Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Spalarea hainelor care nu au fost...

Recomandarea vacanta in Romania

Comarnic-bombardament cu pietre
 Cat de lung sa fie biroul meu?

Scutire impozit angajati industri...

Citire schema instant apa calda

Tv vs Consola
 dobandire licenta de taxi

Solutii incarcare telefon ce vine...

Intrebare op anaf

Redirectionare apeluri... de iesi...
 palmier areca

M-am culcat cu instructorul de la...

smartwatch LTE

Recomandare boxa portabila dintre...

Independenta vs dependenta - cazurile Barcelona, scotienii si Romania

• Please log in to reply
151 replies to this topic

Costel2014

Costel2014

Senior Member

• Grup: Senior Members
S-a lamurit ce e cu folosirea Pegasus: e mana Marocului. S-a ajuns la concluzia asta dupa ce s-a constatat ca au fost urmarite si telefonul premierului, al ministrului de externe si cel al ministrului apararii. Marocul are ceva diferende cu Algeria, iar Spania deocamdata nu s-a bagat. In acelasi timp au fost probleme anul trecut cu imigrantii ilegali marocani care au luat cu asalt orasul spaniol Ceuta din nordul Africii. Nu stim de ce au spionat marocanii si pe liderii separatisti catalani.
https://www.lavangua...na-moviles.html

Edited by Costel2014, 04 May 2022 - 10:09.

Wotan

Wotan

Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

Sau, poate, a fost folosit pentru a planta probe care sa permita inculparea celui spionat...
https://www.elindepe...e-los-espiados/

Costel2014

Costel2014

Senior Member

View PostWotan, on 04 mai 2022 - 11:05, said:

Sau, poate, a fost folosit pentru a planta probe care sa permita inculparea celui spionat...
https://www.elindepe...e-los-espiados/
Pai prim ministrului spaniol, ministrului de externe si celui al apararii ce probe sa le implanteze? Se spionau singuri?Posted Image

Edited by Costel2014, 04 May 2022 - 11:17.

Wotan

Wotan

E posibil/probabil sa fie vorba de cazuri diferite. Maroc are dispute teritoriale cu Spania.
In acelasi timp, Spania are dispute teritoriale cu Catalonia... :)

Costel2014

Costel2014

Senior Member

View PostWotan, on 04 mai 2022 - 13:13, said:

E posibil/probabil sa fie vorba de cazuri diferite. Maroc are dispute teritoriale cu Spania.
In acelasi timp, Spania are dispute teritoriale cu Catalonia... Posted Image
Nu poti sa ai dispute teritoriale cu o provincie.....

Wotan

Wotan

E descris de politologi ca un conflict teritorial
https://www.eurac.ed...-basque-country
https://www.research...ritorial_Crisis

Costel2014

Costel2014

Senior Member

View PostWotan, on 04 mai 2022 - 14:22, said:

E descris de politologi ca un conflict teritorial
https://www.eurac.ed...-basque-country
https://www.research...ritorial_Crisis
Pai pana acum plangeati ca le iau banii!  Acum aveti si pretentii teritoriale?! Posted Image

Wotan

Wotan

Toata Catalonia... Posted Image

adisluc

adisluc

Senior Member

2 October 2017 Brussels
Statement on the events in Catalonia

SURSA: europa.eu/commission

Statement on the events in Catalonia
Conform Constituției Spaniole, votul de ieri în Catalonia nu a fost legal.
Pentru Comisia Europeană, așa cum a reiterat președintele Juncker în mod repetat, aceasta este o chestiune internă a Spaniei care trebuie tratată în conformitate cu ordinea constituțională a Spaniei.

Intelligence files suggest an aide to a top Catalan separatist sought help from Russia in the struggle to break with Spain. A fierce new protest group emerged shortly afterward.
SURSA: nytimes.com

,,...BARCELONA, Spania — În primăvara anului 2019, un emisar al liderului separatist de top al Cataloniei a călătorit la Moscova în căutarea unui colac politic de salvare.
Mișcarea de independență din Catalonia, regiunea semiautonomă din nord-estul Spaniei, a fost în mare parte zdrobită după un referendum privind despărțirea cu doi ani mai devreme. Uniunea Europeană și Statele Unite, care au sprijinit efortul Spaniei de a menține țara intactă, au respins cererile separatiștilor pentru sprijin.

Dar în Rusia se deschidea o ușă.

La Moscova, emisarul, Josep Lluis Alay, un consilier principal al fostului președinte catalan, autoexilat, Carles Puigdemont, s-a întâlnit cu actualii oficiali ruși, foști ofițeri de informații și cu nepotul bine conectat al unui K.G.B. spion. Scopul a fost de a asigura ajutorul Rusiei în separarea Cataloniei de restul Spaniei, potrivit unui raport de informații europene, care a fost revizuit de The New York Times....''

Nu exista independenta in catalonia la fel cu nu exista republici prin Luhansk ori Donetsk, teritoriu suveran al Ucrainei, Ucraina  stat național, suveran  unitar și indivizibil.
Trebuie avut mare grija la propaganda separatista, la trolli putinisti care viseaza teritorii si tinuturi care nu EXISTA.
Slava Ukraini!
VIVA ESPAÑA!

Costel2014

Costel2014

Senior Member

View PostWotan, on 04 mai 2022 - 14:39, said:

Toata Catalonia... Posted Image
Adica vrei sa ii enervezi si pe francezi?Posted Image

Wotan

Wotan

View Postadisluc, on 04 mai 2022 - 14:57, said:

Nu exista independenta in catalonia la fel cu nu exista republici prin Luhansk ori Donetsk, teritoriu suveran al Ucrainei, Ucraina  stat naţional, suveran  unitar şi indivizibil.
Trebuie avut mare grija la propaganda separatista, la trolli putinisti care viseaza teritorii si tinuturi care nu EXISTA.
Slava Ukraini!
VIVA ESPAÑA!

Suna a varza a la Cluj ce ai reusit sa postezi. Bine macar ca n-ai bagat si conflictul dintre India si Pakistan in discutia despre Catalonia... Posted Image

View PostCostel2014, on 04 mai 2022 - 15:01, said:

Adica vrei sa ii enervezi si pe francezi?
Aia se pare ca s-au resemnat deja cu miscarile separatiste de pe teritoriul lor...
Paris ready to discuss ‘autonomy’ for Corsica after riots: France

Autonomie ca sa nu fie mai rau. O miscare inteligenta.

Edited by Wotan, 04 May 2022 - 15:05.

Costel2014

Costel2014

Senior Member

View PostWotan, on 04 mai 2022 - 15:02, said:

Suna a varza a la Cluj ce ai reusit sa postezi. Bine macar ca n-ai bagat si conflictul dintre India si Pakistan in discutia despre Catalonia... Posted Image
Ba e foarte coerent colegul in ce a postat! Nu iti convine ca se mai arata o data legaturile stranse dintre separatistii catalani si rusi? Imi pare rau pentru tine, dar asta e realitatea.
Eu ti-am mai spus, liderii separatisti nu vor decat sa fure in liniste, nu ii intereseaza binele catalanilor de rand. Te iluzionezi cand crezi ca aia lupta pentru libertate, prosperitate etc. Doar buzunarul propriu ii intereseaza, atat.

Wotan

Wotan

Sincer, suna a propaganda denigratoare. Tocmai acum cand rusii au devenit nefrecventabili se vor apuca catalanii sa colaboreze cu ei... Ca sa ce?

Pe de alta parte...
Comisia Europeană vrea oprirea importurilor de petrol din Rusia. Mai multe ţări europene, între care Spania și Italia, se opun

Wotan

Wotan

Hopa!
Acuzații grave într-o țară a Uniunii Europene. Șeful serviciului de spionaj a fost demis. Scandalul este imens

"Scandal imens în Spania după ce s-a aflat că mai mulți lideri politici ai mișcării catalane de independență au fost spionați. Șeful serviciului de informații a fost demis de guvernul de la Madrid fiind acuzat că a ascultat telefoanele mai multor politicieni."

Deci nu. Nu au rusii, marocanii, chinezii etc. Ci spaniolii..

Costel2014

Costel2014

Senior Member

View PostWotan, on 11 mai 2022 - 13:04, said:

Hopa!
Acuzații grave într-o țară a Uniunii Europene. Șeful serviciului de spionaj a fost demis. Scandalul este imens

"Scandal imens în Spania după ce s-a aflat că mai mulți lideri politici ai mișcării catalane de independență au fost spionați. Șeful serviciului de informații a fost demis de guvernul de la Madrid fiind acuzat că a ascultat telefoanele mai multor politicieni."

Deci nu. Nu au rusii, marocanii, chinezii etc. Ci spaniolii..
"De asemenea, șeful spionilor a fost luat la întrebări în legătură cu o altă breșă de securitate. Lui Paz Esteban i s-a reproșat că nu a reuşit să împiedice piratarea telefoanelor premierului Pedro Sanchez şi ale altor oficiali, de către o entitate străină anonimă." Tot din gunoiul de unde ai pus tu link. Asta e problema.
Caci ascultarea jegurilor separatiste a fost facuta cu autorizatii judecatoresti: https://www.lavangua...a-resuelta.html

Edited by Costel2014, 11 May 2022 - 13:25.

Wotan

Wotan

Faptul ca a fost zburat arata ca n-a facut corect ceea ce a facut. Daca intr-adevar vreun judecator si-a dat acordul pentru o astfel de mizerie, trebuie sistemul purificat si de ala.

Costel2014

Costel2014

Senior Member

View PostWotan, on 12 mai 2022 - 13:10, said:

Faptul ca a fost zburat arata ca n-a facut corect ceea ce a facut. Daca intr-adevar vreun judecator si-a dat acordul pentru o astfel de mizerie, trebuie sistemul purificat si de ala.
Nope, sistemul trebuie purificat de separatisti, domnu' Dragnea!  Posted Image  Lasa justitia in pace!

Edited by Costel2014, 12 May 2022 - 13:17.

Wotan

Wotan

Gresit. Sistemul trebuie purificat de indivizii care isi permit sa spioneze membri ai Parlamentului European, in sprijinul unor interese nationaliste marunte.

Parlamentul European înfiinţează o comisie de anchetă asupra Pegasus, softul spion israelian

"„Gravitatea scandalului Pegasus nu poate fi subestimată”, a declarat marţi eurodeputata olandeză Sophie in't Veld (Renew Europe), care urmează să fie desemnată raportoare a comisiei."

"„Problema este europeană şi miza este europeană. Nu putem lăsa asta la discreţia statelor membre, care vor sufoca scandalul”, a denunţat eurodeputata germană ecologistă Hannah Neumann, în cadrul unei alte conferinţe de presă, organizată de grupul Verzilor.
„Trebuie să ne înarmăm (...) să elaborăm un cadru european pentru a evita ca acest scandal să continue, şi să determinăm ce putem utiliza şi ce nu”, a adăugat eurodeputata spaniolă Diana Riba i Giner."

Prevad niste pedepse la adresa spaniolilor. Multe capete se vor rostogoli...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate