Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Shiba Inu (SHIB)

  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#235
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
@rz pana in 2025 e cale lungă, apar alte shitcoin-uri care pot ajunge in top 10-15.


View PostAndreysc7, on 19 iulie 2022 - 01:44, said:

2. Am 920$ de "stricat" pe cripto ... ceva sugestii ?

DCA pe BTC/ETH

#236
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
i-am bagat pe toti pe shiba azi dimineata :)) am luat vreo 70 si ceva de mil :)) . Am 111 mil .. yolo

#237
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004

View PostAndreysc7, on 20 iulie 2022 - 14:12, said:

i-am bagat pe toti pe shiba azi dimineata Posted Image) am luat vreo 70 si ceva de mil Posted Image) . Am 111 mil .. yolo

Numa? :)

#238
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,520
  • Înscris: 13.03.2005
Fără 1 miliard de shiba, tot subțire e investiția... Dar și pierderea e pe măsură.

#239
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
M-am impacat cu ideea ca banii ar fi pierduti in momentul in care am bagat banii. Deci, nu e nici o pierdere, nici o parere de rau... erau "bani de stricat pe crypto"

Edited by Andreysc7, 20 July 2022 - 22:11.


#240
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Cea mai mare greseala in trading e sa intri all-in. Mai ales cand trendul crescator NU e inca confirmat de niciun pret, e incertitudine si volatilitate foarte mare.
Si mai ales sa investesti intr-o moneda care nu are nimic in spate, niciun proiect care s-o sustina, iar sansele sa mai atingă cel putin 75% din fostul ATH sunt foarte-foarte mici.
Pentru tine se pare că bucuria de a fi milionar in Shiba e mai mare decat a investi intr-o moneda care ti-ar putea aduce profit.
Si bineînțeles, nu ti-ar strica si o strqtegie de trading.

Edited by primuministru, 21 July 2022 - 07:04.


#241
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
Nu e all-in. Am mai multe chestii in portofolio (stock & crypto) . A fost all in doar la tranzactia asta :lol: . Eu sunt de parere ca va depasi acel ATH, insa nu cred ca se va intampla anul asta
Oricum tot ce am cumparat pana in prezent, e pentru a le pastra pe termen lung.. ~10 ani, asa ca nu ma grabesc niciunde. Nu am dat ultimii bani din casa si nici nu ma grabesc spre milioane. Cum am trait fara ele pana acum, asa o pot face in continuare :lol:

#242
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
In 10 ani vor disparea multe si altele noi vor intra in top 50.
Shiba nu va mai avea niciodată, (va ramane scris aici) dar niciodata, bouce-ul pe care l-a avut cand a aparut.
BTC & ETH nu vor disparea. Si cred că esti de acord cu asta.
Sunt banii tai, fa ce vrei cu ei.

PS : incearca sa renunti la emoticoane, nu au nicio relevanta intre 2 sau mai multi oameni care discuta serios.

Edited by primuministru, 21 July 2022 - 12:09.


#243
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Depinde cat interes va mai fi din partea speculantilor mari... evident ca astfel de shitcoin-uri sunt pacanele dar ele pot rezista foarte mult daca cei care manipuleaza vad ca se pot face in continuare bani frumosi din ele.
Personal, cred ca va mai exista interes pe caini cel putin inca un ciclu... doar cei care fac jocul decid cand anume renunta la ei.
Ce am scris mai sus este valabil si pentru restul de ''1001 proiecte de vis''... cautati doar sa multiplicati sume de bani, nu sa va atasati emotional de astfel de proiecte.

Edited by rz, 21 July 2022 - 12:17.


#244
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Totul se rezuma la "daca cei care manipuleaza vad ca se pot face in continuare bani frumosi din ele"  Cei de care vorbesti si-au scos demult profitul, sa nu crezi cumva ca au asteptat caderea BTC si au ramas cu banii blocati intr-un memecoin. Iti spun si perioada daca vrei : intre 27.10.2021 cand a atins ATH-ul ($0.00008) si sfarsitul lunii ianuarie, 27-31.01.2022 cand a scazut la $0.00008-0.00002143). Ala a fost momentul cand au iesit balenele din Shiba. A mai avut o perioada scurta de revenire, dupa care trendul a fost descrescator.

#245
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Si nu este logic ca profitul balenelor (sau macar o parte din el) reintra de fiecare data in joc ?
Cand a fost jos de tot cine crezi ca a cumparat masiv (din nou) ?
Este cu repetare si in cazul balenelor (precum ciclurile cripto) si se va intampla mereu, daca ei reusesc sa atraga noi jucatori in joc

#246
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Bineînțeles ca ar putea reinvesti profitul, dar nu-i musai in aceeasi moneda. In perioade de bearmarket ca aceasta in care suntem,  reintră in BTC, pentru ca el dictează trendul si trage toata  piata in sus si dupa ce si-au scos profitul imtra si in altcoins/shitcoins cu potential de crestere. Balenele sunt de regula fonduri de investitii care beneficiaza de traderi cu experiență. Stiu foarte bine cand, unde imtră si cand trebuie sa  marcheze profitul.
Eu nu vad nimic bullish pe Shiba.

#247
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,304
  • Înscris: 30.05.2006
Am cumparat  Shiba asta primavara, in total 741.000 de bucati la vreo 30$. Acum valoareaza 10 $... Isi mai revin sau...? Defapt toate sunt la pamant. Din 145$ "investiti" pe cryptouri promitatoare, acum toate valoreaza 60$.

#248
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
HODL
Stai să treacă criza. Mai durează. Dar va crește.. mai ales după ETH 2.0
Pune-i la stack și faci dobândă.

#249
Maskatu

Maskatu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,304
  • Înscris: 30.05.2006
Pai am zis ca orice ar fi nu mai vand din impuls, mai ales pe minus.... astept sa treaca criza crizelor, razboiul, foametea, covidu, rujeola maimutei si toate boalile. Poate peste 20 ani cand ies la pensie o sa imi cumpar un yacht cu banii din crcypto.

Ce alte monede recomandati sa mai cumpar? Penny crypto's sau cum le ziceti voi... pe binance cam tre sa iau de 10$ minim si cam asa am facut cu toate crypto astea de saraki (ada, zlm, matic, xrp, vet, gala, hbar,xec, win). Am luat de cate 10$ si au fost de la 9 bucati pana la 741.000 (shiba). As vrea sa mai "investesc" daca se poate spune asa... macar 1-2 monede dastea ieftine / luna. Din atatea macar una sa creasca sa fiu si eu bogat ca bill gates. Posted Image

#250
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 28.05.2008
Foarte bine ca ai pus doar 10$ in monedele de care spui. Sume mai serioase nu iti recomand decat in BTC si ETH. Chiar si in ele, doar cumpatat si esalonat in fractii lunare mici.

#251
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Cumpatat, esalonat si multa rabdare... eventual puteti plasa sell ordere la cursuri ceva mai mici decat cele dorite (alea care-ar aduce zeci sau sute de mii castig) mai exact un sell order care v-ar putea aduce doar cateva sute sau cateva mii de $ (evident ca e variabil, in functie de investitie).
De ce spun asta?
Deoarece cei care manipuleaza pot declansa un pump & dump peste noapte... daca nu esti pe faza, pierzi aceasta ocazie de a multiplica ce ai!
Am avut o astfel de experienta cu un alt shitcoin (Electroneum) adica un pump din senin, absolut neasteptat (manipulare 100%)... am avut insa un sell order pus cu cateva luni inainte (chiar uitasem de el) si astfel am castigat aproximativ 800$ din ETN (investitia mea in ETN fiind doar de 14-15$).

Edited by rz, 20 August 2022 - 09:29.


#252
Rahmil

Rahmil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.12.2005
Are o crestere frumusica (pe cat se poate spune la valoarea asta)...Oare ajunge la 0,0000100 USD? ��

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate