Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

drumuri expres...

Evacuare chiriasi PJ

Recomandare grosime BCA pentru ma...
 Magazine cash and carry

Recomandare mouse, buget 200 lei

SSD M2

XP NTLDR is missing
 NVIDIA RTX 4090 vs RTX 3090 Ti | ...

I5 10400F sau I5 11400F?

Google Pixel 6 vs Samsung S21 Fe

Abatere de la autorizatie casa
 Rețeaua RCS va pune Aleph si toat...

Navigatie blocata

Recomandare tastatura

Slavia Praga - CFR Cluj 6.10.2022...

Independenta vs dependenta - cazurile Barcelona, scotienii si Romania

• Please log in to reply
165 replies to this topic

Costel2014

Costel2014

Guru Member

• Grup: Senior Members

Wotan, on 12 mai 2022 - 14:50, said:

Gresit. Sistemul trebuie purificat de indivizii care isi permit sa spioneze membri ai Parlamentului European, in sprijinul unor interese nationaliste marunte.

Parlamentul European înfiinţează o comisie de anchetă asupra Pegasus, softul spion israelian

"„Gravitatea scandalului Pegasus nu poate fi subestimată”, a declarat marţi eurodeputata olandeză Sophie in't Veld (Renew Europe), care urmează să fie desemnată raportoare a comisiei."

"„Problema este europeană şi miza este europeană. Nu putem lăsa asta la discreţia statelor membre, care vor sufoca scandalul”, a denunţat eurodeputata germană ecologistă Hannah Neumann, în cadrul unei alte conferinţe de presă, organizată de grupul Verzilor.
„Trebuie să ne înarmăm (...) să elaborăm un cadru european pentru a evita ca acest scandal să continue, şi să determinăm ce putem utiliza şi ce nu”, a adăugat eurodeputata spaniolă Diana Riba i Giner."

Prevad niste pedepse la adresa spaniolilor. Multe capete se vor rostogoli...
Prevad ca totul se va flescai rapid, prea multi sunt implicati. Bea o bere, nu te mai ambala asa ca nu se intampla nimic grav.Posted Image
Ochelarista aia urata de Neumann ar trebui sa isi caute un barbat, sa o calmeze, ca daca se apuca astia in mod serios sa verifice sursele de finantare ale partidului ecologist, s-ar putea sa aiba ea mari probleme. Iar emigratul acolo de unde vin banii verzilor, in Rusia, nu prea e o solutie viabila, mai ales acum, cu sanctiunile astea. Posted Image

Edited by Costel2014, 12 May 2022 - 15:23.

Wotan

Wotan

Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

Inca o victorie majora a Putschdemonului in lupta sa diplomatica impotriva opresiunii statului spaniol.
Tribunalul UE a restabilit imunitatea europarlamentarului catalan Carles Puigdemont și a altor doi eurodeputați catalani separatiști

"„Nu este o decizie pe fond'', a precizat instanţa UE, ci anularea unei „ordonanţe provizorii” anterioare din iulie 2021, împotriva căreia avocaţii catalanilor au făcut apel, conform Agerpres."

In principiu, Puigdemont se poate acum intoarce in Catalonia cand vrea el. Vor fi consecinte teribile pentru statul spaniol daca desconsidera euroimunitatea parlamentarilor nostri europeni.

Costel2014

Costel2014

Guru Member

View PostWotan, on 25 mai 2022 - 09:21, said:

Inca o victorie majora a Putschdemonului in lupta sa diplomatica impotriva opresiunii statului spaniol.
Tribunalul UE a restabilit imunitatea europarlamentarului catalan Carles Puigdemont și a altor doi eurodeputați catalani separatiști

"„Nu este o decizie pe fond'', a precizat instanţa UE, ci anularea unei „ordonanţe provizorii” anterioare din iulie 2021, împotriva căreia avocaţii catalanilor au făcut apel, conform Agerpres."

In principiu, Puigdemont se poate acum intoarce in Catalonia cand vrea el. Vor fi consecinte teribile pentru statul spaniol daca desconsidera euroimunitatea parlamentarilor nostri europeni.
Il asteptam nerabdatori in Spania, cica s-au mai descongestionat in ultimul timp inchisorile....Posted Image

Se infierbanta din nou lucrurile in Scotia, unde nationalistii au castigat clar ultimele alegeri locale: "20 de milioane de lire pentru un nou referendum pentru independenţă în Scoţia."  https://adevarul.ro/...9861/index.html

Wotan

Wotan

https://www.elpuntav...gamberrada.html

Intoarcerea, cel mai probabil in acest an. Spania nu-si poate permite sa desconsidere imunitatea alesilor europeni. Vor fi consecinte teribile.

Edited by Wotan, 04 June 2022 - 11:25.

Costel2014

Costel2014

Guru Member

View PostWotan, on 04 iunie 2022 - 11:25, said:

https://www.elpuntav...gamberrada.html

Intoarcerea, cel mai probabil in acest an. Spania nu-si poate permite sa desconsidere imunitatea alesilor europeni. Vor fi consecinte teribile.
Oh, da! Rusia va declara razboi Spaniei pentru ca unul dintre sclavii ei favoriti se va sinucide intr-o inchisoare andaluza cu 20 de lovituri de cutit in spate! Posted Image

Wotan

Wotan

In cazul acesta, Spania va trebui sa se teama mai degraba de reactia europarlamentarilor. Si cu totii stim cat de dependente sunt finantele firave ale Spaniei de banii europeni. Fara ei, bietii copii spanioli vor face foame

Costel2014

Costel2014

Guru Member

View PostWotan, on 04 iunie 2022 - 14:52, said:

In cazul acesta, Spania va trebui sa se teama mai degraba de reactia europarlamentarilor. Si cu totii stim cat de dependente sunt finantele firave ale Spaniei de banii europeni. Fara ei, bietii copii spanioli vor face foame
Sa vezi ce foame vor face separatistii, dupa ce vor fi date in vileag toate legaturile lor cu Rusia lui Putin!

Wotan

Wotan

Eu il vad pe Puigdemont bine mersi, cu un salariu bunicel si o casa cocheta in Brussel. O duce bine.
[ https://imagenes.heraldo.es/files/image_990_v1/uploads/imagenes/2017/01/24/_thepresidentoftheg22952657_40cb09cf.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Costel2014

Costel2014

Guru Member

"Scoția cere un nou referendum pentru independență."
Cica anul viitor pe 19 decembrie vor sa il organizeze.  https://www.libertat...propusa-4193519
Aia e, astia chiar au dreptul. Oamenii rusilor din Peninsula Iberica, nu!

Wotan

Wotan

Orice popor are dreptul la independenta.

Costel2014

Costel2014

Guru Member

Wotan, on 30 iunie 2022 - 11:30, said:

Orice popor are dreptul la independenta.
Mai putin pseudo popoarele care organizeaza "referendumuri" masluite, cu bani furati de la altii.
Nu despre scotieni vorbesc.

Wotan

Wotan

Se pare ca modelul scotian va servi de model si de precedent...
https://www.europapr...0629095857.html

Costel2014

Costel2014

Guru Member

Wotan, on 30 iunie 2022 - 12:25, said:

Se pare ca modelul scotian va servi de model si de precedent...
https://www.europapr...0629095857.html
Bine, si eu sper sa petrec o seara romantica cu fiica Monicai Bellucii (nu i-as spune "nu" nici Monicai, asa mai "senioara" cum este eaPosted Image ). Ca scotienii or sa fie indepenedenti, nu prea am indolieli..
Ca Puigdemont spera sa fie un precedent pentru el si sleahta lui de hoti, e ca in expresia aia; "curaj gaina, ca te tai". Posted Image

Edited by Costel2014, 30 June 2022 - 12:40.

Costel2014

Costel2014

Guru Member

"Scoţienii, împărţiţi în privinţa organizării unui referendum privind independenţa.
Sondajul realizat de Panelbase pentru The Sunday Times a arătat că 44% dintre alegători şi-au exprimat opoziţia faţă de organizarea unui referendum, în timp ce 43% au spus că sunt de acord. Unul din zece respondenţi a spus că nu susţine, dar nici nu se opune organizării unui referendum, în timp ce 3% au spus că nu ştiu."

https://adevarul.ro/...5366/index.html

Costel2014

Costel2014

Guru Member

"Audieri la Curtea Supremă a Marii Britanii privind un referendum de independenţă în Scoţia
Curtea Supremă britanică a stabilit să examineze pe 11 şi 12 octombrie o cerere a Guvernului scoţian pentru a organiza un nou referendum de independenţă, relatează AFP. În pofida unui refuz repetat al Guvernului britanic, premierul scoţian Nicola Sturgeon, care conduce partidul separatist SNP, intenţionează să organizeze un nou referendum de independenţă la 19 octombrie 2023.   Conducătoarea separatistă a sesizat Curtea Supremă, anticipând un conflict judiciar cu Guvernul central, pentru ca această să stabilească dacă Parlamentul scoţian are puterea să legifereze în vederea organizării acestui referendum, fără acordul Guvernului britanic."

https://adevarul.ro/...5eb8/index.html

Wotan

Wotan

Mult succes!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k7rPOaoPL4I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Wotan

Wotan

O decizie istorica a Comitetului pentru drepturile omului al ONU
La ONU sentencia que España violó los derechos políticos de Junqueras, Romeva, Rull y Turull

E trist ca un stat membru al UE a ajuns intr-o astfel de situatie penibila, demna de Coreea de Nord...

Costel2014

Costel2014

Guru Member

View PostWotan, on 31 august 2022 - 14:48, said:

O decizie istorica a Comitetului pentru drepturile omului al ONU
La ONU sentencia que España violó los derechos políticos de Junqueras, Romeva, Rull y Turull

E trist ca un stat membru al UE a ajuns intr-o astfel de situatie penibila, demna de Coreea de Nord...
Ala are membrii din Etiopia, Egipt, Togo, Maroc, democratii adevarate capabile sa judece un stat european....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate