Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Permis expirat

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostShanksbboy, on 04 ianuarie 2022 - 17:17, said:

Daca imi expira permisul pe 10 Ianuarie iar starea de alerta tine pana pe 8 Ianuarie, ma incadrez in cele 90 de zile care le ofera de la incetarea starii de alerta?

Nu, nu te incadrezi. Documentele trebuie sa expire in timpul starii de alerta/urgenta ca sa beneficieze de "bonusul" de 90 de zile. Totusi, ce te retiine sa nu il schimbi? Saptamana asta ar trebui sa fie mai relaxate drumurile (si clinicile pentru examenul medical).

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001

View PostShanksbboy, on 04 ianuarie 2022 - 17:17, said:

Daca imi expira permisul pe 10 Ianuarie iar starea de alerta tine pana pe 8 Ianuarie, ma incadrez in cele 90 de zile care le ofera de la incetarea starii de alerta?
Contează anul. Posibil starea de alertă să țină până pe 8 ianuarie 2023!


#21
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 29.01.2008
Starea de alertă se va prelungi cu siguranță, numărul de cazuri e în creștere.

#22
Shanksbboy

Shanksbboy

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 10.04.2020

View PostPololica, on 05 ianuarie 2022 - 07:07, said:

Nu, nu te incadrezi. Documentele trebuie sa expire in timpul starii de alerta/urgenta ca sa beneficieze de "bonusul" de 90 de zile. Totusi, ce te retiine sa nu il schimbi? Saptamana asta ar trebui sa fie mai relaxate drumurile (si clinicile pentru examenul medical).
Nu pot ajunge zilele astea din cauza unor probleme familiale, vad ca se prelungeste perioada starii de alerta deci nu cred ca mai e problema am timp sa il fac pana in aprilie.

#23
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ma gandeam ca motivele sunt legate de "lipsa chef" (ca la multi, de altfel). Dupa ce iti rezolvi problemele, ar fi bine sa te programezi.

Doar o obiectie: sa nu iesi din tara cu cu carnetul expirat si sa conduci. Nu vei fi iertat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate