ai dreptate, dar regula nr. 1 a armelor e că trebuie mereu tratate ca și cum ar fi încărcate și periculoase. Sincer, mie nu mi se pare ok să îndrepți spre cineva o armă fără să te fi asigurat înainte (tu cu ochiu' tău dilatat) că e ce trebuie să fie (în cazul de față încărcată cu blankuri).

View PostGUP, on 25 octombrie 2021 - 23:31, said:

[...]Russell said the actor was very careful[...]
Cum am zis și mai sus, aparent nu a fost chiar atât de grijuliu...

#128
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003

View Postbuntzi, on 28 octombrie 2021 - 10:12, said:

dar regula nr. 1 a armelor e că trebuie mereu tratate ca și cum ar fi încărcate și periculoase.
Pai pistolul trebuia sa fie incarcat oricum. Nu stiu cum se verifica ce munitie s-a pus, dar sigur nu actorul incarca arma. El primeste arma incarcata si apoi ar trebui sa verifice apoi daca persoana responsabila si-a facut treaba. Cam aiurea.

#129
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,661
  • Înscris: 23.10.2006
https://stirileprotv...te-posibil.html
Daca plateau cum trebuie personalul si nu angajau persoane responsabile cu armele de foc, de care se stia ca au avut probleme in trecut cu respectarea regulilor de siguranta, poate nu se intampla acest incident. Dar ca in orice domeniu, cei care stiu exact cum sa isi faca treaba costa, si se pare ca, echipa tehinca era platita cu bani de un burito. Ultima persoana care putea sa impiedice incidentul era actorul, care cel putin moral, trebuia sa se asigure ca are munitie blank sau arma este descarcata, sau cel putin sa nu tinteasca o fiinta umana sau animal. Asa are o persoana pe constiinta si cariera in pioneze.

#130
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,661
  • Înscris: 23.10.2006
Se pare ca si altii sunt de acord cu mine, ca ultima persoana care trebuia sa verifice arma era actorul:

https://stirileprotv...de-filmare.html

#131
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Si am suferit o trauma cand am aflat vestea. Sa dau si eu pe careva in judecata? :D

View Postbaribalu, on 18 noiembrie 2021 - 11:41, said:

Se pare ca si altii sunt de acord cu mine, ca ultima persoana care trebuia sa verifice arma era actorul:
Rolul armurierului care e?

#132
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,661
  • Înscris: 23.10.2006
Conform normelor lor de siguranta, armurierul ar fi trebuit sa verifice arma in fata lui, sa ii arate ca este descarcata. Exact cum se procedeaza si la noi in poligon, arati clentului ca arma este descarcata, pe langa modalitatea de a manui o arma de foc. Alec fiind si producator nu numai actor, o sa aiba ceva probleme naspa cu justitia.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate