Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Apple Watch 7

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#181
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020

View Postarmag3d0n, on 23 ianuarie 2022 - 12:43, said:

L-as lua doar pentru notificări și sa nu-mi mai ceara pin-ul când il deblochez.


Apple watch deblocheaza telefonul doar cand face id-ul te vede cu masca pe fata. Asta e singurul scenariu in care il deblocheaza. Daca de exemplu tii telefonul pe masa (sau in suportul de bord in masina) si ai pretentia sa ti-l deblocheze ceasul fara ca telefonul sa iti vada fata, vei avea o surpriza. Neplacuta.


Iar pe cei care vor doar notificari si functiile basic (aici e inclus tot ce inseamna activities) ale ceasului, ii sfatuiesc sa isi ia AW3. Salveaza o caruta de bani. Eu am intrat in al 5-lea an cu AW3 si nu simt limitari. Foarte rar simt lipsa busolei si altimetrului realtime, dar atat de rar incat am decis sa nu sparg pusculita nici anul asta. Adica ma pot folosi direct de telefon pentru acele cazuri rare.

Ah, da, il incarc la doua zile. Daca am nevoie de un boost il pun la incarcat 15 minute si ia 30%. Sanatatea bateriei dupa 4 ani si 3 luni este 86%. Eu personal nu simt vreo scadere fara de cand era nou.

Edited by murdar, 23 January 2022 - 13:48.


#182
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
aw deblocheaza in orice situatie iphone-ul, nu conteaza daca ai sau nu masca. Swipe si se deblocheaza

#183
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020
Nope Posted Image

Ia incearca. Pune-l pe masa si da-i swipe fara sa iti vada fata.

Doar invers e valabil: iphone deblocheaza apple watch (pus la mana) cu conditia sa fie in imediata apropere.


Attached File  unlock.jpg   405.19K   52 downloads

Edited by murdar, 23 January 2022 - 20:21.


#184
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Aveti idee cum as putea sa introduc semne de punctuatie in dictare ?

Am un Apple Watch SE, am incercat: Ce faci astazi semnul intrebarii. Nu merge. Am incercat: ce faci astazi question mark. Nu merge. Setat pe engleza merge

#185
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
iar ceasul trebuie pus la incheietua mainii setate si protejat de parola...

#186
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,014
  • Înscris: 25.12.2005
noua fata

Attached Files



#187
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Salutare! Ce aplicație îmi recomandați pentru a monitoriza somnul? Va mulțumesc frumos!

#188
Adi_Pop

Adi_Pop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 12.11.2013
Eu folosesc AutoSleep. Am dat vreo 25 de lei pe ea. Dar comparativ cu Samsung Gear S3 Classic de acum 4-5 ani, care functiona implicit cu Samsung Health, mi se pare foarte slab AW. La ceasul ala daca atipeam intr-o dupa amiaza 30 de minute in fotoliu, detecta lucrul acesta. AW habar n-are ca am adormit in fotoliu la un film plictisitor.

#189
Corina2604

Corina2604

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2022
Buna ziua. Am si eu o intrebare.
Doresc sa achizitionez un AW7 dar inca ma gandesc la dimensiune. Am vazut ca este destul de mare diferenta de la 41mm la 45mm. Incheietura mainii mele este de 14,5 cm.
Voi ce marime recomandati?
Multumesccc.

#190
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
marimea ceasului nu se alege in functie de circumferinta mainii, ci de cum iti sta efectiv pe mana. daca iti sta ca o piatra, mai bine nu.

sunt atatea showroom-uri in care le poti proba si vedea efectiv cum iti sta pe mana. de ce nu mergi sa il vezi pe viu si sa stii concret ce si cum?

#191
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
In general femeile prefera versiunea mai mica, 41mm, dar pot fi sigur si exceptii daca iti place mai cum iti sta pe mana versiunea mai mare aia este nu avem de unde sti, ideal este sa-le pui pe mana intr-un magazin si sa decizi dupa. Este primul ceas/ smartwatch ? Daca nu ai unde sa testezi eu iti recomand sa comanzi cel de 41mm ... daca ti-se pare mic, il returnezi si comanzi unu de 45mm.

Edited by MD, 27 February 2022 - 17:55.


#192
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostAdi_Pop, on 26 februarie 2022 - 22:48, said:

Eu folosesc AutoSleep. Am dat vreo 25 de lei pe ea. Dar comparativ cu Samsung Gear S3 Classic de acum 4-5 ani, care functiona implicit cu Samsung Health, mi se pare foarte slab AW. La ceasul ala daca atipeam intr-o dupa amiaza 30 de minute in fotoliu, detecta lucrul acesta. AW habar n-are ca am adormit in fotoliu la un film plictisitor.
Eu dorm ziua si Apple Watch 7 niciodata nu detecteaza asta. Doar noaptea.

PS inainte cand setam Do Not Disturb pe telefon imi trecea si ceasul pe silent. Acum, de cateva ori, m-am pus sa dorm cu telefonul dat pe DND si m-a trezit ceasul care vibra la fiecare notificare. Trebuie sa sau si ceasul pe DND separat.

#193
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,183
  • Înscris: 26.06.2009
…sau mai simplu nu dormi ziua! 😂

#194
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011

View Postboy4ever, on 29 octombrie 2021 - 23:13, said:

Deci am putea spera la vreo minune in viitor? Nu as vrea neaparat sa pot raspunde de pe ceas la un apel voip, dar macar notificare sa am, sa stiu ca am avut un apel, ar fi util cand esti in cada.

Gizăs! Deci dacă nici măcar nu dă notificări la apelurile whatsapp, eu renunț la comanda pentru ceas! Pentru mine este inacceptabil așa ceva, mi se pare o nesimțire crasă :o

Eu credeam că acest ceas este cu adevărat inteligent!

#195
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011
https://www.androida...-watch-3081655/

Quote

Can you answer WhatsApp calls on Apple Watch?
Currently, no. You can’t answer WhatsApp phone calls on Apple Watch. You will receive notifications of WhatsApp calls, but to make or answer a WhatsApp call, you must use your phone or the desktop app.


E de încercat..

#196
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
Nici prin Bluetooth nu merge ca la huawei?  Cu telefonul lângă tine.

#197
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,113
  • Înscris: 04.02.2011
https://www.avforums...atchos.2315054/

Quote

Updated my phone and watch again last night (14.0.1) and the first phone call I got rang my watch. However, later in the day I received two calls and neither of them rang my watch. Most annoying!

View Postelmacount, on 25 aprilie 2022 - 15:44, said:

Nici prin Bluetooth nu merge ca la huawei?  Cu telefonul lângă tine.

Deci aparent ceasul acesta e ca o căruță, îmi vine să anulez comanda dar poate îl testez mai întâi și om vedea..

Edited by benis, 25 April 2022 - 15:50.


#198
PHONE_XPERT

PHONE_XPERT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 13.10.2009

View Postbenis, on 25 aprilie 2022 - 15:49, said:

https://www.avforums...atchos.2315054/





Deci aparent ceasul acesta e ca o căruță, îmi vine să anulez comanda dar poate îl testez mai întâi și om vedea..


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate