Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Prietenul meu cel mai bun isi tratează iubita mizerabil si ea e convinsa ca o iubește

* * - - - 6 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
Heretoasksomething

Heretoasksomething

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 0
  • Înscris: 06.10.2021
Prietenul meu cel mai bun isi tratează iubita destul de prost. Noi am terminat anul trecut facultatea, ea are 20 de ani. Este o tipa foarte frumoasa, extraordinar de frumoasa, dar cam prostuta. Vad și eu asta,  nu are nici cele mai elementare cunoștințe despre mai nimic, rade la orice, bea mult, se face de ras etc. El o vrea pentru distracții. Dar am vorbit cu ea acum ceva timp și vazut ca ea spera sa iasă ceva serios din asta. E convinsă că o iubeste. Si am tot discutat cu ea si am observat ca ideea ei despre iubire e ca partenerul sa nu o bata si sa nu bea. Am întrebat-o dacă a avut experiente de genul si a zis ca toate. Inclusiv familia din care provine a fost abuziva. Ea a spus ca a fost si violată pe la 14 ani ( cred ca si minte, habar nu am, dar ii place atenția) si ca in sfârșit a dat si ea de un tip decent, scolit si frumos(prietenul meu). Am încercat sa ii zic ca el nu vede ceva serios în ea, dar a început sa plângă ca ba da, ca eu am ceva cu ea. Prietenul meu face mișto de ea la greu și de față cu alții. Ii corectează greșelile de exprimare în public, cand nu are chef de ea nu ii deschide ușa apartamentului sau ma suna dacă "am chef sa o iau eu, ca el vrea sa citească sau chestii de genul". Si atunci mai vine la mine și vorbim. Ea nu isi da seama ca el nu are chef de ea. Crede ca e ocupat si atat.
Ce sa fac?

#2
AIVV

AIVV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 13.02.2011
Nimic, treci peste ea si cauta pe altcineva.

#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
să te uiți la un film

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Bros before hoes.

De ce te bagi tu în relațiile altora ?

Asta dacă nu e troleală

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
sau te dai la prieten și poate scapă fata

se plictisește la orele online și ne-a găsit pe noi

#6
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,658
  • Înscris: 30.10.2009

View PostEMPP, on 06 octombrie 2021 - 10:29, said:

Și tu pari plictisit :)

@all
Știți că sunt multe păpușele ca fata despre care scrie Heretoasksomething. Subiect  inventat sau nu, eu zic că se poate discuta despre situație și fără șuturile tradiționale.

#7
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 17.11.2011

View PostHeretoasksomething, on 06 octombrie 2021 - 07:58, said:

Este o tipa foarte frumoasa, extraordinar de frumoasa, dar cam prostuta.
Așa-i cu exemplarele din categoria aia. Au impresia că frumusețea fizică substituie necesitatea cultivării capacităților intelectuale, și că pot obține orice în viață doar arătând bine. E vina societății că le alimentează ego-ul. Părerea mea e că trebuie să lași lucrurile cum sunt, nu e problema ta să faci pe eroul; iar până la urmă cred că, într-un fel, fata și-o merită. Se va trezi singură la momentul potrivit.

Edited by glassofwine, 06 October 2021 - 10:43.


#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,826
  • Înscris: 18.12.2007
La 20 de ani ce minte sa ai in privinta relatiilor si asupra vietii?
E usor de vorbit (si judecat) la 30+ ani, cand deja ai trecut prin destule si poti privi inapoi cu mintea de acum.

@initiator: lasa-i in pace sa isi vada de viata.

#9
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012

View PostHeretoasksomething, on 06 octombrie 2021 - 07:58, said:

am observat ca ideea ei despre iubire e ca partenerul sa nu o bata si sa nu bea. Am întrebat-o dacă a avut experiente de genul si a zis ca toate. Inclusiv familia din care provine a fost abuziva.
Ce sa fac?
Standarde scazute datorate mediului din care provine, probabil rural.
A invatat sa aiba putin asa ca se multumeste cu putin.
E si naiva crezand ca Gigel o sa o ia in serios si il iubeste ca sa compenseze lipsa ei de afectiune din copilarie.
Morala: o fi frumoasa, dar nu e de tinut pentru ca e destul de defecta din mai multe puncte de vedere.
Initiator, e clar ca te atrage. Abtine-te si vezi-ti de viata. Nu e menirea ta sa fii salvatorul femeilor pe lumea asta.
E o groapa in care daca o sa cazi o sa te nenorocesti.

Edited by jeffy86able, 06 October 2021 - 11:17.


#10
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 30.04.2007
daca ti-e mila de ea, de ce nu o scapi de "robie"? ia-o in paza si aparare, iar daca mai are si o/doua prietene ca ea, ai pus-o de un harem de toata frumusetea ..

#11
alexmro

alexmro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.06.2021
Asa cum iti spun si altii, vezi-ti de mucii din fasolea ta. Sa ajuti astfel de fete e ca si cum ai incerca sa aperi vulpea care vrea sa fure iepurele de la lup in timp ce lupul foloseste iepurele ca sa prinda vulpea.
Cu alte cuvinte, cei ce se aseamănă se aduna. Nu suntem intr-o tara musulmana unde o fata este obligata sa-si faca relatii cu cine vrea tac'su. E libera, majora, deci singura responsabila pentru prostia si consecintele ei.

P.S. Nu o sa fie niciodata atrasa de tine daca o tratezi asa, invata de la prietenul tau

#12
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,486
  • Înscris: 15.07.2005
La cum pui problema se pare ca nu stii daca sa o tii pentru tine !?  Ai remarcat ca e "extrem de frumoasa" ... ceea ce inseamna ca tie ti-o place ... cel putin fizic. Spui ca stati de vorba ... deci puteti convietui ca parteneri .
Poti sa o consideri ca un diamant plin de noroi in care toti dau cu piciorul ... dar tu il ridici de jos il "cureti" , ii dai un polish si apoi toti te vor invidia... sau NU Posted Image !
Daca tu crezi ca poate fii ceva intre voi merita sa incerci ...

Edited by excentryc, 06 October 2021 - 11:12.


#13
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gWI9DC6Fojg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
... sau mai pe romaneste [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jAHX7CTCzf8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View PostHeretoasksomething, on 06 octombrie 2021 - 07:58, said:

cand nu are chef de ea nu ii deschide ușa apartamentului sau ma suna dacă "am chef sa o iau eu, ca el vrea sa citească sau chestii de genul".
Nu inteleg cum vine asta.
Daca nu ai nici un interes nu te amesteca.

#16
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,573
  • Înscris: 12.06.2010
Tu nu stii cum sa te certi cu prietenul tau!? Intr-un rand iti spun pe repede inainte ce se va intampla in luna octombrie (max noiembrie) daca faci mutarea care te roade.
Il scapi de belea, preiei tu beleaua. In max o luna o sa cauti una mai uratica dar cu ceva in cap daca nu te lasa ea pana atunci pentru un macho. Si uite asa ramai si fara prieten si fara frumusete. Pariu?

#17
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Pai, cum sa nu aiba interes? E tanara, foarte frumoasa si prietenul lui nu o apreciaza. De ce nu s-ar baga pe fir? Poate cu timpul o mai slefuieste si nu o sa-i fie rusine sa iasa in lume cu ea. Ati vazut filmul My fair lady? S-ar cam potrivi cu situatia expusa.

Edited by Freddy12, 06 October 2021 - 12:06.


#18
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 19.05.2009
O vorba romanesca veche zice asa : Calul moare de drum lung si prostul de grija altuia.
Intelegi ce vrei si poti din asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate