Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Schumacher (2021)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.09.2021
https://www.imdb.com.../?ref_=wl_li_tt
Foarte bine făcut documentarul, nu știam multe lucruri. Îl recomand chiar și celor ce nu sunt fani Formula 1, este fascinant, nici nu simți cum trec aproape două ore.

#2
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
unde ruleaza?

#3
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009
Netflix

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
Slab filmul, 3/10.

90% din informatii erau deja cunoscute, la fel si multe scene din F1. 10% sunt scene private care banuiesc ca au fost aduse de Corina Schumacher si niste interview-uri cat de cat ok cu Mick, Corina, Vettel si Jean Todt. In rest scene care sunt si pe YouTube.

Nu aflam nici o informatie legata de starea sa actuala, dar din interview-uri ne putem da seama de faptul ca este practic o leguma, care posibil nu mai este in stare sa comunice. Pacat, a fost un mare om, un mare talent si un idol pentru o natiune.

Edited by business11, 16 September 2021 - 10:39.


#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003
E doar o incercare de a mai castiga niste bani.

#6
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
Csf banii astia... te plictisesti si incepi sa o arzi pe la ski. Daca ar fi fost sarak acum era bine merci acasa ca mine, frustrat dar sanatos.

#7
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Este un om care a atras milioane de persoane spre Formula 1, o legenda.
Daca familia face ceva bani pe seama documentarului, sa o faca ca merita toti bani.

Merita un film. Sa incerce careva sa se uite la F1 fara M. Schumacher sau Mika Hakkinen.
Nu are farmec.

#8
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.09.2021

View Postbusiness11, on 16 septembrie 2021 - 10:35, said:

Slab filmul, 3/10.

90% din informatii erau deja cunoscute, la fel si multe scene din F1. 10% sunt scene private care banuiesc ca au fost aduse de Corina Schumacher si niste interview-uri cat de cat ok cu Mick, Corina, Vettel si Jean Todt. In rest scene care sunt si pe YouTube.

Nu aflam nici o informatie legata de starea sa actuala, dar din interview-uri ne putem da seama de faptul ca este practic o leguma, care posibil nu mai este in stare sa comunice. Pacat, a fost un mare om, un mare talent si un idol pentru o natiune.

Mie mi-a plăcut, bine, adevărul e că nu prea sunt cu Formula 1, sportul meu e fotbalul, și de aceea am aflat atâtea chestii care pentru mine sunt noutăți, dar pentru tine sunt fumate demult cum se zice... Documentarul acesta e bun pentru din ăștia mai neinițiați în F1 așa ca mine... am rămas și uimit de faza cu Senna, nu cunoșteam exact cum a murit, știam că din cauza accidentului dar nu știam că a avut așa mare influență și disperarea lui să nu-i ia Schumi fața... din câte am văzut în documentar, până să intre Schumi în campionat, Senna cam făcea legea pe acolo, apoi brusc s-a trezit amenințat... Repet, pentru din ăștia ca mine care nu prea știu lucruri din F1 e bun documentarul, informativ.

#9
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Nu e asa de rau....informatii cunoscute, dar adunate, despre cum a crescut etc . Merita si el un film, e departe de multe dinporcariile care se fac prin ziua de azi...

View Post-catalin, on 16 septembrie 2021 - 10:50, said:

Csf banii astia... te plictisesti si incepi sa o arzi pe la ski. Daca ar fi fost sarak acum era bine merci acasa ca mine, frustrat dar sanatos.

-catalin, e o idee buna sa ramai in casa :))))

#10
oxig3n

oxig3n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 07.09.2016

View Postbusiness11, on 16 septembrie 2021 - 10:35, said:

Slab filmul, 3/10.

90% din informatii erau deja cunoscute, la fel si multe scene din F1. 10% sunt scene private care banuiesc ca au fost aduse de Corina Schumacher si niste interview-uri cat de cat ok cu Mick, Corina, Vettel si Jean Todt. In rest scene care sunt si pe YouTube.

Nu aflam nici o informatie legata de starea sa actuala, dar din interview-uri ne putem da seama de faptul ca este practic o leguma, care posibil nu mai este in stare sa comunice. Pacat, a fost un mare om, un mare talent si un idol pentru o natiune.
Pana sa apara filmul, media tinea sa ne anunte ca in film vom afla mai multe despre statea lui Schumacher si chiar ca il vom vedea. Pana la urma s-a dovedit ca a fost doar reclama mascata si falsa pentru film. Multi se vor uita in ideea asta, in timp ce Netflix, producatorii si probabil familia lui Schumacher isi rotunjesc veniturile.

#11
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.09.2021
Eu mă întreb, după 8 ani de comă ce mai speră familia de-l țin în viață (cu ajutorul aparatelor)? Într-adevăr sunt cazuri când oamenii și-au revenit din comă dar aici vorbim despre ani prea mulți...

#12
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004

 Comandorul, on 18 septembrie 2021 - 19:01, said:

Eu mă întreb, după 8 ani de comă ce mai speră familia de-l țin în viață (cu ajutorul aparatelor)? Într-adevăr sunt cazuri când oamenii și-au revenit din comă dar aici vorbim despre ani prea mulți...

Daca ar fi cineva din familia ta in loc, ai mai spera ? ai vrea sa speri ? poate spera sa apa un tratament valabil, o descoperire medicala revelatoare....nici nu trebuia sa il arate la pat. Poate au considerat sau considera ca nu e demn pentru el, sa apara in fata camerelor in starea asta.

Sa inteleg ca lumea astepta de la documentar, ceva mai gen tabloid ?

 oxig3n, on 16 septembrie 2021 - 20:56, said:

Pana sa apara filmul, media tinea sa ne anunte ca in film vom afla mai multe despre statea lui Schumacher si chiar ca il vom vedea. Pana la urma s-a dovedit ca a fost doar reclama mascata si falsa pentru film. Multi se vor uita in ideea asta, in timp ce Netflix, producatorii si probabil familia lui Schumacher isi rotunjesc veniturile.

Faptul ca producatorii sau familia sa fac niste bani din chestia asta, nu ne influenteaza pe noi cu nimic. E un documentar in plus si te costa doar timpul petrecut sa il vezi, de vreme ce pretul abonamentului nu se modifica, vazand documentarul :)

Intr-adevar, faptul ca nu se pot da interviuri cu el, despre perioadele in viata sa, parca nu prea leaga documentarul asta (cum e Last Dance, de exemplu). Bine ca sunt documentare despre toti criminalii in serie si despre o gramada de infractori de frunte ;)

#13
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
In cazul lui Schumacher nu exista tratament, diagnoza sa este "brain death", dar respira singur. Primeste infuzii pentru alimentatie si este conectat la aparatura.

Este doar o chestie de timp pana familia va putea accepta soarta si va opri aparatura, astfel ca decesul va fi constatat.

#14
oxig3n

oxig3n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 07.09.2016

 Dizlpower, on 19 septembrie 2021 - 17:23, said:

....
Faptul ca producatorii sau familia sa fac niste bani din chestia asta, nu ne influenteaza pe noi cu nimic. E un documentar in plus si te costa doar timpul petrecut sa il vezi, de vreme ce pretul abonamentului nu se modifica, vazand documentarul Posted Image

Intr-adevar, faptul ca nu se pot da interviuri cu el, despre perioadele in viata sa, parca nu prea leaga documentarul asta (cum e Last Dance, de exemplu). Bine ca sunt documentare despre toti criminalii in serie si despre o gramada de infractori de frunte Posted Image
Eu altceva am vrut sa subliniez. Faptul ca oamenii sunt dusi de nas iar ei castiga din reclama mincinoasa. E ca la filmele alea in care privesti trailer-ul, iti place, esti atras si vrei sa vezi filmul. Dupa ce vezi filmul ramai cu un gust amar. Cine a urmarit cazul in ultimii ani a putut sa vada ca in film nu afla absolut nimic in plus. Asta in mod sigur nu le va aduce in final decat anulari de abonamente.
In fine. In niciun caz nu as fi vrut sa il vad pe Schumacher stand intr-un pat, leguma, privind in gol si conectat la aparate. Probabil ca si fizic nu mai seamana deloc cu ce a fost inainte de accident. Ca fan al Formulei 1 si al lui pe cand concura, sigur vreau sa raman cu alta imagine in minte.

#15
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Post-catalin, on 16 septembrie 2021 - 10:50, said:

Csf banii astia... te plictisesti si incepi sa o arzi pe la ski. Daca ar fi fost sarak acum era bine merci acasa ca mine, frustrat dar sanatos.
Putea sa pateasca orice chiar si un accident de masina pe sosea. A fost pur si simplu un ghinion groaznic. La ski se duc si meltenii nostri sa fim seriosi.

View PostComandorul, on 18 septembrie 2021 - 19:01, said:

Eu mă întreb, după 8 ani de comă ce mai speră familia de-l țin în viață (cu ajutorul aparatelor)? Într-adevăr sunt cazuri când oamenii și-au revenit din comă dar aici vorbim despre ani prea mulți...
Sunt curios daca in situatia aia ar fi parintii tai sau copiii tai, ai putea sa scoti priza ca deja a trecut prea mult timp?
Este clar ca omul e irecuperabil dar decizia de a scoate priza e una pe care n-o doresc nimanui...

Edited by Valmont43, 31 October 2021 - 12:57.


#16
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,095
  • Înscris: 21.05.2019

View Postbusiness11, on 21 septembrie 2021 - 09:20, said:

In cazul lui Schumacher nu exista tratament, diagnoza sa este "brain death", dar respira singur. Primeste infuzii pentru alimentatie si este conectat la aparatura.

Este doar o chestie de timp pana familia va putea accepta soarta si va opri aparatura, astfel ca decesul va fi constatat.

Subscriu, din pacate el a "murit" de atunci...ca inca il tin in viata e partea 2. Nu cred ca poate fi ajutat, in vreun fel...

#17
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 12.09.2021

View PostValmont43, on 31 octombrie 2021 - 12:57, said:

Putea sa pateasca orice chiar si un accident de masina pe sosea. A fost pur si simplu un ghinion groaznic. La ski se duc si meltenii nostri sa fim seriosi.


Sunt curios daca in situatia aia ar fi parintii tai sau copiii tai, ai putea sa scoti priza ca deja a trecut prea mult timp?
Este clar ca omul e irecuperabil dar decizia de a scoate priza e una pe care n-o doresc nimanui...

a trecut prea mult timp, într-adevăr, nu e o decizie ușoară pentru familie dar părerea mea e că ar cam trebui să-i dea drumul... îl mai țin conectat la aparate din motive financiare, au bani, așa că doctorii îi dau înainte... dacă era o familie ce nu-și permitea, îl deconectau demult...

#18
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,994
  • Înscris: 16.09.2014

View Postoxig3n, on 25 septembrie 2021 - 17:59, said:

Eu altceva am vrut sa subliniez. Faptul ca oamenii sunt dusi de nas iar ei castiga din reclama mincinoasa. E ca la filmele alea in care privesti trailer-ul, iti place, esti atras si vrei sa vezi filmul. Dupa ce vezi filmul ramai cu un gust amar.

E un documentar despre viata lui, nu prea vad ce asteptari poti avea cunoscand deja situatia, finalul dramatic. Chiar si cu reclama mincinoasa. :)

Mie mi-a placut, imaginile din F1 pe cand inca era F1 adevarata, pe ploaie, cu scantei din cauciucuri, zumzetul masinilor, curajul, bazaiala aia super misto a masinilor, chiar si tristetea accidentelor... aia F1, nu coaieless de azi care se plang de cativa stropi de ploaie sau ca l-a lovit vecinu' de pista si l-a ranit la unghiuta.

Tot respectul pentru sotia care i-a fost alaturi inca de cand era un nimeni si pana acum. Usor nu-i este.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate