Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Shiba Inu (SHIB)

  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#1
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
La momentul postării, are creștere de 395% pe 7 zile (0,00003455) cu un volum în USD care a depășit chiar chi BTC-ul.
Este o creștere ce a depășit orice așteptare. Zvonurile spun că, creșterea se datoreză cumpărării masive de SHIB de către RobinHood care urmează să listeze în platforma lor.

Aveți SHIB?
Credeți că este doar pump & dump sau vom avea parte de o creștere în continuare până la valori apropiate de Doge sau chiar mai mari?
Previziuni pentru dec 2021 / ian 2022 ?

#2
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Inainte de toate listarile importante, cineva a cumparat foarte mult SHIBA INU... a cumparat extrem de mult Shiba Inu digital si doar un Shiba Inu fizic
Ghici cine?

Edited by rz, 07 October 2021 - 15:32.


#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,820
  • Înscris: 13.07.2011
Elon Musk se plictiseste iarasi pe Twitter si face pump & dump. Cumpara ieftin, se foloseste de influenta sa pe social media si castiga cateva milioane apasand 3 butoane. Si restul au impresia ca se vor imbogatii si ei peste noapte cu niste shitcoinuri.

#4
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 18.06.2009
A atins deja maximul din primavara; cred ca va scadea usor spre 0,00001500 dupa ce va incerca sa atinga intai 0,00005000 azi-maine.

#5
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Cei care prind valurile alora mari (ori inteleg cum functioneaza troleala lor) , pot sa faca si ei bani... evident la un nivel mai mic
Sa nu uitam ca in piata cripto mai sunt si alti caini digitali deci nu ar fi exclus sa inceapa din nou nebunia caineasca!

View PostRainwish, on 07 octombrie 2021 - 15:58, said:

A atins deja maximul din primavara; cred ca va scadea usor spre 0,00001500 dupa ce va incerca sa atinga intai 0,00005000 azi-maine.

Elon Musk nu se multumeste cu atat... probabil ca il vrea la exact 1 cent

Edited by rz, 07 October 2021 - 16:00.


#6
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 18.06.2009

View Postrz, on 07 octombrie 2021 - 16:00, said:

Elon Musk nu se multumeste cu atat... probabil ca il vrea la exact 1 cent

Sa posteze mai repede niste poze cu noul lui catel shiba :) Cam greu sa atinga 1 cent; cat ar trebui sa fie market cap daca este acum 13 miliarde la 0.00003314?

#7
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
A pus deja o poza cu catelul lui... daca criptomoneda e luata la speculeala (deja este) totul este posibil si se poate face mai rapid decat s-a facut pe Dogecoin (de la 0,000... la 0,68)
Acum este 0,00003 curs pe SHIBA INU... la fel ca la Doge, se poate ajunge dar probabil nu la 0,1 ci la 0,01 (in cel mai rau caz 0,001)
Vedem la iarna, atunci cand probabil va face si varful!

Attached Files


Edited by rz, 07 October 2021 - 16:17.


#8
hugo

hugo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 28.08.2005
In cel mai fericit caz va atinge linia punctata alba si apoi va pica ca un erou in zona 0.00005 - 0.000035.

Attached Files



#9
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,112
  • Înscris: 04.09.2013
Deci omul isi plimba cainele in portbagajul din fata?

#10
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
A venit și corecția. Sunt curios până unde cade.

#11
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Suficient de mult cat sa mai atraga jucatori/fonduri... cred ca luna asta este doar incalzirea!
Urmeaza probabil poza 2 cu cainele ala frumos.. apoi poza 3,4,5 eventual si o filmare cu el (cand se joaca, mananca, doarme)
Important e sa nu pateasca ceva bietul caine... sa vezi atunci un dump pe bune!

Nu stiu de ce dar am impresia ca este cu bataie mai lunga noua troleala a lui Elon Musk - asa cum nu va renunta prea curand la cainele fizic, asa nu va renuta nici la cel digital prea curand iar asta inseamna ca se va acumula serios pe SHIBA INU!
Nici nu vreau sa ma gandesc ce va fi atunci cand va aparea si FOMO in cripto, daca va aparea in aceasta iarna

Edited by rz, 07 October 2021 - 20:37.


#12
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Am băgat și eu degetul în borcanul cu miere, întâi 50, apoi încă 100. Când ajunsese ieri la 0,...350 am lichidat 120 și am mai rămas cu 30. Am pus limită la 0,...200 să mai prind un pic de câștig și la ăia 30. Zilele astea sunt singurii bani pe care am reușit să îi fac.

#13
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
Io țin SHIB la stacking. Stă bine acolo. Nu m-a costat nimic.. Posted Image am folosit din fondurile de pe un alt câștig.
Și să cadă la 0,000001 tot nu vând, ba chiar aș mai lua.
Acum , când scriu, încă am profit de cca 180% pe SHIB. Maximul de azi a fost undeva la 308% Posted Image

Edited by mrfe, 07 October 2021 - 20:39.


#14
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Am si eu dar numai 2 milioane de SHIBA... imprastiate pe 3 platforme/exchange-uri
Costul total pentru mine a fost de numai 15$ (pentru 2 milioane de Shiba Inu)
Nimic de pierdut, in caz ca se termina prea repede troleala/manipularea pe el... insa cred ca va tine si va fi ceva similar cu troleala/manipularea pe Dogecoin - ''modelul'' pare acelasi!
In plus, este posibila activarea unor manipulari si pe alti caini!

Edited by rz, 08 October 2021 - 13:12.


#15
mrfe

mrfe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 12.01.2004
încet, Încet revine.
Eu zic să nu vinzi. Așteaptă. Din ce tot citesc vor să îl ducă în 10c până în ianuarie. Ai avea o sumă frumușică.

#16
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nu am de ce sa vand ca este foarte mica suma bagata in SHIBA... 10 centi nu prea are cum sa faca tura asta dar nu se stie cum si ce va fi in urmatorul bull market.
Daca face macar 1 cent in iarna asta si tot este ok... iar situatia este putin diferita raportata la Dogecoin deoarece Shiba Inu a fost preluat de foarte multe exchange-uri inainte sa inceapa troleala strict pe el (in timp ce Dogecoin ramane deoacamdata nemiscat).
Pare ca e ceva foarte bine gandit/organizat iar Elon nu este strain de asta!
Avand in vedere ca Elon Musk nu baga sute de mii/milioane ci zeci de milioane (ori sute de milioane) in astfel de altcoin-uri, nu ar fi exclus sa avem surprize mai mari pe Shiba Inu decat au fost pe Dogecoin.
Dar pana la asta, trebuie deocamdata sa treaca de la 0.0000 la 0.000 (probabil luna aceasta)

Edited by rz, 08 October 2021 - 20:25.


#17
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Ar fi prea frumos ca să fie adevărat! De ce să risc? Am făcut un stoc și aștept să văd ce va fi!

#18
maryo81_cta

maryo81_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 18.03.2011

 mrfe, on 07 octombrie 2021 - 20:38, said:

Io țin SHIB la stacking. Stă bine acolo. Nu m-a costat nimic.. Posted Image am folosit din fondurile de pe un alt câștig.
Și să cadă la 0,000001 tot nu vând, ba chiar aș mai lua.
Acum , când scriu, încă am profit de cca 180% pe SHIB. Maximul de azi a fost undeva la 308% Posted Image
Unde îl ai, pe shibaswap?
Cât obții pe zi, pe luna în procente de dobânda?
Mulțumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate