Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

factory reset fara parola

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
Salut.
Am un Iphone 7 la care vreau sa-i dau factory reset. Problema e ca nu stiu parola.
Pot sa umblu prin telefon fara probleme.
Intrebarea este daca exista vreo metoda prin care sa-i dau factory reset fara sa stiu parola.
Eu am gasit un program "Tenorshare ReiBoot" care ar face asta dar costa vreo 180 lei.
Daca stiti un alt program free sau o metoda de pe youtube sau alta sursa va sunt recunoscator.
Se poate face ceva din iTunes fara sa fiu loggat ?
Daca mai trebuie si alte informatii va stau la dispozitie.

#2
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Ooo, ti-ar placea sa dai factory reset la un iphone fara parola este? Multora le-ar placea treaba asta.

Daca telefonul este al tau pe bune, contacteaza suportul Apple. Te rezolva in no-time.

Edited by Groot, 22 September 2021 - 08:00.


#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă ai factură sau bon te ajută un Apple Shop sau cum le zice, sau furnizorul de unde l-ai luat.

Dacă n-ai, aricivederci.


Dacă chiar e telefonul tău, ai ceva șanse dacă știi contul de Icloud și parola, sau dacă nu ai parola de la acesta, încerci să o recuperezi.
Spune mai clar, ce parolă nu știi ?

#4
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.09.2021
he he, la Iphone nu prea ai ce să faci, cred că dai banii degeaba pe programul ăla, să-ți povestesc o chestie de acum doi ani. Am un prieten bun ce are un magazin de vânzări și service telefoane, merg des pe la el la magazin să mai stăm la povești, și într-o zi au venit doi tipi în magazin cu 3 iphoane în stare foarte bună, furate din Spania ziceau și l-au întrebat dacă se pot reseta. Ăsta le-a zis din start că dacă-s iphoane n-are ce să le facă, nu se poate. Atunci l-au întrebat dacă nu vrea să le cumpere el pentru piese de schimb și să le dea pe ele cât vrea el. Prietenul meu le-a spus că nu le ia nici pe gratis, că foarte rar vine cineva cu iphone la reparat și le-ar ține degeaba... ca să-ți faci o ideie... dacă se puteau reseta, îți dai seama că prietenul ăsta le-ar fi cumpărat imediat că se ocupă cu așa ceva.

#5
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005
Am rezolvat intre timp... Cumva am reusit sa-mi resetez parola !
Se poate inchide topicul
Va multumesc pentru timpul acordat.

#6
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005

View PostComandorul, on 22 septembrie 2021 - 09:01, said:

M-am uitat mai bine la acel program si intradevar nu face factory reset.
Telefonul nu e furat ... dar a fost pasat de la unul la altul... De la proprietar (roman plecat in austria din cate am vazut in telefon)  la un prieten de-al acestuia. Nemaistiind parola de ID ... Probabil i la dat si i-a spus daca poti sa-l resetezi e al tau. Acesta l-a dat mai departe unei prietene de-ale mele, care a apelat la mine sa-l resetez ... Numai ca eu ma pricep la android ... n-am cunostinte de iOS!
Am intrat in mail si am gasit un email de resetare parola am intrat acolo si am gasit autentificare in 2 pasi ... si m-a lasat sa setez un nr de tel .
Clar ca l-am setat pe nr meu ... de acolo a fost simplu.

#7
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,601
  • Înscris: 12.06.2010
Il scapi in apa. Isi face singur reset.

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
In ce mail ai găsit link ?
In al primului proprietar ?
Cum ai avut acces la el ?

Când ai încercat sa schimbi parola nu a cerut răspunsul la întrebările de securitate ?

Sunt cam sceptic de felul meu, am dubii vis-a-vis de cele scrise

#9
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 15.07.2005

View Postwaterman, on 22 septembrie 2021 - 18:26, said:

In ce mail ai găsit link ?
In al primului proprietar ?
Cum ai avut acces la el ?

Când ai încercat sa schimbi parola nu a cerut răspunsul la întrebările de securitate ?

Sunt cam sceptic de felul meu, am dubii vis-a-vis de cele scrise
Aveam acces la meniurile din telefon.... si la un moment dat m-am uitat in casuta de e-mail ... acolo am gasit un mail prin care imi dadea un link pentru resetare de parola ...
Acel email fusese trimis in urma cererii facute de utilizatorul initial .
Eu am dat click pe link si am urmat pasii de acolo ... putend seta numarul meu de telefon pentru a primi SMS cu coduri de activare.
Telefonul nu era al meu si nici nu era pentru mine . Mie mi-a fost incredintat pentru "al rezolva" .
Sincer habar nu aveam de sistemul de securitate de la apple ... m-am gandit ca e ceva ca la android si-l rezolv eu cumva ...
Dupa ce m-am mai informat ... mi-am dat seama ca sansele sunt 0 sa pot face ceva .
Din noroc chior am dat peste acel email si acel link de resetare + plus ca utilizatorul anterior nu-si facuse totii pasii pentru a securiza telefonul.

#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Frumos, elegant.

Poate te trezești cu ceva poliție pe la ușă pentru favorizarea infractorului.
Dar doar dacă telefonul a fost furat.
Mai ales că Find my iphone are și acces la locația telefonului, care e destul de precisă...


Și oleacă pare furat...

Edited by waterman, 24 November 2021 - 12:35.


#11
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,013
  • Înscris: 25.12.2005
telefonul nu pare ci este furat
este foarte corect ce spune @water

daca nu ai nici o problema legata de felul in care ai dobandit Iphone

exista suport apple in limba romana , pe mail , chat , telefon te descurca in orice fel

LE Find my phone este foarte precisa

Edited by alex321, 24 November 2021 - 12:50.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate