Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cum va descurcati cu lipsa persoanelor dragi?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#73
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostCr1spy, on 07 octombrie 2021 - 01:27, said:


Are sens ceea ce spui. Poți sa mai imi lămurești o chestie?
Ce simte/gândește un Scorpion când ascunde ceva. Ce fel de relatie are cu secretele?
Daca ascunde ceva ptr ce o face, în principal?
Ca ascunde cel mai bine (dintre toti) și ptr mult timp, nu este un secret.
Ai dreptate: 🦂 🦂 🦂 sunt cei mai buni păstrători ai secretelor. Secretele, dacă ar fi dezvăluite, n-ar mai fi secrete. Sunt informații dobândite de 🦂 🦂 🦂 pe baza experienței proprii sau culese din diferite surse care trebuie să fie îngropate definitiv. Și eu voi duce cu mine câteva informații pe care le consider imposibil de scos la vedere.
Sub nici o formă nu pot spune altora ce am vorbit cu o persoană, chiar dușman.

View PostCr1spy, on 06 octombrie 2021 - 16:41, said:

Tu ai mecanisme de apărare ptr evitarea suferinței. Care n-au legatura cu înțelepciunea, ci mai mult cu negarea.
Timpul le rezolvă pe toate...

#74
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Dar iti poti da seama de ce? De ce și murind păstrezi acel secret?

#75
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Normal că știu de ce anumite informații trebuie "duse în mormânt".

#76
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Pai spune de ce, crezi ar face rau cuiva, ar întoarce lucrurile cu susul în jos, contează ce lasi in urma? Simți ca poate fi o lume mai buna fără "adevăruri grele" scoase la lumina?
Care din ele sunt motivele?

Edited by Cr1spy, 07 October 2021 - 19:52.


#77
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Mai bine fără...
Am făcut destulă dezordine arătând ce scrie în Biblie și vorbind despre zei și entitățile din spatele zeilor. Mă aștept la răzbunări dar, dacă entitățile se vor razbuna, vor arăta cât de slabe sunt. Simt că ceva se va schimba și sper să fie în bine.
Mie nu-mi plac înmormântările.

#78
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,783
  • Înscris: 15.08.2014

View PostMembruAnonim, on 07 octombrie 2021 - 18:51, said:


Ce drac a luat ma?
Bacterii nozocomiale. Chiar asa tare te a derutat un typo ? Sau........

View Postbarbu78, on 07 octombrie 2021 - 20:03, said:

Mai bine fără...
Am făcut destulă dezordine arătând ce scrie în Biblie și vorbind despre zei și entitățile din spatele zeilor. Mă aștept la răzbunări dar, dacă entitățile se vor razbuna, vor arăta cât de slabe sunt. Simt că ceva se va schimba și sper să fie în bine.
Mie nu-mi plac înmormântările.
Wtf ? Care zei si care entittati ? Exista asa ceva ? Au vreo putere asupra cuiva care nu crede in ele ?
Apropo, mie imi place la priveghi,inmormintare dar mai ales pomana si parastas. Mincare si tratatie ça la pomana mai rar, ça si dau toti silinta sa fie totul impecabil de dragul mortului, si de multe ori cit à fost viu n au dat doi bani pe el
Din om ramine hirca si un pumn de tarina galbuie, lucitoare. Atit, in gropile si in cavourile in care i am bagat pe raposati n am vazut spirite sau entittati.



#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
E cale lunga de la baterii la bacterii. Ai degetele groase rau de faci atatea greseli de exprimare cand tastezi?

#80
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postpetit_christian said:

Apropo, mie imi place la priveghi,inmormintare dar mai ales pomana si parastas.  
Posted Image
Ca-s mancare si prosoape moka? Posted Image))))) Eu nici nu ma pot atinge de mancarea aia.

#81
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postpetit_christian, on 07 octombrie 2021 - 23:23, said:

Wtf ? Care zei si care entittati ? Exista asa ceva ? Au vreo putere asupra cuiva care nu crede in ele ?
.......
Atit, in gropile si in cavourile in care i am bagat pe raposati n am vazut spirite sau entittati.
https://trezireainte...i-fara-energie/
Căută si la subiectele din Religie!

View PostCr1spy, on 07 octombrie 2021 - 19:51, said:

Pai spune de ce, crezi ar face rau cuiva, ar întoarce lucrurile cu susul în jos, contează ce lasi in urma? Simți ca poate fi o lume mai buna fără "adevăruri grele" scoase la lumina?
Care din ele sunt motivele?
Frumoaso, tu vrei să mă tragi de limbă.

Edited by barbu78, 08 October 2021 - 09:13.


#82
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,783
  • Înscris: 15.08.2014
Un

View PostMembruAnonim, on 08 octombrie 2021 - 06:37, said:


Posted Image
Ca-s mancare si prosoape moka? Posted Image))))) Eu nici nu ma pot atinge de mancarea aia.
De prosoape nu mi pasa si nici ca mincarea e moka. E o atmosfera aparte. De mic am participat la inmormintare, duceam ba cadelnita preotului, ba crucea mortului, ba crucea neagra cf traditiilor locale. Daca as mai sta in satul meu, probabil ca as participa si acum,as face gropi si cruci de mozaic (ca bunicul si tata)
Si de ce nu te poti atinge de mincarea de la pomana ? Nu e spurcata iar stomacul nu stie sa fac diferenta intre mincarea de la pomana si cea de la nunta. Sau o fi faptul ca s taur, zodie de pamint care nu se incurca in detalii.

@barbu78 tu chiar crezi ce scrie in acel articol ?

#83
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Du-te bah cu atmosfera ta aparte Posted Image))))))) Am fost o singura data la un priveghi si dupa la pomana/parastas sau cum rahat ii zice cand mi-a murit o fosta colega de liceu de leucemie la 23 de ani. N-am putut efectiv sa mananc nimic, era o atmosfera sinistra desi au facut pomana la un restaurant care arata mai mult decat ok. Dupa ce vad un om MORT in sicriu, om pe care l-am cunoscut si mi-a fost apropiat, sa merg la restaurant sa mananc in memoria sa sau ce rahat? WTF, serios? Sincer, nici nu mai stiu care a fost ordinea, eram bulversata atunci. Parca priveghiul a fost intr-o seara, la restaurant am mers a doua zi si apoi au inmormantat-o. Ce bine ca ai mei nu-s religiosi & shit si nu trebuie sa urmam toate traditiile astea. Incinerare si gata.

#84
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postpetit_christian, on 08 octombrie 2021 - 14:47, said:

@barbu78 tu chiar crezi ce scrie in acel articol ?
Urmărește videoclipul! Ce zice acolo este adevărat! Sunt un posedat autentic. Deci, știu ce este adevărat.

Suntem manipulați mai rău decât sunt păcăliți copiii.
Mergi pe tarlaua de Religie și vezi că am deschis câteva subiecte.

#85
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbarbu78, on 08 octombrie 2021 - 09:12, said:


https://trezireainte...i-fara-energie/
Căută si la subiectele din Religie!


Frumoaso, tu vrei să mă tragi de limbă.
Nu neaparat.
Si eu am Luna conjuncta cu Pluto, imi pot da seama de multe lucruri, analizandu-ma pe mine.
Altfel nu ai fi avut cu cine sa vorbesti, ca nu te-ar fi priceput deloc.

View Postpetit_christian, on 08 octombrie 2021 - 14:47, said:

Un
De prosoape nu mi pasa si nici ca mincarea e moka. E o atmosfera aparte. De mic am participat la inmormintare, duceam ba cadelnita preotului, ba crucea mortului, ba crucea neagra cf traditiilor locale. Daca as mai sta in satul meu, probabil ca as participa si acum,as face gropi si cruci de mozaic (ca bunicul si tata)
Si de ce nu te poti atinge de mincarea de la pomana ? Nu e spurcata iar stomacul nu stie sa fac diferenta intre mincarea de la pomana si cea de la nunta. Sau o fi faptul ca s taur, zodie de pamint care nu se incurca in detalii.

@barbu78 tu chiar crezi ce scrie in acel articol ?
Buey, foarte interesant ce ai scris...

#86
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,783
  • Înscris: 15.08.2014
De ce e interesant ce am scris ? Trebuie sa fie cineva lucid sa bage mortul in groapa, indiferent de traditii si sa organizeze si pomana. Poate ca nu e nimic dincolo si poate ca toate ritialurile nu s despre raposati, ci despre cei vii, dar chiar si asa. Bun sau rau, cel mai detestabil om, odata ce s à dus, pa, nu mai conteaza, Pol Pot sau Maica Térésa, trebuie ingropat fara discriminare
Sunt ferm convins ca omul à devenit cu adevarat om, nu cind à creat arta, ci cind à creat titualuri de inmormintare.
Si nu pot jeli prea mult pt ca e un ciclu firesc, toti murim, dar depinde cum traim.

#87
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Tatal meu a murit acum aproximativ 3 ani, nu exista saptamana sa nu-l visez 2-3-4 ori pe saptamana, imi este foarte greu mai ales dupa ce ma trezesc am o stare de soc si confuzie, majoritatea viselor cu el is defapt dorinte ca el sa fie inca in viata si ca persoana care a murit defapt nu era el ci fratele geaman ( nu are frate geaman ) si ca el defapt a locuit toti anii astia in USA ( makes no fucking sense ) , asta visez eu saptamanal.

#88
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,648
  • Înscris: 17.08.2022

View PostDany_Darke, on 19 septembrie 2021 - 22:02, said:



Fiecare trece în felul lui peste moment, nu trebuie să-ți spună cineva ce să faci.

Exact.
Depinde gradul de apropiere, depinde de timpul petrecut impreuna
depinde de trainicia legaturii.
dar cel mai mult depinde de fiecare cum este construit psihic si emotional

#89
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 06.03.2021
Dacă oamenii ar fi convinși că după această viață urmează o alta într-o lume paradiziacă, cu toții ar trece peste aceste momente mult mai bine... însă necredința, care este rădăcina tuturor relelor, nu le dă pace...

#90
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Poate ca te inseli...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate