Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Formatie pe stil vechi la botez/nunta !

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014
Salut. Nu stiu daca sa zic ca imi e dor fiindca am doar 31 ani, sau ca imi place sa ascult muzica pe stil mai vechi(nu cu boxe, laptopuri, etc) .
Ce va intreb: mai exista formatii care sa faca o nunta/botez cu instrumente vechi , cum era mai demult ? In special tobe vechi, nu electronice, saxofon, etc*
Cu ajutorul lu Dzeu ne vine al doilea bebe pe lume(ficior) si imi place genul de muzica popupara, in special jiene, , sarbe, hategane, instrumentale. Chestia e ca asi vrea o formatie sa poata duce botezul pana la capat fara sa se imbete 🙈🙉🙊 ! Oare sunt eu demodat si o sa ma fac de ras ? Asi mai lua totusi si pe cineva cu boxe, laptop sa bage alte genuri dar mi-ar fi drag sa ascult genul asta vechi dw muzica. Sunt din zona Sibiului. Adevarul e ca o sa ma impuste sotia fiindca nici la nunta n-am avut formatie dar ma risc sa nu ii zic nimic 🙈🙈🙈 .

Edited by ionutsb, 24 September 2021 - 08:57.


#2
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
La botez vei participa doar tu?
Banuiesc ca nu.
Si atunci te-ai intrebat daca invitatii tai au aceleasi preferinte muzicale?


Edited by dan1980_25, 24 September 2021 - 09:01.


#3
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
De ras te vei face ca ai zis ca e al 2-lea copil,ma gandesc ca ai mai facut un botez, chiar crezi ca oamenii vor fi asa bucurosi sa vina inca o data!!!

#4
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postdan1980_25, on 24 septembrie 2021 - 09:00, said:

La botez vei participa doar tu?
Banuiesc ca nu.
Si atunci te-ai intrebat daca invitatii tai au aceleasi preferinte muzicale?
Pa in general suntem prieteni pe si neamuri pe stil vechi, adica nu suntem oameni de pras. 90 % ne place muzica populara, pentru restul de 10% asi lua laptop, adica pentru cei de 14-17 ani care asculta abi, hasca zurli si Tzancă Uraganu 🙉

#5
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Exista, dar o sa te coste, daca ai de dat intre 2000-3000 euro, numai pentru formatie, ai sanse sa gasesti.

Edited by baribalu, 24 September 2021 - 09:09.


#6
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postceanu1980, on 24 septembrie 2021 - 09:03, said:

De ras te vei face ca ai zis ca e al 2-lea copil,ma gandesc ca ai mai facut un botez, chiar crezi ca oamenii vor fi asa bucurosi sa vina inca o data!!!
Oamenii trebuie sa vina ca n-am ratat nici-un botez sau nici-o invitatie la nunta. Eu pana acum am mers pe premiza ca doar o viata avem deci trebuie sa ne distram :) Recunosc ca nu or sa fie mai mult de 40 persoane, deeacea imi e ca ma fac si de râs si ies si pe minus :). La botezul fetitei de bucurie am avut organizare cam ca la o nunta mica, lumea a fost multumita. Nevasta nu prea ca n-am iesit pe plus 🙈🙉🙊 . Totusi a fost placerea mea fiindca chiar mi-am dorit fetita si ador copii!

View Postbaribalu, on 24 septembrie 2021 - 09:07, said:

Exista, dar o sa te coste daca ai de dat intre 2000-3000 euro, numai pentru formatie ai sanse sa gasesti.
Aia ma gandesc ca o sa ies in gaura rau la banii aia :)

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă ai bani ete ici taraf... ca pe vremuri

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qq2V-RWgd3s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M7TTJvKYWcY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Să vă trăiască bebele, să fie sănătos.

Edited by waterman, 24 September 2021 - 09:51.


#8
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 22.08.2012
Pai hotaraste-te, ori faci petrecere ca ai doar o viata si vrei sa te distrezi, ori ca sa scoti bani de la neamuri...
E stiuta, la petrecerile bine facute, nu se scot banii - pentru ca nu ala a fost scopul.

#9
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Initiator, din partea mea ai un mare PLUS pentru idee...
Din cauza DJ-ilor si formatiilor ce folosesc sintetizatoare si imitatiile alea de instrumete muzicale a ajuns sa-mi fie scarba de asemenea petreceri si sa urasc muzica "populara" (sa zicem, cu toate ca.....).
Imi e dor sa aud o vioara cum mai falseaza un pic, o demonstratie de viruozitate la tambal, acordeonul cu ruperi de ritm si cu notele alea neschimbate de la inceierea melodiei, vocea interpretului neprelucrata, eheee ...
In ziua de azi toate suna la fel, volumul sa fie cat mai tare, nu conteaza ca nu te intelegi cu ala de la masa, tipam unii la altii si radem ca prostii  prefacandu-ne ca am inteles ceva desi am prins doar 3 franturi de vorbe.
Nu stiu ce preturi sunt si pe cine sa iti recomand, dar te felicit inca odata pentru idee.

#10
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
O formatie cum vrei tu e minim 4000 de euro.
Cam greu cu profitul daca nu ai invitati generosi.

#11
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postwaterman, on 24 septembrie 2021 - 09:48, said:

Dacă ai bani ete ici taraf... ca pe vremuri

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qq2V-RWgd3s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M7TTJvKYWcY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Să vă trăiască bebele, să fie sănătos.
Multumesc frumos

View PostOlteanul_sfios, on 24 septembrie 2021 - 09:54, said:

Pai hotaraste-te, ori faci petrecere ca ai doar o viata si vrei sa te distrezi, ori ca sa scoti bani de la neamuri...
E stiuta, la petrecerile bine facute, nu se scot banii - pentru ca nu ala a fost scopul.
Nu vreau sa scot bani, doar sa nu vin cu bani de acasa 🙈🙉🙊

View Postsergiuop, on 24 septembrie 2021 - 10:02, said:

Initiator, din partea mea ai un mare PLUS pentru idee...
Din cauza DJ-ilor si formatiilor ce folosesc sintetizatoare si imitatiile alea de instrumete muzicale a ajuns sa-mi fie scarba de asemenea petreceri si sa urasc muzica "populara" (sa zicem, cu toate ca.....).
Imi e dor sa aud o vioara cum mai falseaza un pic, o demonstratie de viruozitate la tambal, acordeonul cu ruperi de ritm si cu notele alea neschimbate de la inceierea melodiei, vocea interpretului neprelucrata, eheee ...
In ziua de azi toate suna la fel, volumul sa fie cat mai tare, nu conteaza ca nu te intelegi cu ala de la masa, tipam unii la altii si radem ca prostii  prefacandu-ne ca am inteles ceva desi am prins doar 3 franturi de vorbe.
Nu stiu ce preturi sunt si pe cine sa iti recomand, dar te felicit inca odata pentru idee.
Mersi. Ai grait cuvinte adevarate, parerea e reciproca :)

View Postceanu1980, on 24 septembrie 2021 - 10:05, said:

Caterinca si pe tine,vrei distractie dar cu profit,numa asa ai tine-o,motivatia ta ca iti plac copii
Daca iei niste circari aia vor bea,ca vor sa se distreze si ei
Eu la cate nunti si botezuri am fost nu am vazut ca formatia sa se faca manga,dar cum s-a zis,aia costa
Nu vreau cu profit, altfel ma zgarceam si la primul botez unde n-am iesit pe plus.
Eu am fost si tocmai deaceea imi e teama :)

Edited by ionutsb, 24 September 2021 - 10:27.


#12
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
Atunci vorbeste cu intitatii ce pretentii ai

#13
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postwaterman, on 24 septembrie 2021 - 09:48, said:

Dacă ai bani ete ici taraf... ca pe vremuri

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qq2V-RWgd3s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M7TTJvKYWcY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Să vă trăiască bebele, să fie sănătos.
Multumesc inca odata de urare da nu e chiar din zona noastra, noi ascultam ceva mai din ardeal.

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi caută și tu taraf la voi în  zonă.
Eu am pus ce-am știut.

#15
ionutsb

ionutsb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 01.11.2014

View Postwaterman, on 24 septembrie 2021 - 10:56, said:

Păi caută și tu taraf la voi în  zonă.
Eu am pus ce-am știut.
Ok

#16
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

View Postwaterman, on 24 septembrie 2021 - 09:48, said:

Să vă trăiască bebele, să fie sănătos.

Ce aiurea e vorba asta romaneasca.. ''Sa va traiasca''. Adica..are sanse mari sa moara sau cum?
Si sper sa dispara cacaturile astea de cumatrii, unde se dau bani ca la nunta. Nu merge nimeni bucuros la paranghelii din astea, cum crede initiatorul. Eu le-am spus pas la tot familionul.
Nu intereseaza pe nimeni de plodul tau. De aia...e AL TAU si poti sa te bucuri singur cu nevasta-ta.
  Nu mai puneti oamenii in situatii aiurea, sa va plateasca formatii de nu stiu care.. Cand eram eu mic, cumatria era o masa acasa cu nasii. Acu e ditamai nunta.

Edited by mariovrs, 24 September 2021 - 15:43.


#17
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Stai bre liniștit ca nu te invita omul.

E părerea ta, viața ta, puteai sa nu le spui

Omu cere sfaturi și care a vrut i le-a dat

Pana la urma și așa viața asta e de rahat, nu apuci sa vezi neamuri prieteni decât rar, așa ca dacă nu ești un sociopat sau ultimul Hagi Tudose, o nunta sau un botez mai sunt din prilejuri de socializare, de bucurie, mai bei un cico, mai schimbi o vorba, dracu nu suntem sălbatici

Auzi ce despici tu firul in patru cu urarile.

Cum adică, dacă zice unu “sănătate multă “ ce înseamnă ca ai șanse mari sa faci covid sau cum ?

Când îți urează lumea la mulți ani de ziua ta, ce înseamnă ca nu apucai revelionul?



#18
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,155
  • Înscris: 27.10.2007
Bai fratilor asa era la mine in sat, pe vremuri, Moldova. cine avea bani chema fanfara la nunta, care tinea toata nunta, numai din instrumente, fara boxe, fara nimic. cantau unii de scoteau untul din nuntasi, jucau de nu se mai vedea omul cu femeia, din cauza de colb (=praf, pentru cine nu stie).
Initiator, sa te bucuri de cel mic, sanatate si bafta multa ...

Edited by strongsss, 24 September 2021 - 19:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate