Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RPL2021: Instructiuni auto-recenzare

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Ajutor pentru refugiatii ucraineni

iPhone care mi-a fost furat
 Edge pe xbox seria x

Sfat achizitie amplificator

Montare aplica tavan fier planseu

O parere din punct de vedere prof...
 plata eronata

Accident poarta batanta 3000 euro?

Everything Everywhere All at Once...

cati ani considerati ca e decent ...
 Adaptare remorca pentru drumetii

sfat benzi etansare tamplarie pvc

Dinte pierdut dupa un retratament...

Ford Focus Titanium 2.0 TDCi 150CP

Casa de marcat Daisy Compact S - problema soft Daisy Manager

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

Razvan_N

Razvan_N

Senior Member

• Grup: Senior Members
Am o casa de marcat Daisy Compact S, cumparata de curand. Fiscalizata, etc.

Persoana cu care am contract de service mi-a spus de softul Daisy Manager pe care l-am descarcat
de pe site-ul firmei Zeus Service (distribuitorul casei de marcat), ca sa-mi pot introduce singur
departamentele si articolele.

Nu reusesc sa modific TVA-ul (firma nu e platitoare de TVA) la articole.
La Departamente am putut selecta „FARA TVA” in aceasta coloana, nu insa si la articole.

Ce ar trebui sa fac?

(In afara de a apela la persoana cu care am contract de service... azi e sambata si as vrea sa
rezolv pana luni, plus ca prefer sa inteleg cat mai multe din modul de functionare al casei si al
softului).

Multumesc!

Attached Files

silviuseal

silviuseal

Member

• Grup: Members
Calculatorul trebuie sa comunice cu casa de marcat. Banuiesc ca ai conectat casa  la PC prin cablu USB. Casa trebuie trecuta in modul de comunicare cu PC. Scrie in manual cum se procedeaza . Mai trebuie instalat un driver care se ia de aici:
https://drive.google...aqecB-NQVU/view
Manualul casei de marcat:
https://drive.google...tJcUBSGm3W/view

In momentul in care comunicarea cu PC-ul  e stabilita corect, programul va citi memoria fiscala si va sti ce tip de TVA foloseste firma.
Mentionez ca eu am lucrat cu Datecs, dar procedurile sant similare.

Razvan_N

Razvan_N

Senior Member

Multumesc mult!!
Asa este, am legat-o, am citit datele cu softul respectiv si acum apare „FARA TVA”!
Cand am completat rubiricile respective la articole, nu am putut modifica campul respectiv,
si nu m-am gandit sa recitesc informatiile din casa dupa ce le uploadasem.
Ei bine, dupa recitire apare „FARA TVA”!

Razvan_N

Razvan_N

Senior Member

Revin cu o altă întrebare. Mi-a solicitat contabila să apară pe bon sau pe raportul Z, departamentul fiecărui articol.
Pot face asta singur din Daisy Manager, sau e nevoie să apelez la firma cu care am contract de service?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate