Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Antrenor personal kickbox / muay thai Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ghostly_1

ghostly_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.09.2009
Salutare,

Caut un antrenor de kickbox / muay thai foarte bun in Bucuresti.

Fac kickbox de ceva timp, dar caut un antrenor sa ma ajute sa progresez mai mult, cineva care chiar se pricepe la predat si care nu face doar conditie fizica, sa fie pasionat si este atent la detalii (multi sunt plictisiti de meserie).

Cunoastete careva astfel de antrenor?

Multumesc



#2
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Deci tu vrei sa faci performanta, sau poate vrei sa fii nr. 1 doar de placere, ca si hobby, uite ca nu ai cu cine, incredibil, ce vremuri ciudate...
Eu am vrut sa intru in armata boss, probe luate, tot, trei ani la rand mi s-a spus ca nu am prins loc, se numeste ''nerepartizat'', e clar...
Am scos 7:20 la traseul de 2000 de metri prima data, probele scrise cu nota mare, eu faceam cele 6 tractiuni ca fulgerul.

Edited by RangerBoy, 16 September 2021 - 08:37.


#3
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008

View Postghostly_1, on 16 septembrie 2021 - 08:15, said:

Salutare,

Caut un antrenor de kickbox / muay thai foarte bun in Bucuresti.

Fac kickbox de ceva timp, dar caut un antrenor sa ma ajute sa progresez mai mult, cineva care chiar se pricepe la predat si care nu face doar conditie fizica, sa fie pasionat si este atent la detalii (multi sunt plictisiti de meserie).

Cunoastete careva astfel de antrenor?

Multumesc

Depinde unde faci. Daca faci la grup, abonament normal, multi insi in sala , nu o sa prea inveti. Iti trebuie antrenamente personale, max 2 persoane daca vrei sa imparti cheltuiala. Toti antrenorii de box, kickbox, etc, fac si antrenamente personale, numai ca e destul de scump. De ex, eu la box, plateam 150 de lei/luna, abonament normal, > 10 insi, 1000 lei/luna, antrenament personal, 2 persoane. Acum sunt la 5 persoane, tot un fel de antrenament personal, 400 lei/luna, ca sa impac nebunia, nici prea scump, nici prea ieftin. La sala cu toata lumea, antrenorul nici nu se uita la tine, se uita la toti, nu are timp de corectari individuale, da niste indicatii generale. La personale e alta treaba, dupa 5 ani de box la grupu mare m-am si mirat cate chestii slabe aveam cand am trecut la personale, garda, fandare, etc...
LE: Cauta un antrenor din generatia noua, neaparat sa fie antrenamente personale. Astia mai oldies au mania ca din 2 ore/sedinta sa faci 1 ora si ceva gimnastica si coarda, tehnica si sac 30 de minute, mi se pare destul de discrepant.

Edited by lost2209, 16 September 2021 - 08:53.


#4
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
La Absoluto, poti alege sedinte 1:1 cu sportivi destul de titrati, o sa te coste.
Si cam prin ce oras ?

View PostRangerBoy, on 16 septembrie 2021 - 08:35, said:

Deci tu vrei sa faci performanta, sau poate vrei sa fii nr. 1 doar de placere, ca si hobby, uite ca nu ai cu cine, incredibil, ce vremuri ciudate...
Eu am vrut sa intru in armata boss, probe luate, tot, trei ani la rand mi s-a spus ca nu am prins loc, se numeste ''nerepartizat'', e clar...
Am scos 7:20 la traseul de 2000 de metri prima data, probele scrise cu nota mare, eu faceam cele 6 tractiuni ca fulgerul.

6 tractiuni ?! concurai pe locurile pentru femei ?
e o gluma la adresa standardelor boss, nu la adresa ta
respect

View Postlost2209, on 16 septembrie 2021 - 08:46, said:

Acum sunt la 5 persoane, tot un fel de antrenament personal, 400 lei/luna, ca sa impac nebunia, nici prea scump, nici prea ieftin.

unde ?

Edited by overseas, 16 September 2021 - 09:09.


#5
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 24.04.2008

View Postoverseas, on 16 septembrie 2021 - 09:10, said:

unde ?

Timisoara, cu Flavius Biea, Biea Boxing Gym...

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View Postlost2209, on 16 septembrie 2021 - 10:49, said:

Timisoara, cu Flavius Biea, Biea Boxing Gym...

frumos
succes

#7
ghostly_1

ghostly_1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.09.2009
Multumesc pentru raspunsuri.

Caut antrenor personal, stiu exact cum e la marea majoritatea antrenamentelor cu grupa la sala, chiar nu te baga nimeni in seama, dar caut un antrenor personal bun in Bucuresti, nu vreau sa dau bani degeaba si fac putin de conditie fizica, vreau pe cineva care isi da interesul si stie sa invete pe altii, nu ma intereseaza campioni care stau pe telefon ca sunt destui de astia

#8
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Trebuie sa fii constient ca antrenorul personal trebuie foarte bine platit daca vrei sa se bata cu tine. Sa te invete tehnica , combinatii , abordare lupta, este una ...sa se lupte cu tine alta . Daca faci antrenament personal, aproape sigur ca nu va lupta cu tine. Este foarte riscant si obositor pentru instructor. Daca nu se lupta cu tine , doar aspecte tehnice nu ajuta , ai nevoie de sparinguri pe niveluri de intensitate si asta inseamna parteneri .
Am avut si eu niste oferte pentru MMA , de la niste "bogati" cu sala proprie . Nu a mers. Aia erau doar orgoliosi si nu vroiau sa ia bataie la sala. Acum fac tot private dar lupt mai putin pentru ca am grupe limitate si in general se lupta intre ei , eu doar ii corectez. Chiar si asa , la peste 8 antrenamente pe saptamana imi este greu .
Intai trebuie sa iti faci lumina in cap ....exact ce vrei. Nici un antrenor nu se lupta cu tine decat pentru foarte multi bani, pentru ca tu faci 2-3 pe saptamana , dar el nu poate trai din banii astia si daca mai are trei ca tine , inseamna 12 antrenamente de bataie pe saptamana, nimeni nu poate duce . Daca nu se lupta cu tine , nu te prea ajuta . Deci ai nevoie si de sala unde sa ai sparinguri cu alti sportivi . Si eventual 2 antrenamente tehnice pe saptamana care sa te ajute sa progresezi. Nu-i ca in filme cu maestrul Ciun din Sinanju care il ia pe unul prost de bubuie si il face ninja intr-o ora si 15 minute cat dureaza filmul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate