Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Accident parcare, Euroins tergiverseaza

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 23.06.2004
Ok, am promis (acum ceva vreme Posted Image) ca revin cu noutati. Reparatia in service (nu reprezentanta) s-a dus spre aproape 16.000 lei. Urmatorul pas, avocat, expert auto, instanta. Amanari peste amanari, audieri ale martorilor (fata si taica-su pe numele caruia e masina). Zilele trecute au reusit sa iasa si cu o hotarare, acum sa vedem daca Euroins face apel. Cu acordul fratelui meu, atasez si hotararea.

Attached Files


Edited by aladdin2k, 28 December 2022 - 13:04.


#56
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
Doar ca idee, sunt societati in care e obligatoriu ca juristii sa epuizeze caile de atac.

#57
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 aladdin2k, on 23 septembrie 2021 - 12:40, said:

E Golf, nu Jetta, dar nu e relevant. Nu a vazut-o pe respectiva in viata lui pana la incident, deci nu are ce legatura sa gaseasca/inventeze Euroins. Da, e dubios accidentul, intrebarea pe care a repetat-o obsesiv a fost "Cat de prost poti sa fii...?". Insa daunele nu sunt atat de mari incat sa poata ascunde o eventuala dauna mai veche pe care sa fi vrut sa o repare pe asigurarea aleai, iar alt motiv de manarie eu nu vad.

Oricum, am spus de la inceput cum stau lucrurile si am precizat clar ca nu e vorba de nicio smecherie, asa ca nu mai faceti speculatii, lasati asta in seama asiguratorului.

Si poze cu masinile pozitionate aproximativ, cum zice tipa ca a lovit, probabil ca a fost mai spre dreapta Getz-ul totusi.

Parca se vede o crapatura in stopul ei?
E foarte ciudat, pentru ca pe bandoul si masina aleia nu se vad urme de vopsea albastra. Pe langa asta Golful e lovit inclusiv deasupra farului, cu ce parte a masinii l-a lovit acolo ca cealalta e intacta in zona/inaltimea respectiva.In schimb bara aleia are niste zgarieturi verticale, desi normal ar fi fost sa fie orizontale. Cred ca te-a mintit fratiorul. Inclusiv in privinta bracarii rotilor, le-a uitat asa, de regula cand lasi masina cu rotile bracate, se duce pompa de servo...

#58
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,225
  • Înscris: 19.03.2007

 MembruAnonim, on 27 octombrie 2021 - 16:35, said:

De ce ai facut amiabila? Trebuia sa te duci la politie si cei de la euroins nu mai puteau comenta.
Si ce crezi ca ar fi spus politistul cand ar fi vazut cum sunt lovite masinile, urmele de pe fiecare masina ?

#59
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Acum mulți ani, prin 2005 aveam un Renault Laguna 2. Tot așa, a intrat unul cu numere de Italia în mine, stânga față în cazul meu. Daune aripă, bară și far la prima vedere. Aveam puțin roata bracată așa că a atins-o puțin și pe aia. Costuri, la anii ăia, vreo 12000 de lei la reprezentanță, din care vreo 9000 lei centrala ESP, din cauza loviturii în roată. Electronicele erau extrem de scumpe, cu mult peste partea de tinichigerie.

Edited by caiuscorneliu, 06 January 2023 - 00:49.


#60
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 23.06.2004

 titoo, on 05 ianuarie 2023 - 22:52, said:

Pe langa asta Golful e lovit inclusiv deasupra farului, cu ce parte a masinii l-a lovit acolo ca cealalta e intacta in zona/inaltimea respectiva.In schimb bara aleia are niste zgarieturi verticale,
Nu stiu, poate cu zona din partea stopului crapat, cred ca doar aia e la inaltimea potrivita. Eu ce am avut de spus, am spus de acum peste un an. Repet ca fata l-a asteptat la masina si tot ce stie el sunt declaratiile ei (declaratii pe care probabil le-a dat si in instanta pentru ca a fost citata pentru interogatoriu). Care declaratii la momentul respectiv au fost sustinute si de cativa martori carora nu a avut inspiratia sa le ceara numarul de telefon (deh, primul incident cu masina, primul contact cu asigurarile). Ca pare ciudat incidentul, inclusiv eu am fost si sunt de acord cu asta, nu are rost sa analizam din nou totul, fiecare si-a spus parerea. Unii colegi au gasit o posibila explicatie pentru ca totul sa se fi intamplat cum a declarat fata, altii au dat-o in conspiratii, nimeni nu a ramas nemultumid Posted Image

Quote

Cred ca te-a mintit fratiorul.
Tu esti liber sa crezi ce vrei dar atunci si eu pot sa fiu convins ca intre mine si fratele meu este alta relatie decat cea dintre tine si ceilalti copii ai parintilor tai. Si m-ar fi mintit ca sa ce?


Pe scurt, situatia curenta este ca fata si-a asumat vina (prin amiabila si cel mai probabil si la interogatoriul din instanta, nu stiu ce s-a intamplat in sala de judecata) iar instanta obliga Euorins sa plateasca daunele. Urmeaza sa vada daca Euroins face apel sau nu, mai au timp. Voi reveni cu informatii imediat ce apar noutati.
Ca un sfat pentru cei care primesc refuz de plata si sunt convinsi ca au dreptate, mergeti in instanta. Pentru un onorariu deloc de speriat, avocatul se ocupa de tot. Mai mult a costat expertul auto.

Edited by aladdin2k, 11 January 2023 - 13:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate