Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Reziliere contract Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Stefancalin

Stefancalin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 22.01.2020
Buna seara
Acum câteva zile am făcut un contract la Orange pe numele tatălui meu, mai exact pentru internet și tv prin fibră. As vrea sa reziliez contractul deoarece nu mi s a spus că voi primi serviciile tv de la Telekom care sunt de o calitate îndoielnică, de internet sunt mulțumit.
Se poate face încheierea contractului fără plata celor 24 de luni rămase?

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
De putut, poți. Doar ca vei plăti diferenta la serviciile reduse (dacă nu ma înșel, și instalarea).

Totusi, înainte sa semnezi, nu te-ai uitat pe grila? Anul trecut mi-au propus și mie net și tv, dar, întrucât firul prin care primeam semnal era de la Telekom, am refuzat (lipsa ca ale Discovery).

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,918
  • Înscris: 18.12.2007
Cum ai facut contract pe numele tatalui tau? Ai avut procura? Cine este titularul in acte? Doar persoana respectiva poate cere rezilierea.

#4
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
LE: totuși, știi ca Orange a cumpărat Telekom, nu? In următoarele luni vor unifica grilele (adică grila Orange o va schimba pe cea Telekom). Poate fac schimbarea anul asta.

#5
Colchonero

Colchonero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 523
  • Înscris: 03.01.2013
deci tu vrei sa reziliezi pentru ca cineva ti-a spus ca in viitor vei primi servicii de la telekom? :-)

#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015
Poate ar trebui sa mai astepti sa vezi exact cum sta treaba in realitate.Oricum cu rezilierea unui contract la ei s-ar putea sa fie destul de complicat si sa ai mult de tras.Vorbesc din proprie experienta.Eu am patit cateva chestii (adica am luat cateva tepe de la Orange) si de atunci stau departe de ei.

Acum ceva timp daca vroiai sa renunti la serviciile lor ,trebuie sa le faci niste plati compensatorii destul de mari.

#7
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Platile compensatorii erau, presupun, aferente reducerilor, nu (gen 2E/luna reducere, 1E reducere pentru CI, Netflix gratuit si etc)? Anul trecut le ofereau gratuit (Netflix de 10E, de exemplu) si daca vroiai sa renunti dupa 7 luni, doar Netflix era 60E (tin minte ca era gratuit jumatate de an). acum au HBO Go gratuit 12 luni (dar e doar 3E pe luna, deci n-ar fi asa greu se suportat).

#8
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Dacă acele „câteva zile” sunt sub 14 scapi ușor, teoretic…

#9
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,918
  • Înscris: 18.12.2007
Doar daca contractul este facut la distanta. Contractul in magazin nu intra sub prevederea asta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate