Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Pentru cei care au facut trecerea de la Android la iOS - regretati?

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
171 replies to this topic

#127
Sockpedia

Sockpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 16.08.2021
La iphone exista urmatoarele:

- Aplicatia Flud sau client de torente
- Mx Player cu download automat de subtitrari
- Wifi display..sa proiectezi ecranul telefonului pe televizor?
- Youtube Vanced?

Mersi! Toate sa fie gratis

#128
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Torent nu descarc, nu descărcam nici pe Android.
Nu am încercat nici un fel de player, doar cel stoc pentru videoclipuri.
Da, ai așa ceva la mine merge sa proiectez ce am pe telefon pe un Samsung series 8.
Ai aplicații ca și YouTube Vanced dar și alea după o luna sunt cu plata din câte am înțeles.
Ai doua variante, YouTube premium/Apple music sau YouTube din Safari.

#129
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 02.09.2005

 Sockpedia, on 07 aprilie 2022 - 22:00, said:

La iphone exista urmatoarele:

- Aplicatia Flud sau client de torente
- Mx Player cu download automat de subtitrari
- Wifi display..sa proiectezi ecranul telefonului pe televizor?
- Youtube Vanced?

Mersi! Toate sa fie gratis
e bine ca vrei pe ios ceea ce nu mai ai nici pe android

#130
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019
Da, ma, ca asa e romanul, vrea totul pe gratis. In loc sa va para bine, ca exista un serviciu premium, si de care va puteti bucura pentru doar cativa euro... Acum sigur veti zice ca, acei cativa euro, inseamna mult pentru un roman. Da, asa este, dar cand dai 4 euro si ceva pe un pachet de tigari (zilnic), nu comentezi deloc.
Iphone e Iphone. Punct. E calitate. Uitati-va, de exemplu, pe Emag, ce review-uri proaste are Samsung S22 Ultra. Vine cu tot felul de probleme. Cred ca modelul, din seria Galaxy, cu cele mai multe bug-uri, de pana acum. Intr-adevar, e si super performant, dar degeaba, cand vezi va te "lovesti" de niste chestii care nu ar trebui sa apara nici macar la un telefon de 2000 de lei.

 lex2010, on 07 aprilie 2022 - 21:33, said:

Nokia high end nu exista :)
Google Pixel 6 nu e disponibil oficial in Romania si inca are o groaza de buguri software( ah, the irony).
Scamsung face mizeria aia cu procesoare Exynos in Europa si Snapdragon in restul lumii. Mult bloatware preinstalat... preturile au crescut si sunt apropiate de cele practicate de Apple, dar calitatea produselor e mult inferioara. Camera foto si video mai slaba, baterie cu autonomie mult mai mica... un Shitsung.

Pacat, am fost fan Samsung inca din 2010, dar daca nu le vine mintea la cap, vor avea soarta LG-ului.
De chinezarii nu mai vorbesc, nu vreau sa folosesc Huawei, Xiaomi, Oppo samd... pt mine, Android a insemnat doar Samsung si Pixel, restul nu exista. Eventual si Sony daca ar mai fi redus din preturi, sunt foarte overpriced.
Huawei "merge", e o chinezarie reusita, are modele foarte multumitoare. Nu spun asta doar pentru ca detin un Huawei, insa, au fost dati cand, s-a batut, de la egal cu Samsung. Modelele "Pro" chiar arata bine. Cica P50 Pro face niste poze wow. Insa, in mare parte, doar cam la acest capitol sta bine. Nu exceleaza la altceva.

#131
Sockpedia

Sockpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 16.08.2021

 jericho, on 08 aprilie 2022 - 13:47, said:


e bine ca vrei pe ios ceea ce nu mai ai nici pe android

Ba le am pe android! Doar ca doream camera de pe iphone..mai ales pt filmari la concerte

#132
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
torrente, subtitari ... in 2022 si inca pe telefon ?
Pentru tv folosesti un smart tv sau la Apple eventual si un Apple TV. Sigur abonamentele la serviciile de streaming (Netflix, Amazon, Disney, Apple TV, HBO Max, etc) costa si daca tu nici Youtube nu-l platesti banuiesc ca nici alte servcii nu vrei sa platesti totul pe "gratis" ... piratat adica.
Youtube Vanced s-a dus .. https://www.theverge...n-legal-reasons dar pentru android mai gasesti sigur solutii asemanatoare.

Probabil te-am dezamagit cu raspunsurile dar probabil ca le stiai si concluzia este simpla Iphone nu este pentru tine, gasesti sigur un Samsung din seria S22 de ex. care-ti satistace toate pretentiile enumerate si filmeaza aproape la fel de bine ca si iphone-ul.

Edited by MD, 08 April 2022 - 23:31.


#133
JohnnyUSA

JohnnyUSA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 27.01.2006
El nu vrea sa plateasca un cent pe o amarata de aplicatie si vrei sa dea bani pe S22? Nici nu vreau sa intreb ce Iphone are, probabil ca vreun model vechi de pe Oleics sau ceva mai nou la care inca plateste rate.

Stiu.. sunt rautacios, dar nu m-am putut abtine.

#134
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,021
  • Înscris: 16.06.2006
Vreți să transformăm și acest topic într-unul Apple versus Android?

Dacă procedăm așa aș putea să îmi spun și eu părerea nerelevantă despre măr...

#135
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Pai este in sine un topic fix despre asta , despre a alege unul sau altul si ce impresii si-au facut cei care au schimbat tabara.
Este util de stiut pentru cei care se gandesc sa schimbe .

Edited by icssizero, 12 April 2022 - 11:45.


#136
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,109
  • Înscris: 04.02.2011
Foarte bun subiectul și foarte multe puncte de vedere relevante. Eu aș fi fost aproape de a face trecerea pe IOS în special pentru integrarea cu CarPlay și pentru Apple watch, singurul smartwatch adevărat dar și pentru camera care vin imediat după Huawei precum și ecranul imbatabil (da, am văzut la cineva, remarci din prima, zici că te uiți printr-o fereastră). Din păcate faptul că nu se situează în top la recepția de semnal mă face să spun PAS. Eu fix prin zone cu semnal al limită umblu și degeaba am un telefon excelent dacă stau cu el pe post de cărămidă atunci când am nevoie de el. Totuși, voi avea în vedere acest subiect,

#137
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,180
  • Înscris: 26.06.2009
Asta cu receptia semnalului slab de unde ai scos-o? Eventual era o problema la telefoanele mai vechi care aveau modem-uri Intel.
As zice ca la seriile 12-13 semnalul este in top 3 asa ca nu ai grijuri. Mai repede cu acomodarea la software, dar daca ai Apple Watch merita 100% trecerea.

#138
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,109
  • Înscris: 04.02.2011
Din ce am citit, este sub Samsung, care nu este în top 3. Dacă mi-ai putea oferi niște surse, aș fi recunoscător, nu mă interesează o părere a unei persoane care a folosit iphone doar în oraș (no offence :peacefingers: ), eu umblu pe "coclauri" și trebuie să aibe semnal măcar la fel de bun ca Huawei sau Oppo.

Însă iată ce spun oameni care l-au achiziționat
https://discussions....hread/253334971
Nu este deloc încurajator :(

Da, dacă îl iau, îl iau cu Apple watch, integrarea este fără concurență.

#139
SuperTux89

SuperTux89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 30.12.2021
Nu regret nici o secunda, chiar imi place mai mult decat orice android :), am fost 10 ani fan android :)

#140
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Eu unde nu aveam semnal cu Note20U am cu 13PM.
iPhone 11P nu are semnal deloc unde eu am cu 13PM.

#141
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,109
  • Înscris: 04.02.2011
Interesant. Pare să fie o chestiune ce ține de benzile utilizate :huh:
Cu alte cuvinte, o chestiune ce ține de noroc.

#142
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,109
  • Înscris: 04.02.2011
Cum stă pe wifi în comparație?

#143
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
Nu știu dacă nu cumva e de la antenele 5G.
Cum stă pe wifi ca și semnal sau ca și viteza?
Ca și viteza am prins maxim Download 763MB/s și Upload 752MB/s, cam atât prindeam și pe note in aceeași zona cu același router.

#144
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,109
  • Înscris: 04.02.2011
Ca semnal.
În fine, eu am comandat ceasul și telefonul pro max 13, voi reveni cu impresii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate