Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nu reusesc sa vorbesc cu un operator Telekom

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 01.10.2009
Cum pot suna un operator Telekom de pe un telefon din alta retea.
Telefonul mamei soacre nu suna chiar daca in telefonul meu se aude ca se apleleaza.
Incerc la relatii clienti dar nici o sansa sa-mi dea un operator uman, doar multe meniuri.

Help! Stie cineva?

#2
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 10.02.2017
Cel mai sigur si zic eu rapid este o reclamatie online aici.
Asa am procedat cand am avut probleme cu vreun serviciu.
Completeaza formularul si primesti un telefon de la ei pentru o eventuala programare de interventie la fata locului.
Succes!

#3
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,159
  • Înscris: 27.10.2007
0766121234

#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008
"Telefonul mamei soacre nu suna" sau nu poate fi apelat?  daca spui "nu suna" e o problema hardware sau software a telefonului. Asadar exprima-te corect ca se intelege altceva.

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Navighezi cu atentie prin acele meniuri pana cand ajungi sa fii preluat de operator.
Cateodata astepti si o ora. Preferabil e sa incerci noaptea

Edited by pasilla, 21 September 2021 - 17:11.


#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

 XORIAN_L, on 21 septembrie 2021 - 16:45, said:

Telefonul mamei soacre nu suna chiar daca in telefonul meu se aude ca se apleleaza.


Mama soacra a incercat simul in alt telefon? La cum descrii aici situatia problema e de la telefon, caz in care operatorul RC nu are cu ce ajuta.
Incearca simul soacrei in at tel si alt sim in tel ei ca sa lamuresti din ce zona e problema.

#7
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 11.10.2006
S-a dat din greseala pe mute.  Invers, de pe telefonul respectiv a/ai incercat sa suni la alt numar?

#8
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

 stlk, on 21 septembrie 2021 - 17:08, said:

"Telefonul mamei soacre nu suna" sau nu poate fi apelat?  daca spui "nu suna" e o problema hardware sau software a telefonului. Asadar exprima-te corect ca se intelege altceva.
Nu mai vorbi daca nu stii. Poate foarte bine sa fie problema de rutare din centrala Telekom. De cele mai multe ori asta e problema.

#9
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009
Ce e aia "centrala Telekom"? Nu exista asa ceva pe mobil. Rutarile se fac din aplicatii si servere.

La fel ca cei de mai sus: incearca SIM-ul intr-un alt telefon. Daca totusi e SIM-ul de vina atunci faci o inlocuire de SIM in orice magazin Telekom. Daca tot ai probleme atunci faci o reclamatie pe link-ul de mai sus.

#10
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 03.04.2007
Dar de unde ati dedus stimati colegi ca mama initiatorului are mobil si nu telefon fix?

#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Un restart ai incercat sa ii faci la telefon? Posted Image

#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

 mannyx92, on 21 septembrie 2021 - 18:03, said:

Nu mai vorbi daca nu stii. Poate foarte bine sa fie problema de rutare din centrala Telekom. De cele mai multe ori asta e problema.
Tu ai habar nu ai ce am scris! ai citit ce am scris? am spus eu ca nu poate sa fie o problema de la oprerator? sau ca initiator nu s-a exprimat cum trebuie?
Una e sa spui ca "nu suna telefonul" (problema hardware sau software sau chiar din setari) si alta ca "nu poate fi apelat numarul de telefon" (problema pe care operatorul de telefonie trebuie sa o rezolve).

Edited by stlk, 21 September 2021 - 18:42.


#13
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 29.05.2004
Ca sa te portezi nu e nevoie sa suni la Telekom. Orice problema ai avea cu ei, se va rezolva cel mai sigur prin portare.

#14
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
Am si eu fix aceeasi problema. Daca sun de pe orange la ei nici o sansa. Intru in meniu robotic si cand zice ca urmeaza sa ma preia un operator se blocheaza. Nu se mai aude nimic.Nici nu suna, nici nu raspunde nimeni. Am incercat de pe vreo 3 numere orange sa sun si fix aceeasi problema. Apoi mi-am amintit ca am si o cartela telekom si surpriza. Am putut sa iau legatura cu operatorii fara problema.

Ma rog...sa specific ca aceasta problema am avut-o acum vreo 3-4 luni cand am sunat ultima data la ei. De atunci nu am mai verificat daca s-a rezolvat sau nu

Edited by aditzuuu, 21 September 2021 - 18:44.


#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Sa nu fie probleme legate de separarea Telekom de Telekom Mobile.
Am primit ieri un plic cu alte date de contact ptr Telekom - partea de fix preluata de Orange.

Pana acum mergea fara probleme la telefonul cu 0766 de mai sus.
Acum 2 saptamani am sunat eu din Vodafone si dupa cateva butonari am vorbit cu operatorul.

#16
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

 csachiri, on 21 septembrie 2021 - 18:09, said:

Dar de unde ati dedus stimati colegi ca mama initiatorului are mobil si nu telefon fix?

De pe aria in care a postat, respectiv Telekom mobile.

Daca e vb de telefon fix e alta treaba, dar sa zica.

#17
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Stiam ca acum vreo 2 ani Telekom internalizase call-center-ul, dupa ani de zile in care a fost externalizat si lumea se plangea de proasta relatie cu centeristii. Dar acum, cu vanzoleala asta, mai ales ca peste o saptamana ii preia ORO, credeti ca mai au operatori call center? Or fi facut disponibilizari la greu, ca le-au pus portocalii conditii cati oameni sa dea afara si maximum pe care ei il vor primi dupa preluare.

#18
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009

 eiffel, on 21 septembrie 2021 - 19:39, said:

Sa nu fie probleme legate de separarea Telekom de Telekom Mobile.
Am primit ieri un plic cu alte date de contact ptr Telekom - partea de fix preluata de Orange.

Pana acum mergea fara probleme la telefonul cu 0766 de mai sus.
Acum 2 saptamani am sunat eu din Vodafone si dupa cateva butonari am vorbit cu operatorul.

Nu e nici o problema; mie imi functioneaza ok. Dar initiatorul vad ca nu e in stare sa mai dea alte detalii sau sa faca cateva lucruri simple de verificare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate