Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Laptop nou Ryzen 7 5700U sau Intel i7-1165G7

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Nu am gasit vreun filtru de cautare pe nici un site care vinde laptopuri cu OLED.
Presupun ca un refresh de peste 90Hz ar rezolva problema, sa vedem si la ce preturi, in caz de nepotrivire de buget merge si un IPS.

#56
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Dacă e cineva interesat, încă două zile acest laptop Asus poate fi cumpărat cu 2300 de lei, are o extrareducere de 15%
https://www.emag.ro/..._medium=android

#57
LaurentiuT

LaurentiuT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 04.07.2008
https://www.xiaomiho...-15-pro-laptop/
A pus mana careva pe unu d-asta? Merita in detrimentul Asus/Dell/Hp?

#58
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
E bine sa limitez fiecare incarcare pana la 80%? Laptopul are aceasta facilitate.
Descarcat pana la 20-25%

#59
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Da, daca sta mai mult in priza este foarte ok, nu este asa mare stres pe baterie. Al meu sta la 60% de exemplu.

#60
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Nu sta in priza, doar pe perioada incarcarii de pe la 20 la 80 apoi scos din priza.
Daca îl utilizez scos din priza să îl las sa se încarce până la 100?

#61
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Doar daca este nevoie de baterie full, daca este ok si 80% atunci cel mai bine este scos si folosit asa intre 20 si 80.

#62
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Da, laptopul este folosit doar acasa, il pot pune oricand la incarcat. Daca vreodata e nevoie de lucru in deplasare si nu am priza ii dau 100%

#63
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Ar fi ok daca i-as mai adauga inca 8 Gb RAM? Unele voci spun ca fiind AMD ar merge mai bine cu memorii in dual channel, acum are 8 Gb lipiti pe placa de baza. Este in garantie (luat eMAG) si astept raspuns cu privire la conditiile lor, daca pot schimba eu sau musai la un service agreat de ei.
La momentul actual ocupata memoria pana in 40-50% in mod normal.

#64
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Asa era parca pe vremea Athlon, Duron si dupa, acum nu stiu daca mai este cazul. Este o diferenta intre single si dual channel dar nu are treaba cu procesorul. Daca memoria e ocupata doar 50% si nu se simte nevoia de mai mult, nici cu 16 gb (fie ei si in dual channel) nu se vor observa mari imbunatatiri zic eu. Pe alta parte, rau chiar nu ii face. Atata ca trebuie avut grija sa fie o memorie cu specificatiile apropiate celei deja existente.

#65
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Astept raspuns de la eMAG, sa vad conditiile.
Mai am un laptop nou cu Gold 7505 si doar 4Gb RAM caruia as vrea sa ii iau inca un modul. Culmea e ca oricate pagini as deschide, memoria ocupata peste 95%... tot nu sughita, nici nu imi dau seama ca e "incarcat". Astuia i-as pune insa aceleasi conditii, eMAG.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate