Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Shiba Inu (SHIB)

  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#217
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Burn party + fast food

Edited by mrfe, 07 February 2022 - 16:44.


#218
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Oare ce va fi pe 13 februarie ? :)

#219
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
SHIBERSE adica va fi prezent in Metaverse!

https://www.fool.com...-the-metaverse/

Am spus si anul trecut ca nu va face 0.01$ adica 1 cent in acest ciclu cripto insa este posibil sa faca 0.001$... acum, cu intrarea in Metaverse, cresc sansele unui fomo nebun pe Shiba!

#220
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

View Postrz, on 09 februarie 2022 - 09:48, said:

SHIBERSE adica va fi prezent in Metaverse!

https://www.fool.com...-the-metaverse/

Am spus si anul trecut ca nu va face 0.01$ adica 1 cent in acest ciclu cripto insa este posibil sa faca 0.001$... acum, cu intrarea in Metaverse, cresc sansele unui fomo nebun pe Shiba!


de la 0.00003 la 0.0001 ? :D
serios ?

#221
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Eu zic că îi listează etoro

#222
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,663
  • Înscris: 05.02.2012
Sunt de anul trecut pe etoro ... probabil baga posibilitatea sa ii transferi in wallet :)

#223
Turcalet

Turcalet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 26.12.2020

View Postrz, on 09 februarie 2022 - 09:48, said:

SHIBERSE adica va fi prezent in Metaverse!

https://www.fool.com...-the-metaverse/

Am spus si anul trecut ca nu va face 0.01$ adica 1 cent in acest ciclu cripto insa este posibil sa faca 0.001$... acum, cu intrarea in Metaverse, cresc sansele unui fomo nebun pe Shiba!

exista deja proiecte metaverse precum https://coomiverse.xyz cu ceva progres in dezvoltare, nu cred ca cei de la shiba vor dezvolta suficient de rapid.

#224
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003

View Postzippo123, on 09 februarie 2022 - 10:52, said:



de la 0.00003 la 0.0001 ? Posted Image
serios ?

Da, dupa aproximativ un an si ceva... asta daca se urmeaza modelul de prosteala tip Doge.
Doge a facut 300X intr-un an (aprilie 2020 > 0.002$  - aprilie 2021 > 0.65$)
Da, deoarece intr-un FOMO sau mai bine zis intr-o nebunie generala nu mai exista logica/ratiune... s-a vazut asta si in piata NFT-urilor si nu vorbesc despre alea care chiar au valoare meritata (arta adevarata) ci despre alea gen Nyan Cat
Chiar... oare si-a scos banii ala care a dat 600.000$ pe clipul original Nyan Cat?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QH2-TGUlwu4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#225
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,663
  • Înscris: 05.02.2012
eu nu am inteles niciodata nft-urile
Stiu persoane ce au vandut niste randari pe cativa ethereum , mai am pe unii prin lista ce m-au abordat sa fac niste maimute (am refuzat)
Pana la urma what's the point ? Da, sunt constient ca practic nu platesti pentru acea poza/render ci primesti si acel (practic) cod , care confirma ca e al tau , dar pana la urma, cui il vinzi mai departe ? Nu ar fi mai safe sa cumperi niste crypto ?

Chestia e ca cei pe care i-am mentionat mai sus + altii pe care i-am mai vazut ca fac asta, isi lasa unii altora comentarii . Gen se pupa in cur unii pe altii Posted Image , cel putin eu asa vad asta

Sa zicem ca na, daca in acel metaverse, o sa poti expune acea imagine, undeva , ca si avatar, sau ca ceva vizibil si sa il ai doar tu mai zici , dar asa ?
Nu am intrebat la misto, ci pur si simplu nu le vad utilitatea

Edited by Andreysc7, 09 February 2022 - 17:03.


#226
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
Asta ziceam... in cripto se poate face specula cu orice - inclusiv cu NFT si la fel ca in cazul oricarui shitcoin doar ca se face asta intr-un Marketplace!.
Unele NFT-uri au valoare dar majoriatea sunt nimic... la fel ca in cazul shitcoin-urilor mai exact 90% sunt doar pentru specula organizata - nu sunt bune la nimic altceva in viata reala!.
Cu Shiba pare ca acum se vrea o utilitate... vedem insa daca iese ceva cu adevarat palpabil!.
Cam toti vor sa intre in Metaverse deoarece se pot face afaceri acolo la fel cum se fac si in viata reala... nu m-ar mira sa intre cam toti astia mari in Metaverse (Amazon, eBay, Aliexpress, etc.) ca sa-si sporeasca vanzarile - vanzari cu plata in cripto, evident!.
Asta este la moda acum si sa tinem cont ca Metaverse este abia la inceput!
Greu de inteles dar se vor putea cumpara apartamente/case/terenuri/spatii comerciale si diverse obiecte/produse in Metaverse... la o comanda/livrare trebuie doar specificat daca se vrea produsul (mobila/masina/bicicleta/telefonul, etc) la domiciliul din Metaverse ori la cel din lumea reala. Daca bifezi Metaverse, iti vine curierul la poarta casei din Metaverse si iti livreaza produsul... firme, servicii, vanzatori, curieri (adica angajati) vor fi acolo in virtual exact asa cum sunt si in lumea reala!.
Bine, cred ca peste vreo 5-6 ani se va ajunge la o oarecare maturitate in Metaverse... deocamdata se lucreaza la echipamente/tehnologie (au preturi destul de piperate acum)

Edited by rz, 09 February 2022 - 17:45.


#227
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
https://maxbit.cc/46...million-tokens/

#228
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
A luat cineva la prețurile de crash? Eu am mai luat câteva sute de mii :)
Dar nu le pot unii cu ”stash”-ul pentru ca nu sunt pe binance și pe ERC20 costă mai mult benzina decât monezile :)

#229
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008

View Postmrfe, on 23 mai 2022 - 11:34, said:

A luat cineva la prețurile de crash? Eu am mai luat câteva sute de mii :)
Dar nu le pot unii cu ”stash”-ul pentru ca nu sunt pe binance și pe ERC20 costă mai mult benzina decât monezile :)
Exista vreo sansa sa creasca candva?

#230
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
La doge i-au trebuit 7 ani. Shiba face 2 in vară...

#231
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Sunt sanse foarte mici sa-l mai vedeti atingand macar 75% din fostul ATH.

#232
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,162
  • Înscris: 05.05.2003
Tu crezi ca balenele au cumparat degeaba SHIB ?
Chiar recent a fost o achizitie de aproape 5 milioane de $ si se va mai cumpara destul deoarece anul acesta este asteptat proiectul Shibarium (o trecere pe ''strat'' 2 pentru a scapa de gazul ETH)
Inainte de asta se doreste si o ardere masiva de token-uri SHIB!
Depinde de piata precum si de grupurile care manipuleaza Shiba Inu... nu este obligatoriu ca cei care fac jocul sa si manipuleze imediat pretul, dupa Shibarium, deci poate dura de la cateva luni pana la cativa ani o crestere substantiala de curs (sa zicem pana la 0.001$).
In acest ciclu nu cred ca mai face nimic dar nu se stie cum va fi in 2025... ideea e sa nu vindeti nimic din ce aveti

Edited by rz, 15 July 2022 - 16:33.


#233
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Cand a fost jos acuma câteva saptamâni, am luat încă o mână de shiba. Partea proastă îi că este pe ERC20. Acolo rămân până explodează prețul sau avem ETH2.0 :)
În rest HODLING-uim și stack-uim.
A și mai minerim ceva la job că nu se prinde lumea :) cine știe când sare prețu și la coin-ul ăla.

#234
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,663
  • Înscris: 05.02.2012
1. Legat de Shiba ... crede cineva ca va mai ajunge sub 10$ / milion ?
2. Am 920$ de "stricat" pe cripto ... ceva sugestii ?

Edited by Andreysc7, 19 July 2022 - 01:44.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate