Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

Legion 5 Pro, drivere necesare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.12.2007
Sal, tocmai am luat L5 pro (no os) si vreau sa stiu daca mai e necesar vreun driver pt a functiona totul in parametri optimi. El nu a venit in cutie cu nici un cd/dvd/stick cu programe si drivere si nici in micutul startup manual nu am vazut vreun link. Eu i-am instalat doar windowsul de pe stick, apoi vad ca el a bagat nvidia settings si driver. Pot sa-i dau eu inainte cu ms visualC++, net framework etc?
Singura mea experienta cu setupul unui laptop a fost un acer din 2016 care a avut mini cd cu drivere pt procesor/chipset, placa video, touchpad etc.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
evident ca ai nevoie de drivere. in asentimentul americanilor: knock yourself out

in era internetului, nu se mai dau cd-uri in pachete

#3
tavitu

tavitu

    Minune: HE a început să emită facturile!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,598
  • Înscris: 16.02.2009
Posibil să mai ai nevoie de ceva drivere. Caută în Device Manager și vezi dacă apar dispozitive cu semnul întrebării care au nevoie de driver. Verifică pe site la Lenovo ce drivere sunt disponibile pentru laptop.

#4
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012
Pune un windows 10 cu licenta si instaleaza el tot ce ai nevoie.

Ca fapt divers, asa am facut eu.am luat acum aprope un an un Legion 5 15IMH05 si separat o licenta de win 10 pro, i am dat drumu si a instalat absolut tot. Doar pe site la nvidia a trebui sa descarc ultima versiune de drivere si aplicatie pt functiile placii video

Edited by A10, 30 September 2021 - 20:52.


#5
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
De obicei functioneaza bine cu driverele din windows dar asta nu insemna ca le si instaleaza pe toate.Oricum ,pentru o perfecta functionare instaleaza drivere originale testate de pe site-ul producatorului.

Pe site Lenovo gasesti Drivers & Software/Automatic Driver Update/Start scan.  Este cat se poate de simplu.

#6
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.12.2007
Mersi all, dar intrasem in automatic drivers update pe situl lor si nu a vrut decat sa-mi updateze biosul... Am auzit ca lenovo are "Vantage", incerc cu ala.

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pe acea pagina ce ti-am indicat, la fel de bine poti baga direct serialul laptopului si-ti va extrage exact driverele disponibile pe configuratia ta. serialul il gasesti sub laptop, pe eticheta. serialul e unic, asa ca nu-ti va da drivere incompatibile

in stanga sub imaginea laptopului este campul

#8
dutzulica

dutzulica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 20.12.2007
La asta m-am si referit cand am zis automatic drivers - initial am intrat pe situl lor de suport de pe desktop pt ca pe laptop nu-mi aparea optiunea de wifi. Cand am vazut ca poate sa-mi detecteze sistemul direct, abia at l-am conectat la net prin usb tethering de pe tel. Oricum, softul lui este vantage care imi spune acelasi lucru - singurul update e pt bios.
In fine, deja l-am testat in WD2 aseara si in afara de cateva bube pare sa fie ok. Iar aceste bube le rezolv pe masura ce ma lovesc de ele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate