Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Exista posibilitatea de a obtine un numar la alegere?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
fasdaf

fasdaf

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.10.2021
Va salut. As vrea sa trec pe Orange Prepay insa am o nelamurire. Daca merg intr-un magazin Orange si cer o cartela cu numar... mi se poate pune la dispozitie o serie de numere de telefon din care sa aleg inainte de a cumpara cartela? Stiu ca inainte erau niste chestii cu numere cu data de nastere gen 07xxddmmyy. Se mai poate asa ceva? Sau daca am pe cineva din familie cu abonament Orange de multi ani as putea beneficia eu de un astfel de numar? Daca nu Orange, aveti idee ce retea de telefonie mi-ar pune la dispozitie numere de telefon din care sa aleg inainte de a cumpara cartela? Multumesc anticipat!

Inca ceva va rog... Care sunt sansele ca atunci cand cumpar o cartela... numarul sa mai fi fost folosit de cineva inaintea mea? De exemplu daca as vrea un numar nou nout nefolosit de nimeni inainte... am vreo sansa sa pun mana pe unul? Mi s-a mai intamplat sa cumpar o cartela si sa ma sune X ca il cauta pe Y care si-a schimbat numarul de telefon si respectivul numar e al meu. Vreau sa evit asta pe viitor, se poate?

#2
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
La Orange, numerele de prepay nu sunt trecute/mentionate pe spatele lor. Asa ca,atunci cand activezi o cartela noua,numarul va fi unul aleatoriu, in schimb la ceilalti operatori, numerele sunt trecute pe spate. De exemplu, VDF are expuse in magazinele lor, cartele cu 0 euro,gratis, pentru oricine.

Alegerea unui numar preferential,asa se numeste ceea ce doresti tu, nu se poate obtine direct ca si cartela prepay, la nici unul dintre operatori, nu doar la Orange. Se poate obtine doar la abonament,iar ulterior dupa 6-12 trecut pe cartela prepay.


#3
gymy

gymy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 29.11.2005
Cu Orange Yoxo ți se dă să alegi numărul din 10 posibile. Dacă nu a-ți plac ajunge sa restartezi aplicația și să primești alte numere. Eu după vreo 8 restart uri am găsit un număr care a-mi place. Poți să-ți faci abonamentul de acasă și îl poți închide tot de acasă.
Ca și preț eu am ales 29 RON cu minute și sms nelimitate și 60Gb net.
Dacă nu consumi netul primești banii înapoi. Asa că media abonamentului e undeva la 17 RON pe luna la mine.
Nu cred că pe prepay ieși mai ieftin.

#4
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 01.05.2016
@gymy, nu mai esti la curent cu yoxo, daca iti faci acum un yoxo, nu mai ai veneficiul ca primesti bani pe netul neconsumat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate