Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

House Of The Dragon (2022)

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
356 replies to this topic

#19
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
sper sa nu fie cu fluizi, binari sau alte kkturi de gen...

#20
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 28.07.2008

View PostMondeo, on 05 iulie 2022 - 13:46, said:

sper sa nu fie cu fluizi, binari sau alte kkturi de gen...
si asa ar fi pentru oameni normali la cap, nu pentru homofobi cu spaime si obsesii

#21
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Cred ca o sa fie un fail, asteptari mai mari am de la Lord of The Rings.

View PostMondeo, on 05 iulie 2022 - 13:46, said:

sper sa nu fie cu fluizi, binari sau alte kkturi de gen...

fiind facut de HBO sunt sanse mai mici sau, daca baga ceva, or sa fie integrati bine in poveste.

#22
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005

View PostAtreides7, on 05 iulie 2022 - 13:50, said:

si asa ar fi pentru oameni normali la cap, nu pentru homofobi cu spaime si obsesii
tocmai pentru oameni absolut normali la cap zic si eu ca ar trebui sa fie fara, caci restul de seriale sunt mega pline si sa ajuns la o mega saturatie

#23
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 28.07.2008
mda, pentru "normalii la cap" pana si o scena e deja mega asaturatie

#24
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

View PostAtreides7, on 05 iulie 2022 - 13:56, said:

mda, pentru "normalii la cap" pana si o scena e deja mega asaturatie

daca nu e vitala pentru povestea filmului nu ma intereseaza din ce sifonier a iesit, sa tina faza pentru ei.

#25
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020
O ciorba reincalzita... modelul din Gaming(Rockstar Games, EA) e preluat si de jucatorii de pe piata de streaming, nimic nou.

#26
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.01.2022
Mie-mi pare promitator..

#27
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,576
  • Înscris: 05.11.2009

View Postcarturarulobosit, on 05 iulie 2022 - 13:03, said:

eu astept winds of winter de 6 ani

s-o blocat in toamna.. winter is NOT coming :P

#28
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010

View PostArhanghelul_Mihail, on 05 iulie 2022 - 17:16, said:

Mie-mi pare promitator..
Si Obi Wan Kenobi era cit se poate de promitator, numai pentru Vader, Kenobi, Ewan McGregor si Hayden Christensen, si tot un rahat le-a iesit. Serialul asta promite dragoni (mai multi decit se va putea vreodata, daca n-or face vreo serie si despre Valyria) si actiunea din Fire & Blood care e foarte buna, dar, cum ne-am obisnuit deja, TOTUL DEPINDE DE SCENARIU SI EXECUTIE. As zice si de distributie, dar in afara de Velaryoni nu e nimic de comentat. Si chiar si acolo, n-ar fi o problema ca i-au facut negri (macar le-au pastrat parul alb) dar au dat cu sutul la una din cele mai tari replici din carte (cind Rhaenyra tot facea copii care nu semanau nici cu Targaryenii, nici cu Velaryonii, si Alicent îi spune lui Laenor (in bataie de joc, ca stia ca e pidosnic si nevasta-sa pasare calatoare): „Tu incearca in continuare, poate-ți face nevasta si un copil care seamana cu tine”. Te gindesti ce alte chestii zemoase or sa lase pe dinafara, din cauza unor schimbari aiurea.

#29
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,495
  • Înscris: 22.08.2012

View PostLensFlare, on 05 iulie 2022 - 13:53, said:

Cred ca o sa fie un fail, asteptari mai mari am de la Lord of The Rings.


Se mai aude ceva cu subiectul? Sau tot ca la Avatar?

#30
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012

View Postcarturarulobosit, on 05 iulie 2022 - 13:03, said:

eu astept winds of winter de 6 ani
mos martin inca ''lucreaza'' la the winds of winter, care nici macar nu este ultimul volum din serie.
GRRM si-a cam pierdut interesul (inspiratia? )pt asoiaf. In ultimii ani a avut alte preocupari, povestea a devenit prea stufoasa... totusi, are 73 de ani.
Le-a mai si spus producatorilor serialului tv cum se termina toata tarasenia. Cand a vazut ce-a iesit... cred si eu ca i-a pierit tot cheful.

#31
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View PostAtreides7, on 05 iulie 2022 - 13:50, said:

si asa ar fi pentru oameni normali la cap, nu pentru homofobi cu spaime si obsesii

Obsesii au cei care vor neaparat sa bage cate-o minoritate pe fiecare scena, indiferent de poveste, zona geografica sau perioada istorica. Oberyn era bisexual, Renly si Loras erau gay, si absolut nimeni nu a fost deranjat de asta, fix la fel cum pe nimeni nu a deranjat ca Grey Worm sau Missandei erau negri, asta pentru ca totul avea logica si facea sens. Dar cand vezi cum o familie ale carei caracteristici fizice distinctive scoase in evidenta si subliniate in carti sunt pielea palida, parul aproape alb si ochii deschisi la culoare este jucata de actori.... negri (!!!) cu peruci albe, te pufneste rasul. Care e logica din spatele acestei alegeri, daca nu multumirea stupidei gloate woke, care ar aplauda si daca rolul lui Napoleon ar fi jucat de un negru, pentru ca 'asa scapam de rasism'?

#32
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,495
  • Înscris: 22.08.2012
Pe Netflix nu e Troia cu Ahile negru? Zeus negru? Plm...

#33
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Au pus un nobil negru, pentru diversitate. Cel putin nu e Targaryen dar sper sa nu fie personajul principal ca si sora aia Sith din Obi Wan.

Vad ca mosul ala de R.R. Martin are vreme sa scrie prequels si side-stories in loc sa scrie ultimele doua carti. Ultima carte publicata a fost ~2011 si in loc sa scrie urmatoarea carte s-a apucat de prequels. Avea ceva scris din Winds of Winter cu ceva ani in urma dar a zis ca nu e gata. Probabil ca nici nu mai incearca sa termine cartile

#34
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostOlteanul_sfios, on 08 iulie 2022 - 11:25, said:

Pe Netflix nu e Troia cu Ahile negru? Zeus negru? Plm...

Ba da. Are 3.9 pe imdb. Much succes! Posted Image

Abia astept sa para HofD. Acolo deja e o poveste in spate, nu minoritatile sunt povestea (de deobicei scenariile astea sunt oribile). Depinde doar cum vor fi integrate acestea in poveste, daca ii precum in GoT ii excelent. Vom vedea.

Edited by edy_wheazel, 15 July 2022 - 00:06.


#35
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jwroDWGHwy4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,927
  • Înscris: 12.03.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DotnJ7tTA34?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Băăh, parca era mai bine cind nu vorbeau, sau vorbeau mai putin. Wtf is this? Full trailer si nu vezi mai mult de un dragon pe ecran odata? Inteleg ca serialul nu e gindit pentru un singur sezon, si aproape sigur the Dance n-o sa inceapa sezonul asta, dar mai sint destule momente cu multi dragoni pe cer, or, ASTA e punctul forte al serialului. Puteau sa filmeze strict in scop promotional citeva secunde de lupta intre dragoni (chiar daca n-o sa fie sezonul asta), nu s-ar fi suparat nimeni.

La ce au facut astia reclama acuma, la turniruri, intringi de palat si Daemon luptind cu literal nobodies in Stepstones?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate