Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

iPhone 13

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1709 replies to this topic

#1333
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
Corect ar trebui spus : e absurd ca în anul 2022, pentru un telefon care costa ~4500-5000 lei sa fie nevoie sa schimbi bateria la 12 luni.

Nu mai suntem în anii 90, când pentru un telefon mobil trebuia sa ai 2-3 baterii de schimb la tine :)

#1334
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,036
  • Înscris: 02.09.2005

View Postsilviu03, on 14 ianuarie 2022 - 08:58, said:

Se explica, el nu a luat telefonul de nou, deci poate lua si incarcator de 8 lire ��
sa fie sanatos, ideea e ca fiecare face ce vrea cu banii lui, nu stau eu sa ma preocup de banii altuia... personal, prefer sa previn, atat cat se poate, in loc sa inlocuiesc, chiar nu imi permit sa stau cate o saptamana cu telefonul la istyle pentru un amarat de schimb de baterie... plus ca sunt genul care nu schimba telefonul anual.

View PostSima2k, on 14 ianuarie 2022 - 09:15, said:

Corect ar trebui spus : e absurd ca în anul 2022, pentru un telefon care costa ~4500-5000 lei sa fie nevoie sa schimbi bateria la 12 luni.

Nu mai suntem în anii 90, când pentru un telefon mobil trebuia sa ai 2-3 baterii de schimb la tine Posted Image
din fericire, la ce autonomie vad ca au acum terminalele din seria 13, cred ca si la 80% sanatate, tot vor tine o zi fara sa fie nevoie sa alergi dupa vreo priza.

#1335
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 17.09.2003
Nu e vorba de schimbat bateria. Ideea este sa nu stai cu telefonul in service ca sa schimbi bateria. In alta ordine, ce incarcator MagSafe recomandati pentru Iphone 13 mini care sa incarce bateria in conditii de siguranta ? Sau daca nu recomandati MagSafe, un incarcator wireless obisnuit care sa nu incalzeasca prea tare telefonul ?

#1336
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,036
  • Înscris: 02.09.2005
toate incalzesc, inclusiv un magsafe apple, chinezariile ieftine nu mai zic... daca cel original ti se pare scump, incearca sa cumperi un produs mai serios,  de la anker de exemplu.
daca tii neaparat sa il incarci cu magsafe sau wireless, pentru a proteja cat de cat bateria, e indicat sa folosesti cat mai putin telefonul in timpul incarcarii.

#1337
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002

View Postjericho, on 14 ianuarie 2022 - 09:26, said:

chiar nu imi permit sa stau cate o saptamana cu telefonul la istyle pentru un amarat de schimb de baterie...

Phoaaaaa! Nu se face pe loc???

#1338
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 17.09.2003
Folosesc acum un Wireless Charger de la Samsung : https://www.emag.ro/...rch-Action=view . Am vazut ca telefonul incarca vreo 40% in mai putin de jumatate de ora, dupa care din ce in ce mai lent. Se incalzeste pe parcursul incarcarii, dar nu exagerat. Cei care folositi Apple Magsafe , se incalzeste mai tare decat un wireless charger obisnuit ?

#1339
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,036
  • Înscris: 02.09.2005

View PostNinja, on 14 ianuarie 2022 - 11:57, said:

Phoaaaaa! Nu se face pe loc???
la istyle, nu

#1340
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002

View Postjericho, on 14 ianuarie 2022 - 12:12, said:

la istyle, nu

La reprezentanta oficiala Apple, nu? Trist...

#1341
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,584
  • Înscris: 29.05.2011

View Postboy4ever, on 14 ianuarie 2022 - 03:04, said:

Atatea griji va faceti pentru o amarata de baterie in loc sa va bucurati de telefon si de toate functiile lui, inclusiv magsafe si fast charging. E absurd sa ai bani de iPhone 13 si sa nu-ti permiti o schimbare de baterie la 12 luni…

Nu apuca 12 luni, pe la 11 se vinde.

#1342
AndreiDumitrescu86

AndreiDumitrescu86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 30.10.2014

View PostNinja, on 14 ianuarie 2022 - 12:24, said:



La reprezentanta oficiala Apple, nu? Trist...

De cand a ajuns iStyle reprezentanta oficiala Apple?
Din ce stiu este doar un reseller. Reseller ales de un distribuitor ales de Apple, ceea ce il face cam a 3-a mana.

Edited by AndreiDumitrescu86, 14 January 2022 - 14:01.


#1343
snaker445

snaker445

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 31.08.2006
Probabil si motivul pentru care preturile de la Istyle sunt mai mari decat Emag/Altex :)

#1344
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postsilviu03, on 14 ianuarie 2022 - 08:58, said:

Se explica, el nu a luat telefonul de nou, deci poate lua si incarcator de 8 lire 😂

View Postjericho, on 14 ianuarie 2022 - 08:42, said:

nu-i mai judeca tu pe altii ce fac cu banii lor ca asa pot spune si ei ca e absurd sa ai bani de iphone 13 si sa iti iei un incarcator de 8 lire de pe ebay care "arata identic cu originalul" Posted Image
got it?

1. Ca telefonul nu l-am luat nou, ci ca nou, la cutie, fara absolut nicio urma de uzura, consider ca este ceva exceptional. Am platit cu £110 mai putin pe aparat.

2. Incarcatorul (mai ales cel wireless) e doar un… incarcator. Incarcator prin inductie. Care e diferenta intre unul si altul? Curentul e tot curent, procesul este exact acelasi. Nu vad rostul sa platesc mai mult daca nu am vreun beneficiu. Nu imi afecteaza viata in niciun fel.

#1345
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
De ieri am și eu iPhone 13 și diferența dintre el și iPhone xs este foarte mare la cum se mișcă , e un pic mai pătrățos și mai mare și mai greu dar m-a descurc cu el .

Altfel pana acum se mișcă bine cu iOS 15.3 .

#1346
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020
Buna, Am de câteva săptămâni iPhone 13 și am încercat absolut toate aplicațiile  pentru a-mi transfera datele de pe Android -ul meu pe iPhone și nu mi-a reușit. Sincer nici nu mai știu ce să mai fac problema este că la WhatsApp ultimul update e făcut în 2020 și de atunci nu mai funcționează căci mi s-a băgat automat update -ul pe  Google drive și bineînțeles că acolo nu găsesc datele și prin urmare când îmi pun cartela in iPhone îmi apar numai conversațiile până în 2020 deci pierd ultimii doi ani. Okay am Transferat pozele manual de pe card sd pe calculator dar am alte programe pe care nu le pot transfera. M-am uitat cam la toate videourile de pe YouTube, am citit peste tot pe net dar se pare că androidul meu are o problemă și nu se poate conecta cu iphone-ul cum trebuie și de asta nu reușesc.

Totuși ce alte programe îmi puteți sugera?

Mersi mult

#1347
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,036
  • Înscris: 02.09.2005
dr Fone pentru whatsapp, dar costa ceva
in rest, daca nu reusesti, le iei la mana pe fiecare si aia e, nu ai ce face.
atentie, daca ai aplicatii platite pe android, nu te vei putea folosi de ele fara sa le platesti din nou.

Edited by jericho, 01 February 2022 - 15:55.


#1348
adita4_matei

adita4_matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 17.12.2014
Salut! Se mai intampla la cineva ca in apeluri sa se auda un zgomot ciudat? Ca sa fac o paralela aduce cu cel al radiourilor cand nu erau pe o frecventa potrivita. Nu este extrem de puternic, dar pare putin deranjant. Am observat ca se intampla in special la persoanele care s din alta retea, eu fiind yoxo(orange).

#1349
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,036
  • Înscris: 02.09.2005

View Postadita4_matei, on 04 februarie 2022 - 08:11, said:

Salut! Se mai intampla la cineva ca in apeluri sa se auda un zgomot ciudat? Ca sa fac o paralela aduce cu cel al radiourilor cand nu erau pe o frecventa potrivita. Nu este extrem de puternic, dar pare putin deranjant. Am observat ca se intampla in special la persoanele care s din alta retea, eu fiind yoxo(orange).
Am mai citit pe undeva de problema asta si, daca imi aduc bine aminte, tot in orange erau. Eu am Vodafone si e ok, posibil sa fie rețeaua de vina.

#1350
adita4_matei

adita4_matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 17.12.2014
Din ce am observat e mai rau atunci cand este un apel catre alta retea. Daca sunt tot in orange e aproape insesizabil

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate