Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Hosting ASP pentru mai multe domenii

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
We had an huge outage in our EU datacenter recently. As the result, few of our database servers were badly damaged along with backup data of those servers. We deeply apologize for this incident. We never had such problem before for the past 20 years and we are now in the process of making changes to prevent this from ever happening again. If you have backup of your databases, please follow instructions below to restore it from your control panel and your site should be working again. Please also looked into your account root folder "www/db" for previous Backups. I would suggest all customers to make regular backups in the future, we will also compensate everyone with our "Remote Site Backup"

Salut, vind dupa o intamplare nefericita cu https://smarterasp.net unde mi-au pierdut toate bazele de date si backupurile lor... La ei am un abonament cu 512M RAM care se misca foarte bine. Nu am avut ce sa le bag de vina pina la problema de acum... Stau cu capul in nisip si dau vina pe mine ca nu mi-am facut back-up extern.... e adevarat si asta, dar nu pot sa fac back-up extern zilnic la o baza de date care se modifica zilnic...
As vrea sa ma mut de la ei la o alta firma unde sa beneficiez de facilitati asemanatoare (aprox 20 domenii ASP hostate, tot atatea DB-uri SQL Server (accesibile si din exterior) si cel putin 512M RAM) la un pret asemanator (~10-15$/luna). Nu am nevoie de server inchiriat pt ca siteurile nu sint magazine online.
Aveti experiente cu un astfel de provider? Cred ca din afara tarii e mai recomandat (in RO am lucrat in trecut cu Livehosting din Timisoara si Xservers din Bucuresti, ambele cu bune si rele, mai ales rele - nu neaparat din cauza comunicarii cu ei cat a serviciilor oferite vs pretul platit)
Multumesc pt orice sfat!
Faceti back-up la backup!

#2
adrian-a

adrian-a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.01.2005
Cu Plesk și baze de date SQL Server nelimitate. Sunt și pachete cu 15 domenii sau domenii nelimitate:

https://hosterion.ro/gazduire-windows


Iar backup-urile se fac in alt oraș, nu numai in alt datacenter.



#3
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003

View Postadrian-a, on 18 octombrie 2021 - 12:27, said:

Cu Plesk și baze de date SQL Server nelimitate. Sunt și pachete cu 15 domenii sau domenii nelimitate:

https://hosterion.ro/gazduire-windows


Iar backup-urile se fac in alt oraș, nu numai in alt datacenter.
nu scrie pe nicaieri (sau nu vad eu) cita memorie se aloca celor 15 domenii...

#4
adrian-a

adrian-a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.01.2005
Nu cred că este limită. Oricum 1GB RAM fara probleme.

#5
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
In 2021 mai exista servere SQL expuse direct spre Interneti? Si apoi se mira unii si altii ca le dispar datele?!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate