Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Polestar by Volvo?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,330
  • Înscris: 22.10.2007
Pai atunci spune ca nu te intereseaza problemele comune, nu arunca ironii cu aer de nu exista.

#20
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
La ce ironie te referi? Ca i-am recomandat colegului sa își ia Poleastar? Aia nu era nici o ironie.
Americanul are o vorba : "Put your money where your mouth is".... sunt total de acord cu asta.

Edited by ro_explorer, 19 September 2021 - 11:09.


#21
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,330
  • Înscris: 22.10.2007

View Postro_explorer, on 18 septembrie 2021 - 19:32, said:


Dinbmasina mea nu cad bucăți, nu intra apa și vopsea este foarte ok... despre ce vorbești?

Really…

#22
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,242
  • Înscris: 15.10.2020
Eu nu-mi permit un Polestar, dar dacă aș avea bani mulți, aș alege Polestar în locul Tesla din nenumărate motive, printre care construcția mașinii, costul și durata reparațiilor, existența reprezentanțelor, chestii d-astea. Am văzut că mulți români își duc mașina Tesla la reparat la Viena, de multe ori pe platformă.

Ca să nu ziceți că vorbesc prostii:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QlJ7lPdazyw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3k-3niUnM10?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by horny_hornet, 19 September 2021 - 11:24.


#23
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

View Post_-livio-_, on 19 septembrie 2021 - 11:12, said:

Really…
Ma  jur ca e adevarat ce am scris acolo. Ghici ce? Majoritatea covarsitoare a masinilor nu au problemele alea. Ca sunt probleme? da, sunt, toti producatorii au diverse ... chiar unele perobleme se califica drept "probleme comune" dar asta nu inseamna ca alea sunt peste tot, la toate masinile, cum lasa colegul anti-tesla sa se vada.

Am aceeasi lehamite de fanboys precum am si de hateri ...

Cat despre imperfectiuni, cred cam facut o lista destul de mare cu ce am gasit la a mea, pana acum.

Edited by ro_explorer, 19 September 2021 - 11:33.


#24
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,176
  • Înscris: 16.05.2012
Si mie mi-a placut modelul, insa cum fiecare are niste criterii dupa care isi alege masina pe mine m-a pierdut la eficienta la drum lung.
https://youtu.be/-K0ySombYnw?t=1452

#25
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,330
  • Înscris: 22.10.2007

View Postro_explorer, on 19 septembrie 2021 - 11:24, said:


Ma  jur ca e adevarat ce am scris acolo. Ghici ce? Majoritatea covarsitoare a masinilor nu au problemele alea. Ca sunt probleme? da, sunt, toti producatorii au diverse ... chiar unele perobleme se califica drept "probleme comune" dar asta nu inseamna ca alea sunt peste tot, la toate masinile, cum lasa colegul anti-tesla sa se vada.

Am aceeasi lehamite de fanboys precum am si de hateri ...

Cat despre imperfectiuni, cred cam facut o lista destul de mare cu ce am gasit la a mea, pana acum.
Really ala era legat de ironii.
Nu e vorba ca e adevarat sau nu, ci tu tratezi problema la modul n-am vazut, nu exista, iar daca altul critica pe buna dreptate brandull intri in mod fanboy si nu tratezi duda in mod obiectiv.
Si da, toate teslele au probleme la capitolul calitate, fie ca-ti place sau nu, ba chiar au intrat recent in topul JD Power si n-o duc prea bine.

#26
raven75

raven75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,176
  • Înscris: 16.05.2012

View Post_-livio-_, on 19 septembrie 2021 - 14:47, said:

Nu e vorba ca e adevarat sau nu, ci tu tratezi problema la modul n-am vazut, nu exista, iar daca altul critica pe buna dreptate brandull intri in mod fanboy si nu tratezi duda in mod obiectiv.
Si da, toate teslele au probleme la capitolul calitate, fie ca-ti place sau nu, ba chiar au intrat recent in topul JD Power si n-o duc prea bine.
Man, tu nu i-ai citit jurnalul unde prezinta defectele masinii Tesla in mod cat se poate de obiectiv.
Ca nu e Tesla un etalon de calitate? da!...dar de aici ca toate teslele au probleme...e cale lunga. Daca vrei sa cauti nod in papura gasesti la orice brand.

Edited by raven75, 19 September 2021 - 16:56.


#27
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 17.09.2007

View Post_-livio-_, on 19 septembrie 2021 - 14:47, said:

Really ala era legat de ironii.
Nu e vorba ca e adevarat sau nu, ci tu tratezi problema la modul n-am vazut, nu exista, iar daca altul critica pe buna dreptate brandull intri in mod fanboy si nu tratezi duda in mod obiectiv.
Si da, toate teslele au probleme la capitolul calitate, fie ca-ti place sau nu, ba chiar au intrat recent in topul JD Power si n-o duc prea bine.
Topicul era despre Polestar, in rest ce am subliniat la citatul tau e complet fals.
Aici nu mai e vorba de a demonstra cu o statistica o afirmatie care e evident falsa pentru orice producator auto si care nu poate fi decat o postare de tip hate.

Relativ la postul original, fiecare brand isi are propria tinta de clienti. Sunt curios relativ la Polestar daca sunt built-to-order sau produse ca volum/batch-uri (posibil sa fie si ei constransi de volumul de productie).

#28
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostCourage, on 18 septembrie 2021 - 17:38, said:

Despre ce ieftineala vorbesti?
Am inteles gresit. Am crezut ca zici ca Tesla e mai ieftina :D My bad, my bad!

#29
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,330
  • Înscris: 22.10.2007

View PostHansolo, on 20 septembrie 2021 - 08:18, said:


Topicul era despre Polestar, in rest ce am subliniat la citatul tau e complet fals.
Aici nu mai e vorba de a demonstra cu o statistica o afirmatie care e evident falsa pentru orice producator auto si care nu poate fi decat o postare de tip hate.

Relativ la postul original, fiecare brand isi are propria tinta de clienti. Sunt curios relativ la Polestar daca sunt built-to-order sau produse ca volum/batch-uri (posibil sa fie si ei constransi de volumul de productie).
Nu, din pacate nu e fals, si nu, nu e hate, spun doar lucrurilor pe nume, ma interesa model 3 pana am pus mana pe cateva exemplare si mi-a pierit interesul destul de rapid, mai ales ca eu dau banii pe masina, n-o primesc de la firma.

Polestar pare interesant, dar astept review-uri pe termen mai lung, cumva nu mai am incredere in Volvo de cand i-au agatat chinezii.

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
I-a impuns subtil pe VW si Tesla Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B4QI0VzbkHk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 14 February 2022 - 07:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate