Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Filtru low pass activ (preamp subwoofer)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
raresserban

raresserban

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 09.12.2019
Buna,
Caut un filtru low pass activ, care sa mearga la 12V (pentru masina). Imi trebuie pentru un amplificator TDA7498E care e legat la un subwoofer.
Am comandat asta de pe Aliexpress:
https://www.aliexpre....76874c4dGyqR1d

Dar nu pare sa mearga. Caut ceva de genul la noi, ca dureaza mult sa ajunga iar din China.


Momentan folosesc unul cu 2.1 canale, dar nu imi trebuie partea stereo, si arata cam urat in masina.

Daca stiti orice alt preamp asemanator sa imi spuneti. Nu este o optiune sa imi fac singur.

Multumesc.

#2
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
https://www.okazii.r...D0aAjSEEALw_wcB

#3
raresserban

raresserban

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 09.12.2019

View Postorlandobarbulescu, on 10 octombrie 2021 - 07:30, said:


Mersi!Asta cautam. Cine se gandea ca trebuie sa caut "filtru jos" in search...Doar cu denumirile in engleza caut, mi se pare ciudat cum traduce lumea tot in romana.

#4
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Filtru trece jos este denumirea foarte veche folosita pentru aceste filtre.  Trece jos pt bas, trece banda pentru medii și trece sus pentru înalte

#5
cozmalau

cozmalau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 09.04.2014
Iti recomand sa treci la varianta cu filtru low pass pe IESIREA amplificatorului deoarece nu e asa bataie da cap daca nu te pricepi in domeniu , si nici n utrebuie sa ii faci o carcasa la modul.
https://devverse.ro/...BiABEgK72_D_BwE

#6
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Nu te supăra. Daca ala e filtru de 300watt eu îl manânc. O bobina de 4mH cu em 2.5 mp are cam 2-3 kg si e cam cât palma de mare. Chiar si cea pe ferită are sârma de 1-1,5 mps si e destul de mare. Aia e o pocnitoare chinezească de 20wtt. Și unde mai pui ca e si de frecvență fixă. De unde stim noi că frecventa de tăiere dorită e de 160Hz/?

#7
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Acel ”filtru”  este o țeapă.  
În mod normal,  un astfel de produs ar trebui retras de la vânzare pe motiv că datele tehnice nu sunt în acord cu realitatea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate