Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

DIGI crește viteza de net abonaților săi, fără cost suplimentar

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#37
Nexxus2

Nexxus2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 16.08.2008
Si la mine dupa un restart de router este noua viteza. Testul e pe wifi
[ https://www.speedtest.net/result/12031538819.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Nexxus2, 14 September 2021 - 10:05.


#38
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Poate ca va intrebati de ce de-abia acum creste digi viteza celor cu 300 la 500, simplu: pt. ca tinata lor nu erau clientii LOR cu 300 (daca ar fi fost asa ar fi putut upgrada anul trecut, sau acum 2 sau 3 ani), ci aceia aflati pe adsl ai TKR care vor fi preluati de ORO.
Telekom avea ~ 1 milion de clienti la net fix, din care, cf. raportului ANCOM pe anul trecut, 550.000 pe adsl, si doar restul pe fibra (cei aflati in marile orase). Ori, ala cu adsl stie ca si dupa ce va fi preluat de Orange tot aceeasi viteza mizerabila va ave ape sarma, fiindca aia inca NU AU infrastructura fibra peste tot. Si normal ca omului nu-i convine si zice "da' de ce sa mai stau la astia, cand tot aceeasi viteza voi avea, nu mai bine plec la Digi?". Dar si la Digi trebuie sa fie o oferta tentanta ca sa-l atraga si mno, taman la tanc!

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postomg99, on 14 septembrie 2021 - 09:58, said:

In 2005 plateam 30 euro pentru 1 mbps la clicknet, azi platesc 30 lei pentru 500 mbps la DIgi. Pe vremea aia Digi nici nu exista in cartierul meu.


Sunt curios ce va fi peste 15 ani. Posted Image

Acum 15 ani multi aveau:
- card micro sd de 64 sau 128MB
- in PC aveau memorie RAM 128MB
- telefon cu camera foto de 0.2Mp
- HDD de 2-4GB
Acum avem microsd-uri de 2TB sau mai mult, camere foto de pe telefoane 200mp, memorie ram pe pc cat cuprinde de ordinul zecilor de gb, hdd-uri de zeci de tb...

etc

Edited by MembruAnonim, 14 September 2021 - 10:10.


#40
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,531
  • Înscris: 30.08.2017

View Postrazor01, on 14 septembrie 2021 - 10:01, said:


Ai placa de baza care suporta viteza aia?

Azi nu, nici router. Dar astea se inlocuiesc rapid.

#41
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Daca Digi murea de grija bietilor clienti cu viteza de 300, atunci i-ar fi upgradat de acum 2-3 ani, nu de-abia acum, cand ORO preia "sarmarii" TKR!

#42
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Pana la urma,consider ca nu conteaza motivul pentru care Digi a facut upgrade ci faptul ca noi ,cei ce  folosim serviciile lor avem de castigat. Imi aduc aminte cu amuzament,acum cativa ani cand un coleg de serviciu a carui sotie este sefa la Orange ,imi zicea ca Digi mobil va da faliment deoarece ofera prea mult la 2 Euro si o sa merg eu cu miloaga la el sa-mi faca nevasta-sa abonament la Orange cand Digi nu va mai existaPosted Image Posted Image Posted Image .

#43
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Dar Digi a intrat cu FTTH si in satele in care nici sarme Telekom nu exista.

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La anul vor intra pe piata mainstream ddr5, placile de baza poate vor integra placi de retea capabile de astfel de vieteze. Cine isi va construi un pc la anul spre final, va merge cu noile tehologii inainte.
Si acum exemplu concret: nu avem 5G implementat cum trebuie insa aproape toate telefoanele nou-scoase pe piata stiu by default 5G. Chiar daca ai vrea un telefon non5G este cam greu sa gasesti.

La fel va fi si cu noile placi de baza, vor fi capabile de 10Gb. Deci dpadv nu imi fac griji, de acum incolo, echipamentele vor fi pregatite usor usor pt noile tehnologii.

Edited by MembruAnonim, 14 September 2021 - 10:17.


#45
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Anii trecuti de BF iti dadeau upgrade de la 300 la 500 cu reducere juma de pret al FL 500, dar cu conditia sa prelungesti contractul pe 1 an sau 2 ani. Acum i-au upgradat pe toti moka, si fara nicio conditie de prelungire (sau de recontractare, in cazul celor care sunt iesiti din perioada contractuala). Ce sufletisti!

#46
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Eiffel sigur ai doar 100 de mb banda?
Dap. Iti dai seama cate restarturi ma dat de-atunci...
Plus ca routerul meu e setat sa-si dea restart automat la 12 noaptea.

Sa vedem acum, chiar sunt curios, dar slabe sanse cred.

#47
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View PostMembruAnonim, on 14 septembrie 2021 - 10:06, said:

Sunt curios ce va fi peste 15 ani. Posted Image

Ai grija ce-ti doresti.
Vom atinge varianta triplu x la Covid.
Robotii vor sta de paza la usile caselor.
Umanitatea va fi sclava tehnologiei,cu exceptia celor 15,care conduc lumea.
Scenarii apocaliptice?

#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPiticVerde, on 14 septembrie 2021 - 10:13, said:

Imi aduc aminte cu amuzament,acum cativa ani cand un coleg de serviciu a carui sotie este sefa la Orange ,imi zicea ca Digi mobil va da faliment deoarece ofera prea mult la 2 Euro si o sa merg eu cu miloaga la el sa-mi faca nevasta-sa abonament la Orange cand Digi nu va mai existaPosted Image Posted Image Posted Image .

Daca te mai vezi cu colegul ala, sa il intrebi asa lejer, ce se mai aude cu falimentul celor de la digi Posted Image
Auzi si tu la el, cica sa mergi cu miloaga sa iti faca un abonament orange. Oricum, nici nu merita sa ai un asemenea prieten care face aluzii ca cea  "cu miloaga".

View Postadisz, on 14 septembrie 2021 - 10:18, said:


Ee.. nici chiar asa Posted Image)

Edited by MembruAnonim, 14 September 2021 - 10:21.


#49
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
E suficient sa compari la pret ofertele actuale ale ORO  pt. clientii noi la servicii fixe cu cele ale Digi, ca sa vezi exact unde au vrut sa loveasca albastrii cu "marinimia" asta de upgrade moka.
ORO are Fibra 1000+ Tv Complet 50 lei/luna in lunile 1-6 si 60 lei/luna in lunile 7-24. Daca mai iei si telefonie fixa pe fibra de la ei mai adaugi 1,25 euro, adica 6 lei, deci 55+6 =61 lei in primele 6 luni.
Adica exact cat plateam eu la Digi pt. FL 300+ TV (26 LEI) +tel fix 5,61 lei =61 lei!

#50
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Oricum cu 10 Gbps fie ca tin cont de ofertele celorlalti, fie ca nu, RDS ii sparge pe toti, definitiv.

#51
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Oricum i-a spart. O zice numarul ce clienti :)

#52
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Ce conteaza motivul? Bine ca au marit. Altii au facut altceva. Va aduceti aminte cand s-a anuntat ca intra pe piata Digi cu telefonia fixa? Romtelecom a marit preturile, sa ciupeasca cat mai pot. Atunci m-au pierdut definitiv ca si client, la toate serviciile lor...

Edited by 2Unlimited, 14 September 2021 - 11:01.


#53
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
edit

Edited by MembruAnonim, 14 September 2021 - 11:03.


#54
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMembruAnonim, on 14 septembrie 2021 - 10:15, said:

La anul vor intra pe piata mainstream ddr5, placile de baza poate vor integra placi de retea capabile de astfel de vieteze. Cine isi va construi un pc la anul spre final, va merge cu noile tehologii inainte.
Si acum exemplu concret: nu avem 5G implementat cum trebuie insa aproape toate telefoanele nou-scoase pe piata stiu by default 5G. Chiar daca ai vrea un telefon non5G este cam greu sa gasesti.

La fel va fi si cu noile placi de baza, vor fi capabile de 10Gb. Deci dpadv nu imi fac griji, de acum incolo, echipamentele vor fi pregatite usor usor pt noile tehnologii.

N-ai nevoie de o placa de baza ce inca nici n-a aparut. Daca te uiti peste istoria PCI Express, constati ca suporta astfel de viteze inca de la introducerea de acum 18 ani.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate