Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Samsung A52s

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.08.2020

View Postxew, on 03 decembrie 2021 - 15:50, said:

Daca ai fost obisnuit cu telefoane de dimensiuni mici, orice telefon de dimensiunile acestui model poate parea anormal. Am pus pe el o husa in genul ala (din silicon si nu e originala) si o folie de sticla. Ca protectie pare ok, pentru mine e ok la dimensiuni, am palmele mari si sunt obisnuit cu telefoane de marimi mari dar amprenta digitala e praf, daca o ia 1-2 din 10 incercari. daca esti ud/umed de apa sau esti transpirat pe deget nu o mai ia. La fel si daca ai carat ceva marfa si ai praf pe miini sau esti putin murdar. In cazul amprentei faciale, e cam la fel de praf, fac setare noua zilnic, pe lumina ambientala sau pe lumina naturala o mai ia 2-3 din 10 incercari, dar pe inserat sau pe intuneric nu o mai ia. Am patit in casa fiind seara cu becul aprins sa nu o mai ia,
Cred ca A52S e ok pentru cineva care nu are nevoie sa seteze amprenta faciala sau digitala. Eu am nevoie de amprenta digitala pentru plati cu telefonul, pentru managerul de parole, pentru deblocare ca e mai usor asa, dar cred ca il pasez in familie doar pentru problemele astea cu amprentele faciale si digitale ca in rest e ok.


Am bagat 3 poze la contacte, in agenda apar. Am verificat acum, apar si in istoric apeluri, nu am facut nicio setare in mod special sa apara si cred ca asa ar trebui sa apara.

Ciudat că zici de amprentă, eu nu am avut probleme cu ea. Evident când plătesc cu BT pay la profi sau lidl nu am mâinile ude. Dar sincer nu am pățit să nu mi-l deblocheze. Îmi merge chiar și cu mănuși chirugicale în mână:)). Amprenta e înregistrată doar o singură dată în telefon.

#38
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Eu tot mici am avut, 5 ai ceva 6.1 deja la 6.5 e mare dar nici nu gasesc nimic sub 16 cm care sa ma atraga,
Sper sa nu fie teapa. A51 mi s-a parut penibil , parca mergea in reluare comparat cu p30 lite.
Procesor sigur e peste si cred ecranul amoled 120 hz sper si camera si fluiditatea sa fie un upgrade major

#39
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,557
  • Înscris: 30.12.2007

View PostMrLion, on 03 decembrie 2021 - 22:28, said:

Ciudat că zici de amprentă, eu nu am avut probleme cu ea. Evident când plătesc cu BT pay la profi sau lidl nu am mâinile ude. Dar sincer nu am pățit să nu mi-l deblocheze. Îmi merge chiar și cu mănuși chirugicale în mânăPosted Image). Amprenta e înregistrată doar o singură dată în telefon.

Asta patesc cu el, asta spun. Regret ca nu e functional 100% si cu amprentele astea. E un telefon ok, se misca ok, nu e scump, ecranul e destul de ok, daca erau amprentele functionale in totalitate era bine, dar dupa cum spuneam, nu e 100% ok pentru mine. Dovada ca tu esti multumit de el, eu nu in totalitate. Pe zi il pot debloca de 50 de ori, reusita e mica. Vreau sa platesc si trebuie sa accept tranzactia, nu functioneaza mereu amprenta digitala. vreau sa intru pe ceva forumuri si am nevoie de amprenta sa accesez managerul de parole, oha, de foarte putine ori o ia.
Dupa cum spuneam am pus o folie de sticla si nu stiu cit ma incurca aceasta. Inainte sa ii pun folia nu l-am folosit prea mult fara sa pot face o comparatie sa-mi dau seama daca folia asta e e vina.

#40
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Ai încercat să mărești și sensibilitatea?

#41
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,557
  • Înscris: 30.12.2007
Nu gasesc unde e setarea asta.

#42
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Aici

Attached Files


Edited by addryanns, 04 December 2021 - 09:41.


#43
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,557
  • Înscris: 30.12.2007
Multumesc, trecusem de ea si uitasem sa o activez. La o proba la cald dupa activare acum pare mai ok, o sa vad in 1-2 zile daca e mai ok.

#44
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Dacă îți merge în continuare OK după asta, posibil să fie folia nașpetă.
Eu am pus folia asta https://eurogsm.ro/f...axy-a52-5g.html
nu am activat funcția aia și cu toate astea nu îmi dă bătăi de cap.

Edited by addryanns, 04 December 2021 - 12:52.


#45
vaseall23

vaseall23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 12.01.2008
Au lansat Android 12: https://www.sammobil...source=telegram

#46
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Salut, voi i ați dat wipe cache după actualizarea la android 12.

#47
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Nu.

#48
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
A reusit cineva sa schimbe CSC-ul din ORO in ROM?

#49
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
daca mai ai android11 si esti dispus sa platesti pentru token, se poate rezolva schimbarea de csc....

#50
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Evident ca a venit cu ultima versiune..
Dar nu pare sa incurce cu ceva functionalitatea si nici nu-mi baga bloatware pe gat astfel incat sa merite sa platesc pentru schimbare.. am incercat sa scriu firmare-ul ROM dar degeaba :) dupa am descarcat si cel ORO, comparand fisierele sunt identice, schimbarea se face altfel aparent.

#51
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Este topic separat, pe aria Samsung, dedicat A52s. Sunt confuz, aveam impresia că au fost șterse mesaje, acum am văzut că asta e alt topic.

View PostZnevna, on 23 martie 2022 - 18:54, said:

A reusit cineva sa schimbe CSC-ul din ORO in ROM?
Dacă e luat de la operator, Orange în speță, eu zic să-l lași așa. Durează 1-2 săptămâni până vine update-ul și la operator, însă așa știi că merge ceas in rețeaua lor, cu propriile lor setări etc. Nu înțeleg de ce vă faceți singuri de lucru și vă băgați la modificări de CSC și alte cele? Oricum, pe viitor, update-urile pe Europa vor ajunge mai rapid, fiind eliminate CSC.

Edited by Vlad_22, 23 March 2022 - 21:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate