Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Facebook/META intra in cripto (cu NOVI Wallet & Diem)!

  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Ma gandeam ca Bitcoin e cel mai facil , il gasesti ca mijloc de plata pe milioane de site uri de toate genurile.
O gramada de aplicatii care folosesc Bitcoin ,platesti cu Bitcoin ca si cum ai plati cu dolarul in lumea reala.

#56
Rosnec

Rosnec

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 18.10.2021
Poate cu bitcoin cash, in nici un caz cu bitcoin avand in vedere ce costuri mari sunt la tranzactii.
Bitcoinul e vazut ca si aurul, investesti sume mari pt termen lung.

#57
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021

View PostTLGTLC, on 13 noiembrie 2021 - 12:37, said:

Tot arunc câte o privire la ce se întâmplă cu MANA. Se petrec niște fenomene pe care eu nu le-am mai întâlnit. Nu am mai văzut niciodată ca prețul să scadă la RSI de 80+. Graficul de adâncime joacă în toate modurile posibile, dacă s-ar taxa anularea ordinelor, exchange-urile ar câștiga o grămadă de bani. Am testat diverse strategii și unele nici măcar nu mai dau semnale. În concluzie, cine are MANA să îi țină, cine nu, să se abțină...până nu se limpezesc apele. Cu SAND box și cu ENJ lucrurile par mai clare.
Ordinele astea in asteptare pot sa induca lumea in eroare.
Dar e dreptu omului sa puna ordin de cumparare cand scade pretu cu x%.
Mai apoi vede ca scade repede si se lacomeste putin , anuleaza ordinu si baga altu , cumparare la pret si mai mic.

#58
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Facebook's cryptocurrency venture to wind down and sell tech assets - WSJ
https://www.reuters....y-idCAKBN2K10HM

Posted Image Gata cu diem-ul lui Zucki...

Edited by tigerheart, 27 January 2022 - 21:54.


#59
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,199
  • Înscris: 08.01.2021
si in sfarsit si o veste buna
https://www.startupc...-diem-libra.htm

Pe mine la cryptos ma atrage ideea de descrentralizare.  Alde feisbuc nu cred ca aveau oricum ce cauta in asa ceva. Deja au suficienta putere pentru gustul meu.

#60
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Cripto este si va fi mereu impartit in doua... centralizat si descentralizat
Facebook vrea o ''felie'' importanta in Metaverse... are resurse dar asta nu inseamna ca va detine un monopol.

Novi Wallet a renuntat la sigla Diem asadar va ramane deocamdata cu stablecoin-ul USDP (Pax Dollar)
Daca FB/Meta nu se gandeste acum la un stablecoin propriu, va utiliza probabil USDP-ul deja existent in Novi Wallet
Daca FB/Meta se gandeste din nou la o criptomoneda volatila, proprie, va avea cu siguranta un nou refuz din partea autoritatilor din USA
Novi isi face reclama (disponibil/pilot doar in USA si Guatemala) ca fiind companie de transfer instant de bani (international) fara fee!
https://www.novi.com/

Edited by rz, 04 February 2022 - 21:06.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate