Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Decizie de despartire

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018

View PostPuferiu_, on 17 octombrie 2021 - 20:48, said:

Trece si asta. Apoi ne intrebam de ce vor sa se razbune pe noi.
:)))))

#56
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 08.03.2011

View PostRandom1Name, on 16 octombrie 2021 - 18:53, said:

Vreau sa dau vestea despartirii, insa nu am curaj si nu-mi doresc sa o ranesc. Cum ma sfatuiti sa fac?
Eu sunt adepta sincerității. Dacă e nevoie, cu "mănuși".

View PostRandom1Name, on 17 octombrie 2021 - 19:34, said:

S-a intamplat, acum sunt singur. Trage de mine sa ma intorc la ea ca are nevoie de mine si vrea sa fie impreuna cu mine. I-am zis ca nu, dar cred ca o sa mai insiste. Oricum am ranit-o, dar crede ca inca nu sunt despartit de ea..
Dacă mai vorbiți, spune-i că ești conștient de părțile frumoase pe care le-ați avut, bagă ceva acolo că nu o uiți că a fost alături de tine în ultimii ani. Dar subliniază dup-aia că asta nu e suficient să fiți fericiți pe termen nelimitat și că viața vă rezervă multe alte lucruri. Spune-i că va întâlni oameni mai potriviți ca tine și că tu vrei acum să fii singur. Cel mai bine e să nu rămâneți în contact, ca să se obișnuiască și să treacă peste. De ce are nevoie de tine? dacă chiar sunt chestii punctuale la care poți și vrei să o sprijini, ar fi drăguț să o faci, dar dacă e așa în general o stare de-a ei de obișnuință de a se baza pe tine, încurajeaz-o că se poate descurca singură. Nu mai păstra legătura după ce stabiliți totul, nu mai reveni, lacrimile au rostul lor, va zâmbi din nou.

#57
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View PostRandom1Name, on 16 octombrie 2021 - 21:50, said:

In general certurile incepeau când familia mea era implicată - in sensul ca nu ii convenea niciodată ca vreau sa petrec timp si cu ei.

De aici a plecat decizia mea de a ma despărți, nu mai vreau responsabilitatea unei relații, unde sa am mereu o grija.


Nu te lăsa la mami? Măi, măi, măi! Reaua de ea!

La urma urmei, străzile-s pline de bărbaţi în landouri, molfăind bărbos sânii zbârciţi ai măicuţelor.

Fata n-a pierdut nimic de calitate, sunt atâţia paşi de oedipi şi iocaste pe trotuare încât ceva asemănător poate găsi oricând. Din nenorocire însă, acum suferă.

Când bărbatu-i matur, poate uni sănătos cele două femei din viaţa lui, iubita/nevasta cu mamă-sa.

Când nu, orăcăie-n pelinci că-i grea responsabilitatea de-a schimba un bec la casa lui, mai bine o urcă pe mă-sa pe scaun să-i înşurubeze dulia.

#58
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

View Postclasica, on 17 octombrie 2021 - 22:24, said:

Nu te lăsa la mami? Măi, măi, măi! Reaua de ea!

La urma urmei, străzile-s pline de bărbaţi în landouri, molfăind bărbos sânii zbârciţi ai măicuţelor.

Fata n-a pierdut nimic de calitate, sunt atâţia paşi de oedipi şi iocaste pe trotuare încât ceva asemănător poate găsi oricând. Din nenorocire însă, acum suferă.

Când bărbatu-i matur, poate uni sănătos cele două femei din viaţa lui, iubita/nevasta cu mamă-sa.

Când nu, orăcăie-n pelinci că-i grea responsabilitatea de-a schimba un bec la casa lui, mai bine o urcă pe mă-sa pe scaun să-i înşurubeze dulia.
Ai fost recent la plaja?

Sunt curios deoarece scrii ca si cum ti-ar fi ramas niste nisip in indispensabili.

#59
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View Postvictor29cr, on 17 octombrie 2021 - 23:02, said:

Sunt curios deoarece scrii ca si cum ti-ar fi ramas niste nisip in indispensabili.


Vai, dar ce mi-ai zis-o!

Sunt convinsă că la tine-n odaie femeile obişnuiesc să poarte indispensabili, iar tu dantelării.

Edited by clasica, 17 October 2021 - 23:22.


#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 clasica, on 17 octombrie 2021 - 22:24, said:


Credeam că numai eu am observat fragmentul ăsta, unde plânge că nu-l mai lasă duduia la mami. :lol:

Inițiator, știi ce? Spune-i direct că nu ești pregătit să pleci de lângă mami. Înțelege ea dacă e fată deșteaptă. Ba chiar îți va zâmbi și probabil că veți rămâne prieteni, te va mai întreba din când în când pe wassup dacă ai reușit să te dezlipești de mami. :

Succes! În toate. :D

Edited by MembruAnonim, 18 October 2021 - 07:39.


#61
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016
Rautacioaselor :))
Dar fragmentul cu colegii de muncă l-ati citit? Problema lui e mai generală, și trebuia să ia el măsuri.


#62
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016
Iubitele/soțiile care fac spume când aud de părinții partenerului, de cele mai multe nu îl iubesc pe acesta, îi fac fel de fel de mizerii și se tem că discuțiile cu părinții ar putea să scoată asta la iveală.
Orice om normal la cap știe că celalalt are o familie, niște pasiuni, niște prieteni și nu poate avea pretenția ca celelalt sa renunțe complet la ele, decât dacă dorește să îl alieneze, să-i spele creierul.

#63
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Daca este reciproc, poate este o decizie a cuplului, dar ca ea sa stea toata ziua cu maica-sa, iar el sa nu aiba voie cu ai lui, e semn ca ceva miroase la mijloc.

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Este clar, femeia toxică, aia care vrea să te încalce, sa ti strice toate legaturile de înainte, sa rupi relațiile cu toți, apoi sa te termine si pe tine, 👎👎👎👎

#65
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Poate fi si invers sile, sa provina dintr-o familie toxica, iar partenerul sa nu-si doreasca mentinerea stransa a relatiilor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate