Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19775 replies to this topic

#8821
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,480
  • Înscris: 15.07.2008
A reușit cineva sa refaca contractul online (pentru schimbarea titularului) pentru un loc de consum unde furnizorul este tot Hidroelectrica?

Edited by cucur, 30 November 2022 - 13:28.


#8822
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
am completat datele pt schimbarea furnizorului. la consum estimat nu merge sa declari mai mult de 600kw/h. are ceva daca dupa aia consumi mai mult?

#8823
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,863
  • Înscris: 25.01.2007
Nu. În lunile când nu dai index, te facturează estimatul.

#8824
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
Merci!


#8825
amertime

amertime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 09.09.2007
salut, acum cateva zile am primit de la eon cum ca de la 1 ian 2023 se dubleaza pretul pe kv la universal si am decis sa incerc sa trec pe hidroelectrica...am completat toate campurile pe site-ul lor si acum astept documentele pe email. Problema e ca nu am inteles exact cum se completeaza consumul lunar estimat si am trecut consumul pe care l-am avut anul acesta la eon,,,dar eu nu am locuit cateva luni in locatia actuala si am trecut 1 kv cand am completat datele pt noul contract....poate fi asta o problema?

#8826
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,863
  • Înscris: 25.01.2007
Nu, la fel ca mai sus, dacă nu dai index, și nu citește distribuitorul hidroelectrica ar trebui sa îți facturezi 1kw

#8827
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
si in cazul in care in fapt ai consumat mai mult la regularizare o sa-ti vina surpriza. :)

#8828
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
Am 9 luni cu ei si inca nu au venit sa faca regularizare, deci nu se grabesc.

#8829
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,863
  • Înscris: 25.01.2007
Pana la urma e consumul tău, deci surpriza nu ar trebui sa fie asa mare. Io nu dau index niciodată.
Singurii la care dau sunt aia de la apa, ca aia s-au apucat sa pună din oficiu 20mc în lunile în care nu dau index. Tot asa nu dădeam, și când m-am deșteptat ca au schimbat sistemul, a trebuit sa dau index zero un an sa ajung din urma indexul pana la care eram facturat.

#8830
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
am impresia ca cel care vine cu citirea contorului pt regularizare e de la distribuitor, nu de la furnizor.

eu am consum mare, nu-mi convine sa adun restante si dupa aia sa imi vina surprize. la vechiul furnizor aveam pus estimativul cam media a cat consum si in general aveam grija sa le trimit indexul cand eram notificat.

#8831
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 28.08.2019
Cel mai bine e să trimiți indexul în fiecare lună, așa nu vei avea surprize cu estimări nerealiste.

Da, distribuitorul citește indexul la regularizare și furnizorul il facturează.

Edited by Graa, 30 November 2022 - 17:46.


#8832
qq37

qq37

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.10.2021

 bluesys, on 25 noiembrie 2022 - 18:07, said:

La Electrica Distributie Transilvania Sud nu se poate deschide cont, datele de masurare probabil sunt "clasificate".
Aici  sunt portalurile, numai la TS e facut in bataie de joc.
https://epayments.sd...ction=loginForm
Dupa doua solicitari pentru deschidere cont, in van, urmeaza ANPC.
Muntenia Nord e exact opusul prostocratiei de la Transivania Sud.
https://epayments.ed...ction=loginForm

Se poate deschide cont la TS daca esti perseverent. Eu am reusit asta vara dar a durat cam o luna sau doua, timp in care am corespondat cu 3 persoane diferite. Dupa aia in portal poti sa vezi datele de consum pt fiecare luna, dar sunt cam imbirligate pentru omul de rind... E probabil prea greu sa aiba o pagina cu un tabel simplu in care sa ai indexul real sau estimat in fiecare luna Posted Image

QQ

#8833
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
Azi este 1 și termenul estimat iarăși nu e respectat.

#8834
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,157
  • Înscris: 15.05.2008
Chiar nu inteleg pe unii cum gandesc,de ex cu hidro,emit facturi cu intarziere,automat raman mai multi bani la noi,au unii tremueici la portofel,card si nu se pot abtine cand vad cativa lei ramasi si trebuie musai tocati.

#8835
CLAU03

CLAU03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 05.06.2021

 csachiri, on 01 decembrie 2022 - 00:06, said:

Azi este 1 și termenul estimat iarăși nu e respectat.
Nasol, cred ca ai stat pana la ora 00.00 si ai dat refresh ca la Black Friday! Chiar credeai ca sta careva in zilele astea libere de Sf. Andrei si 1 Dec. sa lanseze noul portal/aplicatie? Mai vorbim dupa 5 decembrie.
KWh i-am consumat, banii sunt la mine... dpmdv nu e nici o problema.
De exemplu, E-On cere banii in avans la gaze la un contract pe PJ. O fi mai bine asa... sa aiba ei sa imi dea decat sa am eu sa le dau?
https://www.aradon.r...-plata-1631948/

#8836
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,612
  • Înscris: 07.02.2003

 csachiri, on 01 decembrie 2022 - 00:06, said:

Azi este 1 și termenul estimat iarăși nu e respectat.
E pana la 23:59. Totusi e zi libera.

#8837
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002

 ceanu1980, on 01 decembrie 2022 - 00:54, said:

Chiar nu inteleg pe unii cum gandesc,de ex cu hidro,emit facturi cu intarziere,automat raman mai multi bani la noi,au unii tremueici la portofel,card si nu se pot abtine cand vad cativa lei ramasi si trebuie musai tocati.
Cand o sa vina plata o sa fie o cocoloasa mare.

Edited by Fane, 01 December 2022 - 02:57.


#8838
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007

 andreic, on 01 decembrie 2022 - 01:49, said:


E pana la 23:59. Totusi e zi libera.
Totuși... este postat (textul) lor.
Iar cârcotașilor le urez La Mulți Ani!

"Termenul estimat pentru reluarea activităților este 01.12.2022"

 CLAU03, on 01 decembrie 2022 - 01:39, said:


Nasol, cred ca ai stat pana la ora 00.00 si ai dat refresh ca la Black Friday! Chiar credeai ca sta careva in zilele astea libere de Sf. Andrei si 1 Dec. sa lanseze noul portal/aplicatie? Mai vorbim dupa 5 decembrie.
KWh i-am consumat, banii sunt la mine... dpmdv nu e nici o problema.
De exemplu, E-On cere banii in avans la gaze la un contract pe PJ. O fi mai bine asa... sa aiba ei sa imi dea decat sa am eu sa le dau?
https://www.aradon.r...-plata-1631948/
Nasol dacă DOAR crezi ca am stat pana la ora 00.00, ești curios de programul meu?

Bănuiesc ca din 10.11 tot vezi...

Pardon,  sa fiu în ton cu exprimarea ta ( aici îți dau 100% dreptate ) din 10.11 tot vorbim 😉

Problema este seriozitate companiei, termene peste termene privind deschiderea platformei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 1 anonymous users

Adrian-TM

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate