Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Ce părere aveți despre Naturhouse?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Încep acest topic cu mențiunea că nu intenționez să fac niciun fel de reclamă.

În urmă cu ceva timp am fost copleșit puțin de kilograme în plus, așa că m-am dus la un nutriționist de la Naturhouse.
Consultul a fost ”gratis”, dar a trebuit să cumpăr niște fiole(diuretice cred pe bază de fructe lol) și mă ducea la 50 de lei pe săptămână.
Ideea e că regimul era destul de ok, mi-l făceam singur și aveam de unde alege când voiam să gătesc ceva. 3 mese principale și două gustări pe zi
Totul bine și frumos, am slăbit 10 kilograme în 2 luni. Problema mare a fost psihologică, după ce nu am mai ținut regimul.
M-am îndesat si am mâncat de parcă mă răzbunam pe mine și am pus totul înapoi în două luni.

Întrebarea e dacă a mai avut cineva experientă cu Naturhouse și dacă da să o împărtășească cu noi.

#2
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Toate dietele astea de slabit sunt cu efect yoyo.Daca continui sa mananci 3 mese pe zi cu carne cu hormoni de crestere si unsori nu vei putea slabi niciodata.Eu am trecut de 2 ani pe mancare vegana si postesc negru 3 zile din saptamana.Am ajuns in 2 ani de la 99kile (1,78m) la 75.Pot sa-mi reglez greutatea care o vreau eu pana la o variatie de +- 500g.Mananc numai de 2 ori pe zi.Stiu ca e o provocare care nu o poate face oricine.

#3
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Si nu ti-ai facut praf stomacul, postind negru 3/7 si cu 2 mese/zi? Iei inhibitoare ale pompei de protoni?

Edited by __Dan__, 03 October 2021 - 11:37.


#4
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 13.02.2012

 muaddib10, on 03 octombrie 2021 - 10:38, said:

Încep acest topic cu mențiunea că nu intenționez să fac niciun fel de reclamă.

În urmă cu ceva timp am fost copleșit puțin de kilograme în plus, așa că m-am dus la un nutriționist de la Naturhouse.
Consultul a fost ”gratis”, dar a trebuit să cumpăr niște fiole(diuretice cred pe bază de fructe lol) și mă ducea la 50 de lei pe săptămână.
Ideea e că regimul era destul de ok, mi-l făceam singur și aveam de unde alege când voiam să gătesc ceva. 3 mese principale și două gustări pe zi
Totul bine și frumos, am slăbit 10 kilograme în 2 luni. Problema mare a fost psihologică, după ce nu am mai ținut regimul.
M-am îndesat si am mâncat de parcă mă răzbunam pe mine și am pus totul înapoi în două luni.

Întrebarea e dacă a mai avut cineva experientă cu Naturhouse și dacă da să o împărtășească cu noi.

Salut!
Eu am fost la Naturhouse si am slabit cu ajutorul lor 40 de kg, experienta cu ei a fost una placuta, si eu ca tine am dat doar 60 de lei pe saptamana, am vazut ca tu dai 50, super, ce-mi place ca de mancat, manci sanatos, iti da mai multe alimente iar tu iti alegi ce mananci si la gustari si la mesele principale, pai dupa ce slabesti cat ati stabilit ca vrei sa slabesti trebuie sa faci intretinere o perioada sa introduci treptat alimentele ce nu aveai voie sa le mananci in timpul curii de slabire.
Eu m am mentinut mult si bine cat timp puneam putin in farfurie, anul trecut cand m am mutat in germania si cum lucram la McDonald's mancam doar mac, si nu doar putin , ci bagam ca spartul si seara ca bagam si de noapte, iti dai seama ca am mai pus kg pe mine aproximativ 12-13 si de cand nu mai lucrez acolo si am revenit in tara, si mentin o alimentatie normala, ma mentin.

Deci eu zic ca merita, chiar vreau sa reincep si eu.

Succes!

#5
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 __Dan__, on 03 octombrie 2021 - 11:34, said:

Si nu ti-ai facut praf stomacul, postind negru 3/7 si cu 2 mese/zi? Iei inhibitoare ale pompei de protoni?

Deloc inca imi face placere cand trec pe langa cate un stand de fastfood cand vad ca se indoapa aia cu shaorme si au burtile ca femeile gravide in luna a9-a.

#6
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

 Hailztorm, on 03 octombrie 2021 - 12:16, said:



Deci eu zic ca merita, chiar vreau sa reincep si eu.

Succes!

Eu as incerca sa tin din nou dietele, dar fara acele fiole care sincer mi s-au parut placebo.
Presupun ca ar merge si cu alte diuretice.

#7
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015

 Kean, on 03 octombrie 2021 - 11:20, said:

Toate dietele astea de slabit sunt cu efect yoyo.Daca continui sa mananci 3 mese pe zi cu carne cu hormoni de crestere si unsori nu vei putea slabi

Nu vorbi prostii.

[attachment=2566655:Screenshot_20211003-221741_OK.jpg]
[attachment=2566656:20211003_183723.jpg]

Mananc zilnic carne "cu hormoni de crestere", lactate "cu hormoni de crestere" si oua.  Macar stiu ce fac hormonii de crestere? Ce rol au, daca se asimileaza prin mancare etc? sau vorbesti ca suna bine.

Edited by vinciun, 03 October 2021 - 23:39.


#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

 Kean, on 03 octombrie 2021 - 12:39, said:

Deloc inca imi face placere cand trec pe langa cate un stand de fastfood cand vad ca se indoapa aia cu shaorme si au burtile ca femeile gravide in luna a9-a.
aia de-i vezi tu au postit ieri și azi bagă șaorma

#9
Hailztorm

Hailztorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 13.02.2012

 muaddib10, on 03 octombrie 2021 - 20:34, said:

Eu as incerca sa tin din nou dietele, dar fara acele fiole care sincer mi s-au parut placebo.
Presupun ca ar merge si cu alte diuretice.
da, ceai neindulcit de cozi de cirese, bei 1.5 l de la 7-12, apoi apa de la 12 la 12-17 1 l, iar de la 17-22 inca 1/2 l de apa, dar cu guri mici si cat mai des.
si te face ceaiul ala sa urinezi de numa, asa am facut eu.

Edited by Hailztorm, 05 October 2021 - 17:43.


#10
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Inca ceva, mi s-a parut ca prea miza nutritionistul pe retentia de apa. O parea sa fie o problema mai mare decat grasimea.
Oare de ce?

#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Apa o scoti prin cardio si fara sa bei apa in prostie, dar nu vad de ce ai vrea sa faci asta. Asta fac boxerii si altii care tre sa iasa la cantar…

#12
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,660
  • Înscris: 24.10.2015

 muaddib10, on 05 octombrie 2021 - 18:46, said:

Inca ceva, mi s-a parut ca prea miza nutritionistul pe retentia de apa. O parea sa fie o problema mai mare decat grasimea.
Oare de ce?

Fiindca e mai usor de eliminat apa decat de ars grasime. Pacaleste clientii, astia cand vad minus 2kg pe cantar se bucara.

#13
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

 Kean, on 03 octombrie 2021 - 11:20, said:

Am ajuns in 2 ani de la 99kile (1,78m) la 75.

Intrebarea e de ce ai avut atatia ani 99kile? De ce nu te-ai gandit la asta mai demult? Logic ca acum te simti mult mai bine dar puteai sa o faci mai demult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate