Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

dropbox mi-a șters niște fișiere

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,869
  • Înscris: 15.04.2019

View Postzyppster, on 22 septembrie 2021 - 12:36, said:

si uite un exemplu bun pentru care eu personal am renuntat la stocarile in cloud. nu prezinta decat un risc. mai dai si lunar abonament.

Daca uploadezi manual (fara sincronizare) si pastrezi si-o copie pe-un hdd extern, esti in siguranta. Exista si stocare gratuita, daca nu vrei sa urci toata arhiva de filme.

#20
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
de obicei stocam documente nu fisiere multimedia. si am primit vestea neplacuta ca toate documentele urcate in cloud au fost corupte. nu am inteles de cine sau de ce, dar a trebuit sa refac de la zero 500 de documente foarte importante. o saptamana pierduta inutil.

#21
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Pe Dropbox am 25 GB gratuit.  Folosesc doar pentru hot backup si e mai mult decat suficient.
Pentru filme si poze am NAS + Google Photos.
La un moment dat un software mi-a sters din greseala niste fisiere. Le-am recuperat cu Dropbox Rewind.
O singura data e de ajuns sa te scoata din belea si merita toti banii.

#22
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005

View Postzyppster, on 22 septembrie 2021 - 12:56, said:

de obicei stocam documente nu fisiere multimedia. si am primit vestea neplacuta ca toate documentele urcate in cloud au fost corupte. nu am inteles de cine sau de ce, dar a trebuit sa refac de la zero 500 de documente foarte importante. o saptamana pierduta inutil.
Din moment ce a trebuit să le refaci înțeleg că le aveai doar în cloud deși erau foarte importante. Nu e bine.
Fișierele importante se păstrează acolo unde lucrezi cu ele, plus copii de siguranță. De preferință în încă două locuri diferite, fără legătură directă între ele.
Adică le ai pe calculator - unde lucrezi - și le mai ai pe două unități de stocare externe. Cloud-ul nu e copie de siguranță, mai ales dacă e setat pentru sincronizare automată. Fișierele din cloud sînt utile doar pentru acces de oriunde. Atît.

#23
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postmirceabarbulescu, on 22 septembrie 2021 - 11:47, said:


unde sunt fișierele șterse?

Ai reușit ceva cu recuperarea ?

#24
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018
easeus data recovery pro a găsit fișierele, o problemă e că nu a reușit să recupereze numele originale, o să iau manual fișierele din ultimele 3 luni, mulțumesc frumos celor care m-au ajuta.

#25
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007
N-am inteles nimic.

Aveai pe disc atatia gb de fisiere. Ai sters fisierele alea cand ai reinstalat Windows? Erau in dropbox online dar n-ai asteptat sa se descarce?

View Postzyppster, on 22 septembrie 2021 - 12:56, said:

si am primit vestea neplacuta ca toate documentele urcate in cloud au fost corupte.

Ce cloud ti-a dat asa veste? Alea mari te lasa sa alegi in cate parti sa replice datele pentru siguratanta sporita.

#26
mirceabarbulescu

mirceabarbulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.05.2018
după "așteptări seculare" intru în dropbox din curiozitate și toate fișierele sunt acolo, deci boii au avut niște probleme, fișierele erau de importanță medie, dar situația mi-a schimbat părerea despre ofertele cloud.

#27
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,194
  • Înscris: 24.02.2007
"despre ofertele cloud" gratuite...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate