Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Simt ca pandemia Covid-19 imi fura ani din viata

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 axisborn, on 14 septembrie 2021 - 15:25, said:


Ei nu, si ei sunt oameni, supusi acelorasi probleme.
Faptul ca au invatat in facultate niste (mai mult) teorie despre psihologie nu ii face imuni la depresie.
Mie mi-ar scade incredera in mine si m-as intreba daca pot vindeca alti oameni, cand eu nu ma pot vindeca pe mine.
Asa simt eu.

#74
vallywally

vallywally

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 14.06.2004
1. Cea mai simpla explicatie pentru o nerealizare este sa dai vina pe ceva iesit din context si la indmina (in cazul nostru covidul)

2.  Ai auzit de difterie, de  poliomielita ?  (afectiuni de care se murea sau traia cu sechele ? ) Stii ca ai fost vaccinata impotriva lor fara sa ti se ceara

parerea tie, sau parintiilor ?

Nimeni nu iti fura nimic pentru ca nu are ce si de unde; poate trebuie sa stai de vorba cu tine si sa definesti ce vrei si ce poti cu adevarat .

Iar daca te plictiseti sau ai timp prea mult citeste cit mai mult ca sa capeti raspuns la framintari. Tu esti solutia la propriile intrebari . Punct.

#75
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 marianca, on 09 septembrie 2021 - 00:49, said:

Salut tuturor!
Am 23 ani. Am terminat facultatea si masterul (in domeniul psihologiei). Nu am un loc de munca (inca).
Daca te consoleaza cu ceva, eu pana la 25 de ani cand am terminat facultatea nu am lucrat nimic. Posted Image)) Mi-au dat parintii bani. Puteam sa ma angajez in timpul facultatii sau sa plec cu Erasmus, dar nu am vrut. Nu ma vedeam sclavagind peste hotare ca chelnerita, camerista, spalator de vase, etc. Am mers pe comoditate si pe ideea ca atata vreme cat au ai mei destui bani sa imi dea, de ce sa nu profit? Voiau sa imi trimita si dupa ce m-am angajat, dar le-am zis raspicat ca nu mai accept. Posted Image)

#76
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017

 MembruAnonim, on 24 septembrie 2021 - 12:52, said:

dar le-am zis raspicat ca nu mai accept. Posted Image)


asta chiar e dovada de curaj  :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate