Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

PS5 de pe OLX.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
5cps

5cps

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.11.2019

 fgk, on 02 octombrie 2021 - 12:16, said:

Instaleaza asta pe telefonul tau  telegram ps5 stockbotRO  unde se mai anunta stocuri noi,daca urmaresti siteurile de la magazinele principale imposibil sa nu prinzi.

Daca le baga ca emag dupa miezul noptii, prinde sulea. Cei mai importanti mi se par cei de la Altex, care au avut stocuri, nu rasuri ca flanco si emag care dau maxim 5 console. Cu siguranta au un numar mult mai mare de console (ca doar nu pluseaza Sony cu 10-20 de bucati din 3 in 3 luni), dar nu inteleg de ce aleg sa le dea cu portia, au impresia ca daca iau ps5 mai iau pe langa si capsule Ariel sau alte tampenii?
Totodata nu inteleg acele "bundle-uri" inventate de ei, cum poti sa bagi la om pe gat niste lucruri inutile? Daca vreau un joystick sau jocurile acelea le cumpar si fara sa ma oblige ei. Chiar asa le e rusine sa ceara ca bisnitarii de pe olx 5000 lei? Pardon "4999 lei"

#20
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 04.08.2019

 5cps, on 02 octombrie 2021 - 14:02, said:


Daca le baga ca emag dupa miezul noptii, prinde sulea. Cei mai importanti mi se par cei de la Altex, care au avut stocuri, nu rasuri ca flanco si emag care dau maxim 5 console. Cu siguranta au un numar mult mai mare de console (ca doar nu pluseaza Sony cu 10-20 de bucati din 3 in 3 luni), dar nu inteleg de ce aleg sa le dea cu portia, au impresia ca daca iau ps5 mai iau pe langa si capsule Ariel sau alte tampenii?
Totodata nu inteleg acele "bundle-uri" inventate de ei, cum poti sa bagi la om pe gat niste lucruri inutile? Daca vreau un joystick sau jocurile acelea le cumpar si fara sa ma oblige ei. Chiar asa le e rusine sa ceara ca bisnitarii de pe olx 5000 lei? Pardon "4999 lei"
exact asta vorbeam si eu cu cineva, referitor la bundle uri. de ce sa mi bage pe gat nu stiu ce jocuri, pe care eu poate nu le vreau, vreau pur si simplu consola si dupa imi achizitionez eu ce jocuri vreau sau ce accesorii

#21
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009

 VOC, on 01 octombrie 2021 - 20:55, said:


Da
Ghinion! Faptul ca intri in service cu o consola in brate NU te face proprietarul ei. Actele doveditoare te fac proprietar. Nu ai => service-ul are dreptul sa te refuze.

#22
fgk

fgk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 22.12.2006

 5cps, on 02 octombrie 2021 - 14:02, said:


Daca le baga ca emag dupa miezul noptii, prinde sulea. Cei mai importanti mi se par cei de la Altex, care au avut stocuri, nu rasuri ca flanco si emag care dau maxim 5 console. Cu siguranta au un numar mult mai mare de console (ca doar nu pluseaza Sony cu 10-20 de bucati din 3 in 3 luni), dar nu inteleg de ce aleg sa le dea cu portia, au impresia ca daca iau ps5 mai iau pe langa si capsule Ariel sau alte tampenii?
Totodata nu inteleg acele "bundle-uri" inventate de ei, cum poti sa bagi la om pe gat niste lucruri inutile? Daca vreau un joystick sau jocurile acelea le cumpar si fara sa ma oblige ei. Chiar asa le e rusine sa ceara ca bisnitarii de pe olx 5000 lei? Pardon "4999 lei"
Consola a stat si cate 2 zile pe site la magazine cine a vrut si-a luat,eu am gasit si in magazin la mediagalaxy.A fost disponibila atat varianta simpla cat si cu bundle.

#23
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Sa zicem că acea consola nu mai poate fi reparată și singura soluție e returnarea sumei achitate. Asta cum se face și cui?

#24
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
La cum se prezintă situația cu stocurile și bișnițarii ori iei consola la pachet cu accesorii și jocuri ori o iei la suprapret.
Eu am preferat sa cumpăr pachet PS5 + joc 2800 lei și XSX + joc + gamepad 3000 de lei ambele de Altex.

#25
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 04.08.2019

 Papillon_, on 03 octombrie 2021 - 09:13, said:

La cum se prezintă situația cu stocurile și bișnițarii ori iei consola la pachet cu accesorii și jocuri ori o iei la suprapret.
Eu am preferat sa cumpăr pachet PS5 + joc 2800 lei și XSX + joc + gamepad 3000 de lei ambele de Altex.
cam din cat in cat timp baga stocuri la ps5? daca ai stat sa urmaresti in trecut

#26
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Eu am luat consola in Iunie iar de atunci Altex baga stocuri in mod regulat o data la 3/4 saptamani atat online prin precomanda cat si fizic.

#27
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 04.08.2019

 Papillon_, on 03 octombrie 2021 - 11:13, said:

Eu am luat consola in Iunie iar de atunci Altex baga stocuri in mod regulat o data la 3/4 saptamani atat online prin precomanda cat si fizic.
mersi frumos. o sa astept atunci..

#28
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011
Urmareste si topicul asta https://www.consoleg...y/index235.html Un angajat Altex e prezent pe forum.
Pe 24 septembrie a fost la precomanda cu livrarea intr-o saptamana parca.

Vezi ca exista si un grup de telegram cu stocurile cauta pe forumul acela. La PS5 numai e problema asa mare cu stocurile pentru ca vin in mod regulat, problema majora e la Xbox Series X care se gaseste foarte greu.

Edited by Papillon_, 03 October 2021 - 11:24.


#29
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 04.08.2019

 Papillon_, on 03 octombrie 2021 - 11:23, said:

Urmareste si topicul asta https://www.consoleg...y/index235.html Un angajat Altex e prezent pe forum.
Pe 24 septembrie a fost la precomanda cu livrarea intr-o saptamana parca.

Vezi ca exista si un grup de telegram cu stocurile cauta pe forumul acela. La PS5 numai e problema asa mare cu stocurile pentru ca vin in mod regulat, problema majora e la Xbox Series X care se gaseste foarte greu.
iti multumesc frumos pentru ajutor

#30
misulica70

misulica70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 24.07.2007
Eu am luat una chiar recent cu ajutorul tipului de pe Telegram,notificare la ora 1,45  log rapid pe emag si pe luni astept sa ajunga.(2500 fara jocuri).
Asa ca cine vrea gaseste Alerte console pe telegram.

#31
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 04.08.2019

 misulica70, on 03 octombrie 2021 - 19:56, said:

Eu am luat una chiar recent cu ajutorul tipului de pe Telegram,notificare la ora 1,45  log rapid pe emag si pe luni astept sa ajunga.(2500 fara jocuri).
Asa ca cine vrea gaseste Alerte console pe telegram.
am gasit, am dat join in grup de ieri. acum am de asteptat.. =)) mersi si sa o stapanesti sanatos :D

#32
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Eu am luat ps5 tot in iunie, de la altex, dar am prins modelul fara bubdle, doar consola disc version, 2500 lei.
Acum se gaseste in multe locuri, a foat cam peste tot in magazine fizice. Chiar si in carrefour e, dar la suprapret, 4399 lei. Acum na, trebuie sa te si agiti un pic daca vrei consola. Te duci si tu in magazinele altex/mg, nu pot sa cred ca daca voiai consola nu o gaseai pana acum.
Am vazut in media galaxy de mai multe ori.

#33
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 04.08.2019

 Paranoir, on 04 octombrie 2021 - 17:47, said:

Eu am luat ps5 tot in iunie, de la altex, dar am prins modelul fara bubdle, doar consola disc version, 2500 lei.
Acum se gaseste in multe locuri, a foat cam peste tot in magazine fizice. Chiar si in carrefour e, dar la suprapret, 4399 lei. Acum na, trebuie sa te si agiti un pic daca vrei consola. Te duci si tu in magazinele altex/mg, nu pot sa cred ca daca voiai consola nu o gaseai pana acum.
Am vazut in media galaxy de mai multe ori.
De pe 25 o urmăresc, nu de mult timp. Am văzut ca acum e stoc pe emag, dar cu jocuri băgate pe gat. Eu vreau sa prind fata bundle

#34
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005

 bigwall, on 01 octombrie 2021 - 19:19, said:

* daca respectivul cumpara consola de exemplu de la altex, iar garantia e pe numele lui, daca o vinde, cumparatorul poate beneficia de garantie ? *

Da, daca iti da factura si certificatul de garantie, poti beneficia de garantie chiar daca nu esti titularul.

Edited by Mr. Incredible, 05 October 2021 - 07:56.


#35
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008

 bigwall, on 04 octombrie 2021 - 17:54, said:

https://www.orange.r...ps-plus-90-zile
In stoc 2200 lei

Attached File  screenshot_818.jpg   207.26K   18 downloads

Edited by tigerheart, 05 October 2021 - 10:01.


#36
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 Mr. Incredible, on 05 octombrie 2021 - 07:56, said:



Da, daca iti da factura si certificatul de garantie, poti beneficia de garantie chiar daca nu esti titularul.
Repet întrebarea: in caz de garanție, dacă nu pot repara sau înlocui consola, cui ii returnează sumele plătite și în ce condiții?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate