Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

VW Tiguan eHybrid (PHEV si HEV)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1109 replies to this topic

#829
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 12.02.2008

View Postgeru2010, on 16 septembrie 2022 - 15:44, said:

Astazi mi-a aparut si mie seria VIN in sistem. Am comandat-o pe data de 23.09.2021.
Cu putin noroc in 4 saptamani e la tine.

Legat de revizii si costul acestora. Recomandarea mea este sa cereti oferte de la mai multe ateliere din reteaua grupului VW. In cazul meu pentru ca reprezentanta VW este poarta in poarta cu reprezentanta Skoda am cerut oferta de la ambele. Pentru 4 l ulei, filtru de ulei, buson si manopera VW a cerut 830 lei iar Skoda 580 lei. I-am ales pe cei din urma iar experienta a fost cat se poate de placuta. S-au miscat repede, cu profesionalism si ca bonus au fost amabili.

View Postr_vlad, on 17 august 2022 - 12:02, said:

Cam asa arata. Pare ca farul este aliniat prost fata de bara, grila si aripa iar aripa fata de capota.
Attachment IMG-20220817-WA0003.jpgAttachment IMG-20220817-WA0004.jpgAttachment IMG-20220817-WA0002.jpg

Dupa o luna de asteptare si o deplasare in alta localitate decat cea de resedinta problema a fost rezolvata. Problema era la bara fata care nu era pozitionata corect. Repozitionarea a durat 10-15 minute.

#830
vcs_silviu76

vcs_silviu76

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.07.2021

View Postr_vlad, on 17 septembrie 2022 - 07:31, said:

Cu putin noroc in 4 saptamani e la tine.

Legat de revizii si costul acestora. Recomandarea mea este sa cereti oferte de la mai multe ateliere din reteaua grupului VW. In cazul meu pentru ca reprezentanta VW este poarta in poarta cu reprezentanta Skoda am cerut oferta de la ambele. Pentru 4 l ulei, filtru de ulei, buson si manopera VW a cerut 830 lei iar Skoda 580 lei. I-am ales pe cei din urma iar experienta a fost cat se poate de placuta. S-au miscat repede, cu profesionalism si ca bonus au fost amabili.



Dupa o luna de asteptare si o deplasare in alta localitate decat cea de resedinta problema a fost rezolvata. Problema era la bara fata care nu era pozitionata corect. Repozitionarea a durat 10-15 minute.

Schimbul de ulei poate fi ofertat ,dar intreb revizia se poate oferta fara "vizionarea "masinii?

#831
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 12.02.2008
Este suficient sa le comunici seria de sasiu si pot sa oferteze atata timp cat operatiunea ceruta se afla in portofoliul lor.

Edited by r_vlad, 17 September 2022 - 14:08.


#832
flo_ist

flo_ist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.03.2012
Salutare,

Dupa o asteptare de o vesnicie, iata ca o minune s-a mai intamplat recent. Posted Image
Masina livrata vineri, 16.09.2022: VW Tiguan eHybrid, echipare Elegance, culoarea alb, fara alte dotari optionale.
Comanda a fost facuta pe 24.06.2021.

Chiar daca timpul de astepare a fost lung si cu multa energie pierduta, la prima vedere masina mi-a facut o impresie foarte buna.
Mi se pare bine inchegata, foarte confortabila la condus, cand ai nevoie de putere se infige bine, iar cand am ajuns acasa de la dealer cu un consum de 1.2 / 100km + cativa kwh mi s-a parut tare. (Evident, este un consum pe distanta relativ scurta de vreo 20 de km, dar este scenariul in care va fi folosita masina destul de mult)
De asemenea, farurile fac o treaba excelenta noaptea, m-au impresionat.

Cam atat deocamdata, urmeaza o perioada de descoperire si acomodare.

Toate bune!

Attached Files



#833
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,156
  • Înscris: 12.09.2013
daca farurile sunt varianta matrix led, sunt ce trebuie....

#834
abitul26

abitul26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.08.2021
flo_ist, pretul a ramas cel de la comanda de anul trecut sau s-a modificat la final?
Fara optionale si cu rabla banuiesc , cat a fost pretul final?

#835
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 12.02.2008

View Postflo_ist, on 18 septembrie 2022 - 12:13, said:

Salutare,

Dupa o asteptare de o vesnicie, iata ca o minune s-a mai intamplat recent. Posted Image
Masina livrata vineri, 16.09.2022: VW Tiguan eHybrid, echipare Elegance, culoarea alb, fara alte dotari optionale.
Comanda a fost facuta pe 24.06.2021.

Chiar daca timpul de astepare a fost lung si cu multa energie pierduta, la prima vedere masina mi-a facut o impresie foarte buna.
Mi se pare bine inchegata, foarte confortabila la condus, cand ai nevoie de putere se infige bine, iar cand am ajuns acasa de la dealer cu un consum de 1.2 / 100km + cativa kwh mi s-a parut tare. (Evident, este un consum pe distanta relativ scurta de vreo 20 de km, dar este scenariul in care va fi folosita masina destul de mult)
De asemenea, farurile fac o treaba excelenta noaptea, m-au impresionat.

Cam atat deocamdata, urmeaza o perioada de descoperire si acomodare.

Toate bune!

Sa o folosesti sanatos ! Cum ai rezolvat cu Rabla ? Alte masini casate pe cheltuiala dealerului sau la tine nu a fost cazul ?

Farurile excelente dar uneori dau rateuri si ii orbesc pe cei din fata. Sunt anumite configuratii de drumuri cu care nu se pupa prea bine. Eu nu le tin permanent pe modul Auto (adaptiv) din acest motiv. Si, da, este o masina foarte inchegata.

#836
flo_ist

flo_ist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.03.2012

View Postraducut123, on 18 septembrie 2022 - 13:27, said:

daca farurile sunt varianta matrix led, sunt ce trebuie....

Da, sunt faruri matrix led, incluse in echiparea Elegance.

View Postabitul26, on 20 septembrie 2022 - 16:34, said:

flo_ist, pretul a ramas cel de la comanda de anul trecut sau s-a modificat la final?
Fara optionale si cu rabla banuiesc , cat a fost pretul final?

Pretul a ramas cel din contractul de anul trecut, nu s-a modificat.
Doar ca a suferit o mica crestere din cauza ca mi-au expirat voucherele rabla initiale.
Cu rabla, pretul de anul trecut ar fi fost 28500, iar anul asta am ajuns la 29000.

View Postr_vlad, on 20 septembrie 2022 - 18:16, said:

Sa o folosesti sanatos ! Cum ai rezolvat cu Rabla ? Alte masini casate pe cheltuiala dealerului sau la tine nu a fost cazul ?

Multumesc frumos!

Cu rabla a fost cam asa: mi-au expirat voucherele de anul trecut, dealer-ul s-a oferit sa imi gaseasca 2 rable pe care le-am platit tot eu. Dar avand in vedere ca voucherele noi aveau o valoarea mai mare decat cele de anul trecut, diferenta in final nu a fost foarte mare pentru mine (a trebuit sa mai dau vreo 500 de euro in plus). Am apreciat totusi ca pretul final a ramas unul mult mai mic fata de cele actuale, nici nu am mai incercat sa obtin ceva de la dealer (e drept ca obtinusem si un mic discount suplimentar inca de anul trecut).

#837
abitul26

abitul26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.08.2021
A mai primit cineva masina in perioada asta? Este adevarat ca s-a sistat productia pentru phev?

#838
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 12.02.2008
Conform DRPCIV in luna august si septembrie au fost inmatriculate 17, respectiv 19 Tiguan eHybrid noi. Asta inseamna ca livrarile au mers foarte bine in a doua jumatate a lunii iulie, august si prima jumatate a lunii septembrie comparativ cu lunile anterioare.

#839
aletag

aletag

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.12.2021

View Postabitul26, on 07 octombrie 2022 - 12:05, said:

A mai primit cineva masina in perioada asta? Este adevarat ca s-a sistat productia pentru phev?

A mea e gata de saptamana trecuta, trebuie sa o transporte... oricat ar dura asta. Dar de cate ori au fost zvonuri de genul asta, mi le infirma la reprezentanta. Tot acolo mi-au spus ca au primit asigurari ca tot ce au contractat vor produce pana la sfarsitul anului.

View Postr_vlad, on 07 octombrie 2022 - 13:40, said:

Conform DRPCIV in luna august si septembrie au fost inmatriculate 17, respectiv 19 Tiguan eHybrid noi. Asta inseamna ca livrarile au mers foarte bine in a doua jumatate a lunii iulie, august si prima jumatate a lunii septembrie comparativ cu lunile anterioare.
cum reusesti sa filtrezi statisticile astea asa repede? :)

#840
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 12.02.2008
Imi folosesc skilurile mediocre de operare in excel Posted Image . Informatiile sunt publice, pe site la DRPCIV. In primele zile ale lunii publica datele pe luna anterioara.

#841
aletag

aletag

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.12.2021
Am primit confirmarea ca e plecata din fabrica si trebuie sa ajunga in vama. La voi cat a mai durat din punctul asta?

#842
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 12.02.2008
2 saptamani daca imi aduc bine aminte.

#843
flo_ist

flo_ist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.03.2012

View Postaletag, on 10 octombrie 2022 - 14:44, said:

Am primit confirmarea ca e plecata din fabrica si trebuie sa ajunga in vama. La voi cat a mai durat din punctul asta?

Doua saptamani si jumatate de la fabrica pana la livrare.

#844
vln59

vln59

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2019
Buna ziua,
Ma puteti si pe mine ajuta cu un manual pt PHEV? Am VIN. am serie motor dar n-am reusit sa descarc de pe net. Multumiri anticipat si km fara probleme la PHEV-urile voastre

#845
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 12.02.2008
Foloseste linkul acesta: https://userguide.vo...vin/login/en_GB

Nu il poti descarca dar il poti rasfoi.

#846
vln59

vln59

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2019

View Postr_vlad, on 11 octombrie 2022 - 09:04, said:

Foloseste linkul acesta: https://userguide.vo...vin/login/en_GB

Nu il poti descarca dar il poti rasfoi.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate