Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
20047 replies to this topic

johnnickelby

johnnickelby

Survivor

• Grup: Senior Members
Am primit 5 facturi, ultima luna februarie. Am platit ultima factura, care are tot soldul.
Astept pe martie. Par ca mai au putin si sunt gata.

Tocmai am primit si pe martie si am platit. Acum stau linistit.Posted Image

Edited by johnnickelby, 19 April 2024 - 22:55.

mihai93

mihai93

Active Member

• Grup: Members
Atentie!
Am primit PENALITATI la energia produsa si injectata cea cu scadenta in 2026!!!

Attached Files

sags

sags

Guru Member

@mihai93: Penalitatile or fi pentru intarziere la plata facturii/lor anterioare. Nu prea vad cum sa puna dobanzi penalizatoare pentru o factura abia emisa si care nu e inca scadenta, basca e si cu bani de restituit.

Sterone

Sterone

Senior Member

View Postmihai93, on 20 aprilie 2024 - 06:43, said:

Atentie!

Te-ar fi cocoșat penalitățile rostogolite până în 2026.

Jumong

Jumong

Member

Mie deocamdata imi apare doar suma de plata, probabil azi, maine, vine si factura.

vasy86le

vasy86le

Member

Eu nu am mai primit factura de anul trecut din octombrie, perioada de facturare e pentru luna septembrie.. Am trimis mail la ei si am primit raspuns dupa o luna, raspuns care spune ca in urma solicitarii mele au transmis solicitarea catre departamentul responsabil si ca in cel mai scurt timp o sa primesc un mail cu rezolvarea situatiei mele..Acest raspuns l-am primit pe data de 5 februarie, raspuns cu rezolvarea situatiei nu am primit nici in ziua de azi. Am mai trimis un mail pe data de 21 martie, pe data de 12 aprilie am primit acelasi raspuns ca data trecuta.. Intre aceste mailuri am apelat si telefonic de 3-4 ori la ei, la fiecare apel mi-au transmis ca au inaintat o cerere de emitere a facturilor si mi-au dat numar de inregistrare, dar nu s-a rezolvat nimic, singurele modificari observate in contul meu ihidro, sunt sumele restante.La sold, imi aparea fara suma datorata, dupa ceva timp mi-a aparut sold -10 lei, si acum, de vreo 2 saptamani am observat ca am sold -20 de lei.. Nu stiu ce fac ei acolo, dar cred ca singura solutie pt rezolvarea problemei e sa ma pun pe facut reclamatii..

aris86

aris86

Traieste constient!

View Postav_myjob, on 19 aprilie 2024 - 15:28, said:

Cu HE e ca telefonul fara fir...eu unul as fi urmarit lunar inregistrarile din contul de utilizator de pe site-ul distribuitorului...cum apareau indexi nereali, cum reclamam indexul inregistrat la distribuitor din contul de utilizator cu poza contorului...si s-ar fi corectat indexul inregistrat in maximul ala de 30 de zile...

Depinde, la DO nu te bagă in seamă, nici cu reclamație la ANRE, data viitoare folosesc adresa de serviciu, poate țin cont.

daniel2012ro

daniel2012ro

Junior Member

View PostJumong, on 20 aprilie 2024 - 07:30, said:

Mie deocamdata imi apare doar suma de plata, probabil azi, maine, vine si factura.

În ce zonă ești? Am înțeles că se facturează în acest weekend doar in anumite zone.

Edited by daniel2012ro, 20 April 2024 - 08:54.

aris86

aris86

Traieste constient!

View Postmihai93, on 20 aprilie 2024 - 06:43, said:

Atentie!

Vezi poate ai întârziat vreo factură, dacă ai avut sold negativ, trimite o solicitare de stornare si recalculare a facturii. Roboțelul pune penalizări, mi-a pus si mie 0,02 lei, am lăsat așa, măcar nu mai estimează consum din burtă, unde nu mai stă nimeni.

mihai93

mihai93

Active Member

View Postaris86, on 20 aprilie 2024 - 08:51, said:

Vezi poate ai întârziat vreo factură, dacă ai avut sold negativ, trimite o solicitare de stornare si recalculare a facturii. Roboțelul pune penalizări, mi-a pus si mie 0,02 lei, am lăsat așa, măcar nu mai estimează consum din burtă, unde nu mai stă nimeni.
Ai dreptate era vorba de cateva facturi din 2023 ce au fost platite cu intarziere (cateva zile)  si nu au adaugat penalitatile atunci.

Jumong

Jumong

Member

View Postdaniel2012ro, on 20 aprilie 2024 - 08:51, said:

În ce zonă ești? Am înțeles că se facturează în acest weekend doar in anumite zone.
B-IF.
Intre timp a aparut si factura, totul ok.

Graa

Graa

Active Member

View Postvasy86le, on 20 aprilie 2024 - 08:34, said:

Eu nu am mai primit factura de anul trecut din octombrie, perioada de facturare e pentru luna septembrie.. Am trimis mail la ei si am primit raspuns dupa o luna, raspuns care spune ca in urma solicitarii mele au transmis solicitarea catre departamentul responsabil si ca in cel mai scurt timp o sa primesc un mail cu rezolvarea situatiei mele..Acest raspuns l-am primit pe data de 5 februarie, raspuns cu rezolvarea situatiei nu am primit nici in ziua de azi. Am mai trimis un mail pe data de 21 martie, pe data de 12 aprilie am primit acelasi raspuns ca data trecuta.. Intre aceste mailuri am apelat si telefonic de 3-4 ori la ei, la fiecare apel mi-au transmis ca au inaintat o cerere de emitere a facturilor si mi-au dat numar de inregistrare, dar nu s-a rezolvat nimic, singurele modificari observate in contul meu ihidro, sunt sumele restante.La sold, imi aparea fara suma datorata, dupa ceva timp mi-a aparut sold -10 lei, si acum, de vreo 2 saptamani am observat ca am sold -20 de lei.. Nu stiu ce fac ei acolo, dar cred ca singura solutie pt rezolvarea problemei e sa ma pun pe facut reclamatii..

Cred că numai cu reclamație la ANRE vei rezolva.

Edited by Graa, 20 April 2024 - 20:24.

Sterone

Sterone

Senior Member

View Postvasy86le, on 20 aprilie 2024 - 08:34, said:

Ai dreptul o data pe an sa ceri re-emiterea lor în totalitate, în baza IC4, ai răspuns în 5 zile sau îți plătesc penalitati.

Nu le scrii in cerere că nu le-ai primit. Le ceri re-emiterea lor integrala. Și îi lași să rezolve.

Edited by Sterone, 20 April 2024 - 23:25.

ElcapoMafia

ElcapoMafia

Member

Am făcut și eu aceeași solicitate, plus 2 reclamații la ANRE, nimic.
A trecut anul in februarie de când nu am facturi

Am făcut și eu aceeași solicitate, plus 2 reclamații la ANRE, nimic.
A trecut anul in februarie de când nu am facturi

Userul_80

Userul_80

Member

Ieri am primit si eu factura , zona dobrogea

victoria52

victoria52

Junior Member

• Grup: Junior Members

View PostSterone, on 20 aprilie 2024 - 23:24, said:

Ai dreptul o data pe an sa ceri re-emiterea lor în totalitate, în baza IC4, ai răspuns în 5 zile sau îți plătesc penalitati.

Nu le scrii in cerere că nu le-ai primit. Le ceri re-emiterea lor integrala. Și îi lași să rezolve.
Inca mai crezi ca Hidro plateste penalizari?  Cat optimism !

johnnickelby

johnnickelby

Survivor

Pe 19.04 am platit 6 facturi, pana pe luna martie, azi mi-au incasat banii si sunt pe sold zer0.
Si sunt si la zi cu facturile. Astept la inceputul lui mai factura pe aprilie.
Mi-a iesit o medie de 0,75 lei pe KWh, pe ultimele 6 luni.

iogamac

iogamac

Senior Member

View PostUserul_80, on 21 aprilie 2024 - 14:19, said:

Ieri am primit si eu factura , zona dobrogea

Tot Dobrogea, am primit-o noaptea dintre 19 și 20. Pe 19 seara aveam numai valoarea facturii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

jeff48

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate