Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Transport Colete

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Kelso90

Kelso90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2017
As avea nevoie de o informație, de ce acte am nevoie pentru a putea transporta colete cu un autoturism,  gen Sharan? Coletele sunt de la firma la firma, pe Romania doar...

#2
cristian_puscasu

cristian_puscasu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.09.2020
CAEN 5320, Autorizație pentru transport rutier contra cost + copie conformă pt. mașină, (agreere RAR/omologare transport mărfuri) asigurare ROTr (deși nu știu dacă se cere la CAEN-ul ăla), asigurare CMR, sediu operațional, contract service, manager de transport + șofer cu atestat mărfuri generale. Se poate și one-man show, dar nu cred că merge cu mașina aia.
Nu te lua după ”dubițarii” de pe comunitate, ăia lucrează cu CAEN de transport, dar nu declară activitate de poștă/curierat. Poți și tu, cu 4941, srl și asigurare CMR, dar... pe barba ta.

#3
Kelso90

Kelso90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2017
Ideea e de a transporta la cateva firme cutii mici cu înveliș pentru cabluri auto de la o alta firma, plus altele ce se ivesc pe drum daca mai e loc...cunosc cateva persoane care fac lucrul asta, adica transporta de la P.J. la P.J., inclusiv cu Logan si nu am vazut vreo modificare la masina, omul are firma pe asa ceva, dar masina nu are modificat nimic.

#4
cristian_puscasu

cristian_puscasu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.09.2020
Iar eu conduc o casă de expediții.
Transporturile poștale (nu prin serviciul universal) și coletele sunt încadrate în CAEN-ul ăla. Mai departe ai O.G. 27/2011.
Sau... ești liber să nu mă crezi.

Mergi pe varianta de transport contra cost (4941), nu-ți trebuie nimic din ce am scris acolo, cu excepția CMR, dar repet... pe barba ta. N-o să te oprească ISCTR-ul în trafic, din cauza mașinii, dar și dacă te dă careva în primire...
Evaluează-ți viitorii clienți și cercul de ”prieteni” și vezi tu...

#5
Kelso90

Kelso90

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.09.2017
Am înțeles.

#6
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 17.02.2020
Cam ce ii trebuie la unu ce transporta pizza la domiciliu

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate