Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum se numeste filmul ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tony2012

tony2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 31.05.2012
1. Din pacate nu am un link cu filmul dar mi-aduc aminte ca l-am vazut pe caseta video prin '90...'93. E un film SF care nu a fost rulat pe la TV, din ce am vazut eu in decursul timpului. Filmul are ca tema prabusirea unui OZN si ocupatii lui, doi sau trei extraterestrii, de forma extraterestriilor grii dar inalti ca omul sau putin mai inalti ca un om, incearca sa gaseasca o scapare si incep si exploreaza tinuturile unui orasel american, inclusiv orasul, se ascund  pana cand la un moment dat parca interactioneaza cu cativa oameni, se imprietenesc si acei oameni incep sa-i protejeze de un pluton militar care ii cautau.
Deci, tema cam asa se desfasoara. Problema e ca nu stiu cum se numea filmul si eventual, daca stie cineva, macar o idee, un link pe imdb cu acest film.

2. Un alt film din aceeasi categorie SF pe care l-am vazut atunci, tot pe caseta video, dar aparut in 1989, este Alien Space Avenger - trailer mai jos:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/45aXKqEWbvc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tema filmului sau scenariu e destul de bunicel zic eu, comparativ cu niste SF-uri prezente, dar la anii respectivi cand stateai in fata TV-ului la video, mai mic fiind, te inspaimantau ca lumea anumite faze.!!! Acum ma uit la niste SF-uri ca la desene animate!

Deci daca are cineva vreo idee de vreun titlu de film de la pct.1 il rog sa-mi spuna.

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,986
  • Înscris: 18.12.2007
https://forum.softpe...-numete-filmul/

#3
tony2012

tony2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 31.05.2012
Scuze, nu stiam de topicul respectiv.
Atunci, uneste topicul asta cu celalalt, astfel incat postarea mea din topicul asta sa apara ca o ultima postare in topicul recomandat de tine, nu e mai bine asa ? Dupa aceea poti sa stergi topicul asta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate