Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

PS5 de pe OLX.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 04.08.2019
Salutare. Am si eu nevoie de cateva sfaturi, mai exact cum as putea sa evit sa iau teapa de pe olx cu un PS5(la ce ar trebui sa ma uit ca sa fie consola originala?)?
Precizez ca "afacerea" se va face fata in fata, nu trimisa consola prin curier, dar am de mers aproximativ 70km fata de unde stau eu.

PS: nu stiu daca exista replici pentru console, dar avand in vedere ca suntem in anul 2021, totul este posibil.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
100% este cumparata de pe Altex cu 2400 lei si acum o vinde cu un "profit" de cateva sute de lei. Intreaba-l de factura/garantie. Greu de crezut ca nu ar putea sa aiba pt ca in mare parte au fost cumparate de pe siteuri din ro.

Edited by MembruAnonim, 01 October 2021 - 19:18.


#3
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 04.08.2019

 bigwall, on 01 octombrie 2021 - 19:09, said:

Salutare. Am si eu nevoie de cateva sfaturi, mai exact cum as putea sa evit sa iau teapa de pe olx cu un PS5(la ce ar trebui sa ma uit ca sa fie consola originala?)?
Precizez ca "afacerea" se va face fata in fata, nu trimisa consola prin curier, dar am de mers aproximativ 70km fata de unde stau eu.

PS: nu stiu daca exista replici pentru console, dar avand in vedere ca suntem in anul 2021, totul este posibil.
* daca respectivul cumpara consola de exemplu de la altex, iar garantia e pe numele lui, daca o vinde, cumparatorul poate beneficia de garantie ? *

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 bigwall, on 01 octombrie 2021 - 19:19, said:

cumparatorul poate beneficia de garantie ? *

Eu iti zic ce zice legea. Ca unele magazine fac altceva de magare ce sunt, asta este alta treaba. Legea spune ca garantia este transmisibila. In fapt garantia este pe produs, daca ai actele la obiectul ce il trimiti in garantie, este totul ok, nu conteaza cine este trecut pe factura.

Pcgarage face magarii, ei spun ca in caz de negatie (produsul nu mai poate fi reparat), banii vor fi restituiti celui care este trecut pe factura.
Eu consider ca pcgarage face un abuz. Atat timp cat y a dus in garantie obiectul defect avand asupra lui factura si garantie, pai lui ii restitui banii. In caz contrar de ce kacat i-ai mai primit produsul in garantie?!

Edited by MembruAnonim, 01 October 2021 - 19:25.


#5
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009
Proprietare e cel din acte (factura). Macar sa ai o hartie de manca ca ai cumparat consola. Asa cum demonstrezi ca tu esti proprietarul? Doar pentru ca ai adus-o in brate la service? :-)

#6
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 04.08.2019

 Xman_ghio, on 01 octombrie 2021 - 20:25, said:

Proprietare e cel din acte (factura). Macar sa ai o hartie de manca ca ai cumparat consola. Asa cum demonstrezi ca tu esti proprietarul? Doar pentru ca ai adus-o in brate la service? :-)
hartie la mana cum ca am cumparat consola.... ?? adica ??

#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Cat trebuie sa dai pe ea? Vezi ca din cand in cand mai baga la Flanco, dar inca trece destul de repede.
https://www.flanco.r...oul-remake.html in ultimele zile a tot bagat cateva bucati la asta

#8
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
PS5 se gaseste prin magazinele mai mari Altex, poate ai noroc la vreun Altex de-aproape de tine.

#9
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 24.11.2020

 Xman_ghio, on 01 octombrie 2021 - 20:25, said:

Proprietare e cel din acte (factura). Macar sa ai o hartie de manca ca ai cumparat consola. Asa cum demonstrezi ca tu esti proprietarul? Doar pentru ca ai adus-o in brate la service? :-)

Da

#10
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 04.08.2019

 iZet, on 01 octombrie 2021 - 20:46, said:

PS5 se gaseste prin magazinele mai mari Altex, poate ai noroc la vreun Altex de-aproape de tine.
erau, dar la 3500 lei. mi se pare mult.

 tigerheart, on 01 octombrie 2021 - 20:40, said:

Cat trebuie sa dai pe ea? Vezi ca din cand in cand mai baga la Flanco, dar inca trece destul de repede.
https://www.flanco.r...oul-remake.html in ultimele zile a tot bagat cateva bucati la asta
in jur de 2300-2400 lei varianta digitala + 3 luni abonament ps plus

#11
ved3neu

ved3neu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 13.02.2008
La Altex mai tot baga din cand in cand la 2500 ron.
https://arenait.ro/p...sponibil-altex/

Pe la Flanco Bundle-uri tot asa la 2800.
https://www.flanco.r...rift-apart.html

#12
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Aia e luata de la Orange cel mai probabil, luata cu 2200lei. Sa verifici ca ai abonamentul in cutie.

#13
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 04.08.2019

 ved3neu, on 01 octombrie 2021 - 21:32, said:

La Altex mai tot baga din cand in cand la 2500 ron.
https://arenait.ro/p...sponibil-altex/

Pe la Flanco Bundle-uri tot asa la 2800.
https://www.flanco.r...rift-apart.html
urmaresc de putin timp, am vazut foarte tarziu stocul de la sf lui septembrie. cam din cat in cat timp baga stocuri?

#14
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

 bigwall, on 01 octombrie 2021 - 19:09, said:

https://www.emag.ro/...90/pd/DTBPHPMBM acum in stoc, 2500 lei

#15
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 04.08.2019

 tigerheart, on 02 octombrie 2021 - 00:46, said:

Nu am fost pe faza..

#16
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018
Eu zic sa ti iei noua .Asta e strangi bani sau astepti sa ma scada la pret.Daca esti pasionat de jocuri pot sa te interesezi la prieteni daca cunosc ei pe cineva care vinde
Cere-i factura,garantie omului

#17
bigwall

bigwall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 04.08.2019

 helen76, on 02 octombrie 2021 - 09:33, said:

Eu zic sa ti iei noua .Asta e strangi bani sau astepti sa ma scada la pret.Daca esti pasionat de jocuri pot sa te interesezi la prieteni daca cunosc ei pe cineva care vinde
Cere-i factura,garantie omului
ideea e ca banii ii am, rabdare nu prea =))
d-aia am intrat pe olx sa ma uit de console.

#18
fgk

fgk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 22.12.2006
Instaleaza asta pe telefonul tau  telegram ps5 stockbotRO  unde se mai anunta stocuri noi,daca urmaresti siteurile de la magazinele principale imposibil sa nu prinzi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate