Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Formatie pe stil vechi la botez/nunta !

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009

View Postmariovrs, on 24 septembrie 2021 - 15:42, said:



Ce aiurea e vorba asta romaneasca.. ''Sa va traiasca''. Adica..are sanse mari sa moara ...
Omule nici eu nu-s prea optimist din fire dar ce a intrebat el si unde te-ai dus tu, e cale mare.
Daca vrei sa vorbim matematic eu pariez suta la suta ca toti murim. Tu despre ce vorbesti? E un botez, un copil nou, cum sa nu te bucuri?

#20
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postwaterman, on 24 septembrie 2021 - 19:04, said:

Stai bre liniștit ca nu te invita omul.

E părerea ta, viața ta, puteai sa nu le spui

Omu cere sfaturi și care a vrut i le-a dat

Pana la urma și așa viața asta e de rahat, nu apuci sa vezi neamuri prieteni decât rar, așa ca dacă nu ești un sociopat sau ultimul Hagi Tudose, o nunta sau un botez mai sunt din prilejuri de socializare, de bucurie, mai bei un cico, mai schimbi o vorba, dracu nu suntem sălbatici

Auzi ce despici tu firul in patru cu urarile.

Cum adică, dacă zice unu “sănătate multă “ ce înseamnă ca ai șanse mari sa faci covid sau cum ?

Când îți urează lumea la mulți ani de ziua ta, ce înseamnă ca nu apucai revelionul?
Poate cei ce nu isi permit deloc or sa se supere ca ii chem la un botez/nunta, dar sincer eu am mers cu orice ocazie cu drag, chiar daca partea financiara nu e wow. Am mers pe premiza ca o viata ai, deci merica traita. Iar ce a zis colegul mai sus, probabil sunt si frustrati daia ce ii chemi si nu le convine chiar daca sunt datori.

View Poststrongsss, on 24 septembrie 2021 - 19:05, said:

Bai fratilor asa era la mine in sat, pe vremuri, Moldova. cine avea bani chema fanfara la nunta, care tinea toata nunta, numai din instrumente, fara boxe, fara nimic. cantau unii de scoteau untul din nuntasi, jucau de nu se mai vedea omul cu femeia, din cauza de colb (=praf, pentru cine nu stie).
Initiator, sa te bucuri de cel mic, sanatate si bafta multa ...
Multumesc, la fel !!! Chiar imi e dor chiar daca n-am prea avut ocazia, avand 31 ani, sa aud o muzica frumoasa de pe vremuri, nu lapyppuri, boxe, si voci modificate

#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ardelene sa aveți petrecere frumoasa !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate