Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Secretie vaginala cu miros intepator

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Cruella11

Cruella11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.10.2021
Salut,de cateva zile am o secretie vaginala ciudata care miroase a intepator,alb galbuie. Nu ma mananca,nu ma ustura. Nu este abdundenta,cand stau in picioare simt ca la un mom dat curge putin si cand merg la baie sa miros protejslipul e un miros ciudat,intepator. Igiena este f buna. Am contact sexual in medie de 4 - 5 ori pe sapt. Prietenul nu s a plans de nimic,inca nu i am zis de asta. Este posibil sa fie o vaginoza? Fac si cate 3 dusuri pe zi de la brau in jos..In afara de o candidoza pe care am avut o acum 3 ani nu am avut problemele ginecologice. N as lua antibiotice sau alte pastile dupa ureche,ma gandeam sa iau ovule vaginale care sa restabileasca flora. Nu am niciun chef sa merg la ginecolog…

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,026
  • Înscris: 07.11.2006

View PostCruella11, on 16 octombrie 2021 - 12:10, said:

Nu am niciun chef sa merg la ginecolog

Bun asa.
Si ce ti-ai zis?Las' ca apelez la druizii si samanii de pe forum,ca oricum astia-s atoatestiutori.

#3
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
Bai Cruela, mergi la ginecolog, lasa-ma dracu!

#4
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011
Topic despre probleme feminine, intră doar băieți să răspundă...

#5
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
clamidia

#6
_Freya_

_Freya_

    Gospodina SUPREMĂ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,961
  • Înscris: 26.07.2017

View PostCruella11, on 16 octombrie 2021 - 12:10, said:

Salut,de cateva zile am o secretie vaginala ciudata care miroase a intepator,alb galbuie. Nu ma mananca,nu ma ustura. Nu este abdundenta,cand stau in picioare simt ca la un mom dat curge putin si cand merg la baie sa miros protejslipul e un miros ciudat,intepator. Igiena este f buna. Am contact sexual in medie de 4 - 5 ori pe sapt. Prietenul nu s a plans de nimic,inca nu i am zis de asta. Este posibil sa fie o vaginoza? Fac si cate 3 dusuri pe zi de la brau in jos..In afara de o candidoza pe care am avut o acum 3 ani nu am avut problemele ginecologice. N as lua antibiotice sau alte pastile dupa ureche,ma gandeam sa iau ovule vaginale care sa restabileasca flora. Nu am niciun chef sa merg la ginecolog…

fa un examen de secretie vaginala. poti sa te programezi direct la laboratoare care au si centre de recoltare.

#7
Cruella11

Cruella11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.10.2021

View PostFane, on 16 octombrie 2021 - 14:00, said:

clamidia
Nu e clamidia,aia e mult mai urata.


View Postmaccip, on 16 octombrie 2021 - 13:47, said:

Bai Cruela, mergi la ginecolog, lasa-ma dracu!
Ginecoloaga la care ma duceam a plecat in straintate,am sunat vineri sa fac programare. Eu nu merg la oricine,si n am chef sa stau acum zile intregi sa caut o ginecoloaga buna. De barbati ginecologi sa nu aud ! Am avut o experienta horror.

View Post_Freya_, on 16 octombrie 2021 - 14:12, said:


fa un examen de secretie vaginala. poti sa te programezi direct la laboratoare care au si centre de recoltare.
Stiu dar nu am chef sa ma duc sa ma cracesc in fata unei asistente si mi e frica ca cine stie ce bacterie descopar. Mi a trecut prin cap ca e posibil ca partenerul sa ma insele si stau stresata ca naiba.

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Mergi la medic, pentru analiza secreției vaginale. Și un papanicolau, dacă tot ajungi la cabinet.
Poate prietenul a "călcat strâmb" și ți-a adus cadou o BTS.

#9
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,918
  • Înscris: 25.06.2007

View PostCruella11, on 16 octombrie 2021 - 12:10, said:

Nu am niciun chef sa merg la ginecolog…
Nu trebuie să mergi, ajunge la laborator, ceri examenul secreției vaginale și antibiogramă  (au scris de fapt și alți forumiști).

#10
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020
Si poate te speli mai des dupa...

#11
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017
Nu se recolteaza in niciun laborator secretie vaginala. Asistentul de laborator nu stie sa faca asa ceva si nici nu are masa ginecologica.
Altfel cum ar recolta-o?
Se duce la laborator dupa ce ginecologul i-a recoltat secretia, numai si numai pe masa ginecologica.

Edited by der25, 16 October 2021 - 17:14.


#12
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Iti trebuie un: Examen microbiologic secreție vaginală

Acest profil (Examen microbiologic secreție vaginală) conține următoarele teste:

Edited by xmanyacs77, 16 October 2021 - 17:20.


#13
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016
Du-te la doctor sa preleveze acea secretie si după analiza sa-ti spuna ce antibiotic sa iei. Pe de alta parte vezi pe unde se plimba partenerul tau de ti-a făcut asa o bucurie, sau ai mai mulți parteneri?

#14
Cruella11

Cruella11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.10.2021

View Posttioopedi, on 16 octombrie 2021 - 17:31, said:


Deci mergi la baie, dai chilotii jos si adulmeci? ( presupun ca nu desfaci absorbantul. Sau o faci? Daca o faci il pui la loc? Fara sa-l schimbi?)
Chilotii ai schimbi? sau doar absorbantul?
Cate perechi de chiloti folosesti zilnic?
Parca-i mai buna metoda barbateasca:
Te scarpini la oua iar apoi duci degetul la nas.
Dau protejslipu jos si il miros apoi il arunc. Schimb chilotii de doua ori,dimineata si seara. Daca sunt la lucru nu schimb chilotii ,doar protejslipu. Ce intrebari..

View PostTestosteron, on 16 octombrie 2021 - 17:36, said:

Du-te la doctor sa preleveze acea secretie si după analiza sa-ti spuna ce antibiotic sa iei. Pe de alta parte vezi pe unde se plimba partenerul tau de ti-a făcut asa o bucurie, sau ai mai mulți parteneri?
Nu,am un singur partener momentan.

#15
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,278
  • Înscris: 05.04.2011
Probabil Trichomonas vaginalis; tratament: Metronidazol ovule sau cp de 500 mg de doua ori pe zi, 5 zile, si pentru partener (fara alcool pe perioada tratamentului); sau tinidazol (Fasigyn) 4 cp în doza unica, la fel si pentru partener (si fara alcool 3 zile

#16
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 13.04.2006

View PostCruella11, on 16 octombrie 2021 - 17:51, said:

Dau protejslipu jos si il miros apoi il arunc. Schimb chilotii de doua ori,dimineata si seara. Daca sunt la lucru nu schimb chilotii ,doar protejslipu. Ce intrebari..
Nu,am un singur partener momentan.

  Domnisoara , bine ai venit in club .
Clubul celor fara o viata sociala , fara prieteni reali dar care dau lectii in orice domeniu .

#17
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 17.10.2018
Chef nechef e sanantatea in joc daca te intereseaza.Daca nu ,stai cu problema si vezi dupa :)) nu e de glumit cu astea,asa ca lasa scuzele stange bani si du-te :) Sanatate

#18
Cruella11

Cruella11

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.10.2021

View Posthelen76, on 16 octombrie 2021 - 21:44, said:

Chef nechef e sanantatea in joc daca te intereseaza.Daca nu ,stai cu problema si vezi dupa :)) nu e de glumit cu astea,asa ca lasa scuzele stange bani si du-te :) Sanatate
Nu e problema de bani..eu speram sa gasesc femei aici care s au mai confruntat cu ce am descris eu,sau un medic.

View PostVictor5, on 16 octombrie 2021 - 19:08, said:

Probabil Trichomonas vaginalis; tratament: Metronidazol ovule sau cp de 500 mg de doua ori pe zi, 5 zile, si pentru partener (fara alcool pe perioada tratamentului); sau tinidazol (Fasigyn) 4 cp în doza unica, la fel si pentru partener (si fara alcool 3 zile
Nu cred,eu nu am dureri,usturimi. Altfel m as fi dus imediat la gine.

La femei:

secreție gălbuie sau verzuie, cu miros specific, neplăcut
durere și inflamație la nivel vaginal
usturime la urinare sau în timpul contactului intim
durere localizată în partea de jos a abdomenului

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate