Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Vanzare EGLD

  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Marcony201

Marcony201

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2019
Am luat acum mai multa vreme EGLD de pe platforma lor ( wallet.elrond.com ) . Acolo insa ai doar optiune de cumparare, nu si vanzare.
Oare cum as putea sa vand si sa scot banii?

Am mai auzit ici-colo ca poti cumva transfera banii in Binance (am cont si la ei), si apoi vinzi si faci transfer din Binance in contul bancar. Doar ca... nu ma prind nicicum cum sa fac asta.

Are cineva ceva idei?

Banuiesc ca trebuie sa se poata cumva crea o adresa noua/goala pe Binance si apoi transferi monedele in ea. Gresesc cumva?

#2
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005
Intri în contul tău Binance la wallet - Fiat and Spot - Deposit - selectezi egld - selectezi rețeaua - va apare adresa la care vei primi - copiezi adresa.
Din wallet elrond nu știu cum faci să trimiți. Trebuie să existe o opțiune de tipul send sau withdraw. Ai grijă să selectezi rețeaua corectă și asigură-te că ai copiat adresa din Binance cum trebuie.
Ar merita să faci o trimitere cu o sumă mică de probă. Dacă merge bine trimiți și restul.

Edited by radunic, 13 September 2021 - 16:14.


#3
Marcony201

Marcony201

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2019
OK. La retea ma pune sa aleg intre:
- BSC (Binance Smart Chain BEP20)
- EGLD

Banuiesc ca aleg EGLD...

#4
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,041
  • Înscris: 09.08.2005
Vezi și pe wallet elrond ce rețea e. Probabil că e egld dar mai bine verifici de două ori decît să plîngi după...

#5
Marcony201

Marcony201

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2019
@radunic Iti multumesc foarte mult, a functionat :)

Am facut un transfer de test cu 0.05 EGLD si a mers ;)
Acum din Binance cred ca e mai usor sa vand ce vreau.

#6
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Vezi că Binance a dat drumul și la transferuri normale, către conturi,  nu doar către card propriu.  De câteva zile.

#7
Marcony201

Marcony201

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2019

 tomaso, on 13 septembrie 2021 - 17:54, said:

Vezi că Binance a dat drumul și la transferuri normale, către conturi,  nu doar către card propriu.  De câteva zile.

Hmmm din cate vad doar la dolari e valabil asta, comisionul fiind de 15 USD. Transfer SWIFT.

Daca ai Euro (cum am eu) vad ca te lasa doar sa specifici un card-bancar pentru transfer. N-am nici o idee daca functioneaza sa pun acolo cardul meu in RON.

Never mind, nu merge :(
Imi zice "Card in this country is not supported"

Deci singura posibilitate e sa fac cumva conversia in USD si sa fac apoi transferul bancar. Comision la conversie, comision la transfer. Fun times.

Si se mai intreaba lumea de ce multi evita investitiile in cripto... uite din cauza la astfel de porcarii.

#8
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Dar știi ca porcăriile astea nu existau pana nu si-a băgat statul nasul, nu?

Nu pot pune link aici, dar vad ca băieții de pe telegram nu au probleme la retragerea de pe Binance pe card. Întra pe Telegram și cauta grupul Binance România.

Edited by catalina1, 14 September 2021 - 18:01.


#9
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Este suma mare?
Nu ai card Binance?

Cu un card Binance poti sa faci top-up in Orange Money, Revolut, Wise, Paysend, Wirex, etc.
Dupa ce trimiti in fintech-uri faci de acolo transfer catre banca plus ca scoti sa partial (de la ATM) si cu cardurile fintech-urilor enumerate

Edited by rz, 14 September 2021 - 18:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate