Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Review pachetul de canale sport din Serbia, Arena Sport 1-8

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005
Incepand din aceasta dimineata de la ora 7, ora Romaniei, Arena Sport Serbia a mai introdus in pachetul sau inca 3 canale noi: Arena Premium 1,2 3 pe langa cele 9 canale care le au: (Arena Sport 1-8 si Arena Sport 1x2). Pachetul avand in total 12 canale, toate in HD. VIzionare placuta celor ce au abonament la platforma MTEL Global sau intentioneaza sa se aboneze.

#20
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 12.03.2015
Tocmai mi-am făcut abonament pe 1 an. Am plătit 6 luni și am primit încă 6 luni gratis.
Poți sa îmi trimiți un site unde sa pot vedea programul pentru toate canalele Arena Sport? Ca pe site-ul lor nu dau decât pentru Arena Sport 1-5 și pentru 1x2.

#21
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

 ovydinho84, on 24 octombrie 2021 - 20:14, said:

Tocmai mi-am făcut abonament pe 1 an. Am plătit 6 luni și am primit încă 6 luni gratis.
Poți sa îmi trimiți un site unde sa pot vedea programul pentru toate canalele Arena Sport? Ca pe site-ul lor nu dau decât pentru Arena Sport 1-5 și pentru 1x2.

Pentru Arena Sport 6-7-8 te uiti pe site-ul de Croatia, ca au acelasi program... Oricum o sa faca si ei update cat de curand pentru ca au mai bagat inca 3 canale acuma si sunt numai pentru Serbia aceste 3 canale. Nu este diferenta mare fata de ce drepturi au Digi si Look (mai ales pe partea de fotbal si handbal), dar acoperirea evenimentelor este la un nivel extraordinar. Ma uitam ca au avut oameni la fata locului pentru El Clasico si la anul isi deschid studio in Londra pentru Premier League, pentru ca au cumparat drepturile pentru intervalul 2022-2028.

In proiectul lor este sa ii lase pe cei de la Sport Klub (United Media Group) fara drepturile pentru nici o competitie cat de cat importanta, adica concurenta.

Edited by serpiko33, 24 October 2021 - 20:45.


#22
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 12.03.2015
Da. Am văzut cele 3 noi programe. Chiar am scris despre ele pe topicul cu Digi Sport. Am văzut pe Wikipedia ca au luat și campionatul Angliei din 2022. Deci o sa transmită campionatele de fotbal importante (Anglia, Spania, Italia, Franța), Champions League, UEFA League, Conference League, Indycar și NBA.
Sport Klub rămâne cu Germania + meciurile naționalelor (UEFA, Concacaf, AFC, CAF, Conmebol), NFL, NHL, ATP, WTA, Euroliga de baschet, Formula 1, Moto GP, Nascar, volei, etc.
Părerea mea e ca Sport Klub e superior ca și competiții pe care le au în portofoliu, plus ca au și canalele Nova Sport.

Edited by ovydinho84, 24 October 2021 - 21:29.


#23
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

 ovydinho84, on 24 octombrie 2021 - 21:21, said:

Da. Am văzut cele 3 noi programe. Chiar am scris despre ele pe topicul cu Digi Sport. Am văzut pe Wikipedia ca au luat și campionatul Angliei din 2022. Deci o sa transmită campionatele de fotbal importante (Anglia, Spania, Italia, Franța), Champions League, UEFA League, Conference League, Indycar și NBA.
Sport Klub rămâne cu Germania + meciurile naționalelor (UEFA, Concacaf, AFC, CAF, Conmebol), NFL, NHL, ATP, WTA, Euroliga de baschet, Formula 1, Moto GP, Nascar, volei, etc.
Părerea mea e ca Sport Klub e superior ca și competiții pe care le au în portofoliu, plus ca au și canalele Nova Sport.

Se completeaza excelent. Imi place la Sport Klub ca au si KHL plus Euroleague. Au un deelay mai mic fata de Arena Sport, efectiv se da gol in acelasi timp cu momentul cand iti apare pe Flash Score. Oricum rusinos cum se comporta Digi si Look cu drepturile TV, cum le manageriaza.

#24
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,819
  • Înscris: 06.11.2018

 ovydinho84, on 24 octombrie 2021 - 20:14, said:

Tocmai mi-am făcut abonament pe 1 an. Am plătit 6 luni și am primit încă 6 luni gratis.
Poți sa îmi trimiți un site unde sa pot vedea programul pentru toate canalele Arena Sport? Ca pe site-ul lor nu dau decât pentru Arena Sport 1-5 și pentru 1x2.
Aici https://www.tvarenas....com/tv-program

#25
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

 IceCoolExtreme, on 25 octombrie 2021 - 00:59, said:


Au facut update la site si acuma afiseaza programul corect, un lucru foarte bun. Hai ca usor-usor incepe sa prinda platformele OTT sarbesti la noi... Vorba lui Steve Jobs cand a lansat iPhone: "omul stie ce isi doreste pana nu i se ofera".

Chiar ma bucur sa fim cat mai multi abonati, sa vada si "marile noastre canale de sport" ca nu stam la cheremul lor si ca au degeaba drepturi pentru evenimente daca nu le acopera corespunzator, ne stergem in partea din dos cu drepturile lor...

#26
mrkokobt

mrkokobt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 26.02.2014

 serpiko33, on 25 octombrie 2021 - 15:23, said:


Au facut update la site si acuma afiseaza programul corect, un lucru foarte bun. Hai ca usor-usor incepe sa prinda platformele OTT sarbesti la noi... Vorba lui Steve Jobs cand a lansat iPhone: "omul stie ce isi doreste pana nu i se ofera".

Chiar ma bucur sa fim cat mai multi abonati, sa vada si "marile noastre canale de sport" ca nu stam la cheremul lor si ca au degeaba drepturi pentru evenimente daca nu le acopera corespunzator, ne stergem in partea din dos cu drepturile lor...

Aveti idee daca pe viitor ar adauga audio in eng? oricum pentru 13,5 eur oferta super multe canale si live-uri si cred ca am sa mai abonez si eu doar ca limba ar fi o problema.

#27
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

 mrkokobt, on 25 octombrie 2021 - 15:59, said:


Aveti idee daca pe viitor ar adauga audio in eng? oricum pentru 13,5 eur oferta super multe canale si live-uri si cred ca am sa mai abonez si eu doar ca limba ar fi o problema.

Nu cred ca o sa adauge vreodata deoarece sub masca EX-YU diaspora ei pot sa transmita aceste competitii la nivel mondial, daca ar transmite in engleza aceste competitii ar face 50-100 de milioane de abonati intr-un timp foarte scurt la ce content au...

#28
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 12.03.2015
Eu m-am abonat și la Arena Sport (exista o oferta momentan : plătești 6 luni și primești 6 luni gratuit) și la Sport Klub. Abonamentul lunar e de 15 euro cu tot cu taxe la amândouă platformele. 30 de euro pe luna eu zic ca nu e foarte mult. Merita din plin banii la ce competiții transmit.
Exista o singura mica problema, meciurile din Champions League și UEFA League nu sunt disponibile în România.

Edited by ovydinho84, 25 October 2021 - 16:23.


#29
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
Observ ca difuzeaza si meciuri de fotbal din Romania.

#30
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 12.03.2015
Transmit meciuri de fotbal din multe campionate. Pentru o verificare a competițiilor difuzate în Serbia:
https://en.m.wikiped...racts_in_Serbia

#31
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
Ne intoarcem la programele sarbesti ca pe vremea lui CEAUSESCU.

#32
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 16.05.2005

 CABLE MAN, on 25 octombrie 2021 - 16:32, said:

Ne intoarcem la programele sarbesti ca pe vremea lui CEAUSESCU.

Si de data aceasta LEGAL si cu ABONAMENT PLATIT LEGAL...

Numai prostii de Digi nu vor si ei sa aiba un pachet paytv de canale de sport ca sarbii (12 canale: Arena Sport 1-8, Arena Sport 1x2, Arena Premium 1-3)... Din cei peste 5 milioane de abonati nu ar plati peste un milion un 3 euro pe luna ??? Sunt 30 de milioane de euro pe an fara TVA incasari...

#33
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 06.09.2010
@Ovydinho Pachetul Sport Klub este și el disponibil legal pentru România?

#34
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 12.03.2015

 Ovidiu333, on 28 octombrie 2021 - 20:59, said:

@Ovydinho Pachetul Sport Klub este și el disponibil legal pentru România?

Da este legal. La fel ca și pachetul Arena Sport. Și tot 15 euro costa abonamentul.
https://nettvplus.com/paketi/

Edited by ovydinho84, 28 October 2021 - 21:21.


#35
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 06.09.2010
La pachetul double de la MTel văd că au o promotie de la 18.90 la 9.45 euro lunar, daca faci abonament pe un an.

#36
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,857
  • Înscris: 11.01.2006
Astia de la NET TV PLUS au vreo aplicatie de descarcat ,cum aveau inainte,sau acum trebuie sa achizitionezi E- ON BOX?
Ca nu mai gasesc un link pentru downoad NET TV PLUS.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate