Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

VW Tiguan eHybrid (PHEV si HEV)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#649
vln59

vln59

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.05.2019

View PostInyhrysto, on 01 iulie 2022 - 22:25, said:


Eu pe 15.07. În mod normal, dim ce vad, ar trebui sa primesc și eu săptămâna viitoare seria. SPER!


#650
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.02.2008
5600 km si prima problema. Masina nu se mai conecteaza la internet, nu mai comunica cu serverele VW si in consecinta nu mai poate fi controlata prin We Connect. Am sunat la numarul de suport si mi-au recomandat sa incerc cateva lucruri. Nu a functionat nimic asa ca au trimis o solutie tehnica catre dealerul VW specificat de mine iar eu va trebui sa fac o programare in service.
Din ce am mai gasit pe net pare o problema des intalnita si de multe ori se rezolva de la sine dupa cateva zile.

#651
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,364
  • Înscris: 28.10.2018
Vezi sa nu se fi conectat masina la vreo retea wifi fara internet. Incearca si cand e masina in alte locatii sa te conectezi. Adica cand esti pe camp pe undeva.


Sau poate ti-a expirat planul gratuit de internet din primul an.

#652
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.02.2008
Am verificat. E activa doar conectarea prin eSIM. Nu avea cum sa se conecteze la o retea WI-FI.
Pictograma care arata statusul conexiunii la internet este "gri" (imagine atasata)
Am incercat sa ma conectez prin WI-FI la hotspot telefon si tot asa, ramane gri.
Attached File  01_Globe picture.jpg   252.82K   32 downloads

Edited by r_vlad, 04 July 2022 - 18:41.


#653
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.02.2008

View Postr_vlad, on 05 iunie 2022 - 08:30, said:

8 Tiguan eHybrid inmatriculate in luna mai. Cu 3 mai multe fata de luna trecuta dar tot putine. Sursa: DRPCIV.
Cel mai probabil este vorba despre masini livrate in aprilie si inceput de mai asa ca era de asteptat sa fie putine pentru ca fabrica a fost inchisa destul de multe zile.
Doar 4 Tiguan eHybrid noi inmatriculate in luna iunie. 37 autoturisme noi cu acest sistem de propulsie inmatriculate (6 Octavia, 6 Formentor, 6 Passat, 5 Q3, 7 Superb, 3 A3). Sursa: DRPCIV

#654
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,364
  • Înscris: 28.10.2018
Niciun Leon si niciun Golf? Hai sa zicem ca Leon nu e atat de cautat (desi e mega masina), dar Golf nu mai papa romanii?

#655
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.02.2008
Luna asta se pare ca nu dar numerele sunt puternic influentate de situtia din fabrici. De exemplu nu apare niciun Tarraco desi anul trecut pe vremea asta avea un pret foarte bun. Sigur au fost comenzi dar din ce am citit unele au fost chiar anulate.

#656
Inyhrysto

Inyhrysto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 25.07.2021
Doar ce am primit anunț de la dealer ca masina a întrat în producție și ca ar fi gata săptămâna viitoare ( în condițiile în care,pana acum, săptămâna viitoare,  S28, trebuia sa fie livrata).  Asta nu înseamnă că va fi și livrata. Exista posibilitatea sa între și în banking.
Cam atât am aflat azi. Poate apare serie de sașiu în aplicație, zilele astea....

#657
mbdyman

mbdyman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.06.2021

View PostInyhrysto, on 05 iulie 2022 - 22:37, said:

Doar ce am primit anunț de la dealer ca masina a întrat în producție și ca ar fi gata săptămâna viitoare ( în condițiile în care,pana acum, săptămâna viitoare,  S28, trebuia sa fie livrata).  Asta nu înseamnă că va fi și livrata. Exista posibilitatea sa între și în banking.
Cam atât am aflat azi. Poate apare serie de sașiu în aplicație, zilele astea....

Mie mi-a aparut seria de motor, seria de sasiu in MyVolkswagen iar ieri mi-a zis dealerul ca statusul e "asteapta transport de la fabrica". Deci e produsa si va fi trimisa. Doar ca s-a amanat pt sapt 29 din 27.

#658
Inyhrysto

Inyhrysto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 25.07.2021

View Postmbdyman, on 06 iulie 2022 - 08:06, said:



Mie mi-a aparut seria de motor, seria de sasiu in MyVolkswagen iar ieri mi-a zis dealerul ca statusul e "asteapta transport de la fabrica". Deci e produsa si va fi trimisa. Doar ca s-a amanat pt sapt 29 din 27.
Sper sa apară și la mine săptămâna  asta. Vad ca suntem luați la rând  toți care am comandat in aceeași perioada.

#659
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.02.2008

View Postmbdyman, on 06 iulie 2022 - 08:06, said:

Mie mi-a aparut seria de motor, seria de sasiu in MyVolkswagen iar ieri mi-a zis dealerul ca statusul e "asteapta transport de la fabrica". Deci e produsa si va fi trimisa. Doar ca s-a amanat pt sapt 29 din 27.
In cazul meu au trecut 23 zile din momentul afisarii seriei de sasiu pana la livrare masina la dealer. Masina platita imediat dupa ce seria de sasiu a devenit disponibila. Poate te ajuta sa numeri zilele mai bine Posted Image

#660
mbdyman

mbdyman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.06.2021

View Postr_vlad, on 06 iulie 2022 - 10:36, said:


In cazul meu au trecut 23 zile din momentul afisarii seriei de sasiu pana la livrare masina la dealer. Masina platita imediat dupa ce seria de sasiu a devenit disponibila. Poate te ajuta sa numeri zilele mai bine Posted Image

Stii cumva si nr de zile de cand avea status "asteapta transport de la fabrica"?



#661
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.02.2008
In cazul meu imediat dupa ce a aparut seria de sasiu (2-3 zile) statusul era deja "asteapta transport de la fabrica". Asa ca tot cam pe acolo.

#662
mbdyman

mbdyman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.06.2021

View Postr_vlad, on 06 iulie 2022 - 11:34, said:

In cazul meu imediat dupa ce a aparut seria de sasiu (2-3 zile) statusul era deja "asteapta transport de la fabrica". Asa ca tot cam pe acolo.

Din ce am vazut ai primit seria sasiu intr-o joi si a ajuns la dealer tot joi peste 3 sapt, iar ziua urmatoare ai preluat-o. Sper sa fie si la mine la fel, sa ajunga vineri la dealer si in cel mai rau caz sa o preiau luni.

In aplicatie(WeConnect) ai putut adauga VIN-ul de cand l-ai primit? In MyVolksagen era adaugata cu nr de comanda, dar cand dau activare WeConnect(din MyVolkswagen) sau adaugare in aplicatie imi da eroare si zice sa incerc mai tarziu. Trebuie asteptat pana ajunge masina oare?

#663
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.02.2008
Am putut adauga seria de sasiu dar m-am oprit inainte de ultimul pas necesar pentru activare. Nu am vrut sa activez serviciul inainte sa iau masina. Am fost tentat dar m-am abtinut (1) pentru a evita eventuale probleme  la livrare si (2) pentru ca abonamentul curge odata activat.

#664
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 16.05.2012

View Postr_vlad, on 06 iulie 2022 - 16:04, said:

Am putut adauga seria de sasiu dar m-am oprit inainte de ultimul pas necesar pentru activare. Nu am vrut sa activez serviciul inainte sa iau masina. Am fost tentat dar m-am abtinut (1) pentru a evita eventuale probleme  la livrare si (2) pentru ca abonamentul curge odata activat.

Ce abonament? nu e normal ca primii 2-3 ani sa fie gratuit? Eu cam asa stiu ca se procedeaza.

#665
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005

View Postr_vlad, on 06 iulie 2022 - 16:04, said:

Am putut adauga seria de sasiu dar m-am oprit inainte de ultimul pas necesar pentru activare. Nu am vrut sa activez serviciul inainte sa iau masina. Am fost tentat dar m-am abtinut (1) pentru a evita eventuale probleme  la livrare si (2) pentru ca abonamentul curge odata activat.
Activarea se face în mașină folosind cele două chei. La mine licența este fix cu data primirii mașini, contul l-am făcut când am primit VIN.

#666
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.02.2008
De la VW primesti 3 ani gratuit. Cont pe MyVW si We Connect poti face chiar si fara masina. Am putut adauga masina in We Connect odata ce am avut seria de sasiu dar nu am activat serviciul ne stiind daca incep sa curga zilele din abonament chiar daca nu am facut pasul cu cheile, in masina.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate