Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Windows 11 RTM - 21H2

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
828 replies to this topic

#145
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 08.02.2016
Poate nu ati dat sign in la contul dumneavoastra de cloud.

#146
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 31.07.2011
nu stiu exact la ce va referiti.. in browser pot accesa nas-ul.

Edited by Pieptoasa, 10 October 2021 - 16:27.


#147
Mickeydutza

Mickeydutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 08.02.2016
Ca sa folositi Western Digital My Cloud NAS va trebui sa accesati contul dumneavoastra de Cloud.

Actuala mea viteza la internet...

Attached Files



#148
abcdefa

abcdefa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.11.2013
Eu am rezolvat oarecum problema:) am schimbat provider-ul la test..era o problema de la rds si din cauza asta avea 10mb la upload..Multumesc!!

#149
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019

 V0rteX, on 09 octombrie 2021 - 22:57, said:

Pentru cine nu vrea sa astepte pana apare pe Update merge cu asistant-ul: https://www.microsof...nload/windows11

"This assistant is for those who wish to:
Upgrade a Windows 10 PC to Windows 11."

Eu asa am facut upgrade-ul.
E vreo diferenta intre varianta expusa cu tine si update-ul care vine marti prin Win Update?

#150
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
La mine a mers.

 k3n0-dragos, on 10 octombrie 2021 - 09:59, said:

Salutare, lasa cineva o postare aici cand se rezolva problema cu AMD?


#151
fany23

fany23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,530
  • Înscris: 06.03.2007
L-am instalat pe curat pe Legion 5 miercuri. De joi nu pot accesa porturile Usb ca sa copiez ceva pe stickuri sau hard extern. Merge sa copiez de pe ele, dar cand dau comanda sa copiez ceva de pe ssd pe stick, cand dau click dreapta pentru a baga comanda de Paste, pica explorer-ul.Asta nu se intampla cu un stick live cd Ubuntu.
Procesorul Ryzen 4800h se supraincalzeste pana la 85 de grade , am umblat la power management ca sa reduc gradul maxim de utilizare al procesorului la 80%, pentru ca altfel statea in 100% si dadea BSOD.
Imediat dupa ce instalez ultimul driver pentru Radeon luat direct de pe site de la Amd, Windows update instaleaza un driver generic care il face neutilizabil, singura solutie fiind sa instalez un driver mai vechi luat de pe site de la Lenovo.Am patit treaba asta de 4 ori.
Cam multe buguri, cred ca voi reveni inapoi la 10 pana se maturizeaza asta.

#152
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Mizeria asta cu instalarea driverilor mai vechi e atât de enervantă încât eu intervin cu GPO-uri pentru a preveni update-ul de driveri via WU. Pățesc și pe intel și pe AMD (culmea că nu se atinge de driverul Nvidia), la Vega îmi bagă un driver vechi, din 2020, iar la Intel n-ar fi atât de rău că bagă un driver din 08.01.2021 dacă bine îmi aduc aminte pentru HD/UHD dar pentru Tiger Lake și restul cu Xe driverul ăla e jalnic, decodarea peste 1080P cu sau fără HDR sacadează în draci. Îmi face așa și pe W10 și pe W11.

#153
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021
Eu am temele facute.
3 laptopuri 100% compatibile asteapta trecerea la Windows 11. Va scriu de pe unul din ele, cel mai modest ca performante dar duce orice video 4k/60fps, lucrez cu el in Photoshop, Corel Draw, Soundforge.
Sa-i dau astuia acum update?
L.E. - Hai ca-i dau un Windows 11 ca am licenta platita la Windows 10, update-uri la zi, OS-ul perfect pus la punct, conexiune buna la Internet si stabila (NON RDS!!!)... hai cu Windows 11... ne vedem dupa update! Posted Image

Attached Files


Edited by routerboard70, 10 October 2021 - 22:45.


#154
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
hai ma tehnicianule, tu care dadeai clasa celor de la MS si ii invatai tu pe ei si pe noi apoi cum sa folosim windows, acum ne intrebi daca sa dai update?

pai nu erai tu guru peste intreaga imparatie MS?

sa scriu repede in calendar, ca ai indraznit sa ceri sfaturi pe o arie de windows

#155
k3n0-dragos

k3n0-dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 24.01.2010

 RODigitalum-megafanro, on 10 octombrie 2021 - 18:30, said:

La mine a mers.

Nu e vorba de mers, sunt probleme cu pierderea performantei si o stiu si ei.

#156
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021
@Dany_Darke - nici macar nu am cerut vreun sfat!
Am intrebat eu cum/ce/in ce fel... trebuie sa execut acest update?
Ai vazut tu ca am lacune in a utiliza/configura/depana ceva hardware/software?
Eu spun ca NU am facut acest lucru!... Hai ca ma asteapta "asta micu" cu restartul...
In calendar, trece tu ce vrei. Nu sunt un guru al calculatoarelor, lucrez intr-o firma de profil ca toti cei ce ne-am pregatit si ne place acest domeniu, atata tot.
Sa va mearga bine Windows 11 si sa va bucurati de el!

Ne vedem dupa restart...Posted Image Posted Image

Attached Files


Edited by routerboard70, 10 October 2021 - 23:42.


#157
routerboard70

routerboard70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 03.05.2021
Gata Domnilor, deja suntem in noul sistem de operare Windows 11.
Nicio problema, toate setarile efectuate anterior pe Windows 10, sunt asa cum le-am lasat - normal, laptopul functioneaza cu absolut toate programele 100%.
Avem si update-uri noi... dovada ca totul functioneaza corect si firesc.
Puteti face trecerea de la Windows 10 la Windows 11 fara nicio problema, daca aveti un OS licentiat, un hardware compatibil si bineanteles, daca doriti.
Eu recomand!

L.E. - si update-urile la zi.

Attached Files


Edited by routerboard70, 11 October 2021 - 00:23.


#158
Stephenson_2-18

Stephenson_2-18

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 28.06.2021
am reusit si eu sa instalez 11 pe relicva mea de sistem din 2011.Pare totul ok,dar vad ca nu mai imi merg gadgeturile de cpu+gpu pe care le aveam.Alea mi-au disparut.Asta e...In rest trebuie sa ma obisnuiesc cu meniul de start pe mijloc si multe altele Posted Image
Pe langa bypass TPM+Secure boot a trebuit sa mai adaug un camp in registrii din cauza procesorului foarte vechi: AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU si setata valoarea 1
Din ce am inteles este faptul ca nu mai beneficiez de updateuri,am scapat de ele.nu or sa-mi mai vina corect?

Attached Files



#159
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

 Stephenson_2-18, on 11 octombrie 2021 - 02:48, said:

In rest trebuie sa ma obisnuiesc cu meniul de start pe mijloc si multe altele Posted Image
Start meniul se poate muta la locul vechi...

#160
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012

 Stephenson_2-18, on 11 octombrie 2021 - 02:48, said:

Din ce am inteles este faptul ca nu mai beneficiez de updateuri,am scapat de ele.nu or sa-mi mai vina corect?
O sa primesti in continuare actualizari de securitate si fix-uri denumite "cumulative updates" , insa "feature updates" nu, alea vor fi blocate , eventual o sa le instalezi tu manual :)

#161
Stephenson_2-18

Stephenson_2-18

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 28.06.2021
Desi imi place foarte mult win 11,trebuie sa ma intorc la 10 inapoi pt. ca sistemul meu se vede ca "agata" de abia face fata cu noul OS.In unele jocuri si aplicatii este drop frame masiv.
Pt cine are PC nou chiar e super fain acest windows.Este mult mai bun decat 10.Are multe features in plus,inclusiv acel HDR.Oricum ce este mai nou intotdeauna va fi mai bun dar nu pt cei cu sisteme din 2011  cum am eu Posted Image
Acele bypass-uri sunt puse cu un scop nu sa enerveze userul sau sa-l oblige sa cumpere pc nou,dar chiar nu ai ce cauta cu un sistem vechi pe un OS nou.E ca si cum ai incerca sa plantezi o floare in stanca.
Win 11 este EXCELENT din pct meu de vedere,nu am ce-i reprosa.

LE: Mai imi incerc norocul o singura data.Il pun pe curat de la 0 poate o merge mai bine.Este prea fain windowsul,nu prea m-as mai intoarce la 10 Posted Image

Edited by Ravy, 11 October 2021 - 12:40.


#162
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
L-am instalat si eu. Ce pot spune, deschide instant programele, edge, mozilla care inainte stateau ceva. E mai vioi decat 10, si nu l-am instalat pe curat ci prin update. Raman toate programele nu se strica nimic, pana si driverii vad ca merg, am bagat totusi driverul video sa fiu mai sigur. Acum sa vad in jocuri cum se comporta. Tin minte cand a aparut windows 10 si l-am instalat sacada in draci GTA V care pe 8.1 zbarnaia, dupa s-a rezolvat. Ce observ este ca nu mai exista tool-ul pentru print screen dar se poate instala din Store programul Snip & Sketch. De ce nu l-au inclus din start, nu stiu.

Edited by gerbil, 11 October 2021 - 12:41.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate