Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19570 replies to this topic

#2611
brody0875

brody0875

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.02.2006

View Postclaghi, on 12 februarie 2022 - 13:07, said:

Distribuitorul meu este Electrica Distributie Transilvania Sud(Distributie Energie Electrica Romania Transilvania Sud). Am incercat sa creez cont dar nu am reusit. Nu merge nici codul Furnizor de la Nova nici cel de la Hidro(postate de un user pe o pagina anteriora). am trimis un email catre DEER la care am atasat notificarea de la Hidro intrebandu-i daca au primit-o. Inca nu am primit raspuns.
Cred ca pagina pentru creare cont DEER Transilvania Sud nu este funcțională . Eu am încercat cu un loc de consum din Sibiu care mai este încă la Electrica furnizare si primesc eroarea ca POD-ul nu aparține Electrica furnizare. Am trimis și eu un email la DEER TS ( le-am atasat și  ultima factura Electrica ) și sunt curios ce răspuns primesc.

Edited by brody0875, 12 February 2022 - 17:30.


#2612
mushasi

mushasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.06.2007
Va salut!
Cum mai decurge contractarea cu cei de la Hidroelectrica? A mai facut cineva contract cu ei, s au miscat rapid, le a venit facturile la timp? Intreb asta pentru ca as vrea sa ma mut si eu la ei dar daca sunt in urma rau cu demersurile contractuale si tot ce tine de ei, facturare etc, ma las pagubas si mai merg cu actualul frunizor.

#2613
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,771
  • Înscris: 25.01.2007
Mergi cu actualul, contractarea merge ok la hidro, facturi în schimb vin când și când, cu indexuri estimate. Sunt colegi care de 7 luni încă nu au plătit nimic.

#2614
Mugabe

Mugabe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 12.07.2006
Buna seara

La voi se manifesta eroarea asta?

Ca nu pot sa fac procedura pt contract.

Multumesc

Attached Files



#2615
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,771
  • Înscris: 25.01.2007
Schimba browserul. Încearcă edge. Încearcă mai multe scanări diferite. Clare. Dacă nu și nu, încearcă mâine.

#2616
Mugabe

Mugabe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 12.07.2006

View Postslai, on 12 februarie 2022 - 21:08, said:

Schimba browserul. Încearcă edge. Încearcă mai multe scanări diferite. Clare. Dacă nu și nu, încearcă mâine.

apare pur si simplu fara sa bag scanarea CI (si apar doo erori daca ii bag scanarea)
am incercat si cu chrome si cu edge, tot asa se intampla
eram curios daca si la dvs apare eroarea .... fara sa bagati scanarea

#2617
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 28.08.2019
Si la mine apare aceeasi eroare, cred ca e o pb cu platforma.

#2618
Mugabe

Mugabe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 12.07.2006

View PostGraa, on 12 februarie 2022 - 21:31, said:

Si la mine apare aceeasi eroare, cred ca e o pb cu platforma.

Multumesc pt raspuns ... ghinion ... de dimineata merse ............ vazui mai sus ca scria un coleg

#2619
lilicaa

lilicaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 30.10.2008
Nici la mine nu a funcționat aplicatia toata seara de sâmbătă. Cand sa încarc copia de pe CI da eroare. Am incercat CI in tot felul, jpg, ong, scaun aplicatia de pe tel si pdf. Am incercat si de pe tel cu camera foto si cu camera foto-video.  A dat mereu eroare. Incerc iar azi duminică. Credeti ca nu functioneaza aplicatia sâmbătă și duminica? Eu cred ca ar trebui să funcționeze non-stop.

#2620
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Am incercat eu acum 5 minute. Nu merge. Posted Image

#2621
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010

View PostN4S, on 11 februarie 2022 - 20:42, said:



Sunt destui colegi de forum, printre care si eu, carora le-a fost inregistrat index-ul de transfer cu poza si date de indentificare loc de consum cu email sau tichet in platforma distribuitorului.

Poti incerca de acum sa suni la numerele Hidroelectrica, alegi meniul de transmitere index si vezi daca iti cere POD-ul acolo. Iti las si numerele, sa nu cauti prea mult: 0800 800 359 (APEL GRATUIT), 021 9834, 021 9861

La mine E-distributie Muntenia a estimat un index mai mare cu 30 kWh, care vor fi facturați de către Enel. Ținând cont, că prețul este același, mi este indiferent cui dau banii. L.E. încă aștept factura finala de la Enel.

#2622
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 14.04.2009

View Postaris86, on 13 februarie 2022 - 10:08, said:

La mine E-distributie Muntenia a estimat un index mai mare cu 30 kWh, care vor fi facturați de către Enel. Ținând cont, că prețul este același, mi este indiferent cui dau banii. L.E. încă aștept factura finala de la Enel.
Ai de asteptat factura finala de la Enel pana la maximul de 42 de zile de la data intrarii in furnizare la Hidroelectrica...

#2623
Mugabe

Mugabe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 12.07.2006

View Postlilicaa, on 13 februarie 2022 - 00:57, said:

Am incercat CI in tot felul, jpg, ong, scaun aplicatia de pe tel si pdf. ...
Nu e de la formatul fisierului, eroarea apare in ~15 sec chiar daca stau si ma uit la ecran fara sa drag`n`drop vreun ceva

#2624
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,402
  • Înscris: 29.04.2010
De regula in circa 3 saptamani Enel trimite factura finala cu indexul de transfer.

#2625
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,128
  • Înscris: 14.04.2009

View Postdincadan78, on 13 februarie 2022 - 10:59, said:

De regula in circa 3 saptamani Enel trimite factura finala cu indexul de transfer.
De Enel nu se scapa asa usor...mai e si o factura de regularizare semestriala de cativa bani pentru certificatele verzi care poate veni si dupa cel mult 6 luni...

#2626
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008
Sunt ca raia astia de la Enel....se tin scai de tine....Posted Image

#2627
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 16.04.2006
Am avut o discutie cu o doamna de la hidroelectrica care ma sunase in legatura cu reclamatia mea depusa la anre privind intarzierea contractarii.Legat de transmiterea indexului,mi-a spus ca doar telefonic se poate transmite,ca acel mail autocitire @..... va fi eliminat deci nu va mai obositi cu el..ca nu-l citeste nimeni.Iar despre introducerea posibilitatii transmiterii indexului pe platforma,respectiv creare cont...abia la vara nu acum. Posted Image I-am spus ca stau prost cu logistica si daca continua sa trimita aiurea facturile fara sa tina cont de indecsii trimisi de clienti, se vor umple de reclamatii anre.A spus ca e constienta de asta dar ca se lucreaza pentru imbunatatirea serviciilor ca nu mai fac fata afluxului de clienti.Deci,imi pare rau ca dezamagesc pe cei care credeau ca la finalul lui februarie vom avea o platforma completa si functionala.

Edited by optimus prime, 13 February 2022 - 12:03.


#2628
Bergibergi

Bergibergi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.04.2007
Mie mi-a sunat unu de la enel la ușă cu un registru mare în brațe și un pix într-o mână, zice repede, cu tupeu:   Pentru reînnoirea contractului la curent, numele dumnavoastră, sunteți proprietarul? I-am zis că am contract la Electrica, a ridicat ambele mâini în sus și a plecat

Edited by Bergibergi, 13 February 2022 - 12:05.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

6 user(s) are reading this topic

2 members, 4 guests, 0 anonymous users

mariusixy, jhon51

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate