Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19757 replies to this topic

#12655
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 26.02.2010
La ANRE si ANPC 😁😁😁🤣🤣🤣

 jeff48, on 25 martie 2023 - 13:42, said:

E bine totusi sa fie ,,bugetat”. Poate sa apara ,,bugete” strict personale, crede-ma e super ok asa

Chiar nu trebuie sa fi deranjat de ,,datorii”. Dacă se solicita plata bine ,dacă nu, la fel de bine, no stress, no problem!

Bugetul personal îl crești prin marirea salariului, schimband jobul sau poziția pe care lucrezi, ori de câte ori se ivește ocazia.

#12656
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 27.04.2014

 Remicade, on 25 martie 2023 - 13:31, said:

In 3 zile am primit 4 facturi pentru 4 luni diferite, in sfarsit sunt fericit !

Ești numai mulțumit, fericit trebuie sa fi  numai atunci când statul asta nenorocit ți-ar fi  oferit o adevarata gratuitate , exclus voucherele sărăciei

Edited by althea, 26 March 2023 - 16:13.


#12657
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.04.2009
Unde nu-i cap, vai de picioare...

Firma care se ocupă de producerea soft-ului se numește R Systems Computaris Europe SRL și, până în momentul de față, a încheiat contracte publice cu doar două instituții: Agenția Națională de Integritate (ANI) și Hidroelectrica. Cu cei de la ANI valoarea celor două contractelor este de peste 700.000 lei, iar cele 7 contracte încheiate cu Hidroelectrica sunt în valoare de peste 6,2 milioane lei.

Contractele încheiate între R Systems Computaris Europe și Hidroelectrica vizează exclusiv serviciul de facturare, iar relația contractuală între cele două companii a început din anul 2021.
https://gazetadecluj...subdimensionat/

#12658
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
R Systems Computaris Europe SRL

https://www.listafir...e-srl-14273248/

#12659
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.04.2009

 MembruAnonim, on 26 martie 2023 - 14:26, said:

R Systems Computaris Europe SRL

https://www.listafir...e-srl-14273248/
Daca as avea firma de IT cu 211 angajati, m-as gandi sa cumpar HE...

#12660
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 15.12.2009

 av_myjob, on 26 martie 2023 - 12:32, said:

Unde nu-i cap, vai de picioare...

Firma care se ocupă de producerea soft-ului se numește R Systems Computaris Europe SRL și, până în momentul de față, a încheiat contracte publice cu doar două instituții: Agenția Națională de Integritate (ANI) și Hidroelectrica. Cu cei de la ANI valoarea celor două contractelor este de peste 700.000 lei, iar cele 7 contracte încheiate cu Hidroelectrica sunt în valoare de peste 6,2 milioane lei.

Contractele încheiate între R Systems Computaris Europe și Hidroelectrica vizează exclusiv serviciul de facturare, iar relația contractuală între cele două companii a început din anul 2021.
https://gazetadecluj...subdimensionat/

Ultimele 2 contracte încheiate cu HE în octombrie / noiembrie 2022 având ca obiect:


Suport tehnic mentenanta corectiva si evolutiva, administrarea, operarea aplicatiei de management al contractelor de furnizare si facturare clienti casnici si non-casnici , inclusiv cereri de schimbare pentru alinierea cu legislatia in vigoare, implementarea unor functionalitati noi in portal si integrarea aplicatiei de management a contractelor de furnizare si facturare cu platforma POSF

https://lege5.ro/fir...pe-srl-14273248

Măcar acum știm cine a făcut softul softurilor de top

https://www.zf.ro/bu...sti-it-18519737

#12661
Marincos

Marincos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 03.01.2023
Toate firmele astea de apartament au o amărâtă de aplicație mobilă. La Hidroelectrica , nu se poate domne, nu pot ei!!

#12662
TzapInferno

TzapInferno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 21.03.2006
Salutare !

Mie pe 1 Martie mi-au fost emise facturi pentru toate cele 3 puncte de consum unde am facut contract cu HE ( plecand de la Enel ).

Inainte de marea pauza de cateva luni, prin Octombrie anul trecut, primisem facturile antecente. M-am luat cu altele si am uitat sa le platesc.

Acum am facturile noi + cele de atunci, restante. Platesc prin YouBRD. Aveti idee cum se procedez sa platesc tot soldul, nu doar ultima factura ?

Multumesc.

#12663
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,834
  • Înscris: 26.02.2010
Plătește toată suma strânsă, utilizand codul de facturare și nr. ultimei facturi.

Edited by aris86, 26 March 2023 - 17:40.


#12664
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008
In februarie 2023 mi-au emis facturile pe iulie 2022.

Acum aproape ca s-a dus luna martie 2023 si inca nu au aparut facturile pe august 2022.

Avem promisiune ca vin de maine incolo. Ia sa vedem.

#12665
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 28.08.2019

 av_myjob, on 26 martie 2023 - 12:32, said:

Unde nu-i cap, vai de picioare...

Firma care se ocupă de producerea soft-ului se numește R Systems Computaris Europe SRL și, până în momentul de față, a încheiat contracte publice cu doar două instituții: Agenția Națională de Integritate (ANI) și Hidroelectrica. Cu cei de la ANI valoarea celor două contractelor este de peste 700.000 lei, iar cele 7 contracte încheiate cu Hidroelectrica sunt în valoare de peste 6,2 milioane lei.

Contractele încheiate între R Systems Computaris Europe și Hidroelectrica vizează exclusiv serviciul de facturare, iar relația contractuală între cele două companii a început din anul 2021.
https://gazetadecluj...subdimensionat/
Între noi fie vorba, Hidro nu are asa multe probleme la contractare, problema lor e facturarea și platforma/aplicația clienți. În loc să plătească amenzile alea, ar putea cumpăra mai mulți robotei.

#12666
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 31.07.2011
Voi ati primit pe mail presupun.. facturile in cauza?

#12667
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,874
  • Înscris: 15.12.2009
Da, am primit pe mail.

Două până acum: una în octombrie 2022, a doua în februarie a.c.

O aștept pe următoarea (factura pe august 2022)

Edited by Naoto, 26 March 2023 - 20:12.


#12668
victoria52

victoria52

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 18.12.2021

 jeff48, on 24 martie 2023 - 10:43, said:

Chiar ești ,,o adevarata victima” a HE. Nu primesti facturi sau când primesti ,, ai sold restant “chiar dacă ai ,,achitat” la timp factura sau facturile anterioare, in cazul tau niciodată nu se respecta de către HE sau nu se tine cont de indexul autocitit, ți se facturează întotdeauna cantitatea de numai 100kwh când tu conform indexului trimis ai consumat 400kwh. Îți faci apariția programată numai atunci când se confirma primirea unor facturi de către colegii de topic, facturi de care marea majoritate a colegilor de topic sunt multumiți. Du-te la biserica și rostește câteva rugăciuni ca sa poți ,,scapa de acest blestem nenorocit a facturilor total greșite pe care le primesti sau nu le primesti din partea HE”. Nu glumesc deloc, trebuie sa întreprinzi urgent niște demersuri care nu suferă nici o amânare, altfel ,,se va agrava și mai tare situația ta atat de blestemata”. ������Sa nu crezi nici un moment ca nu știu cine ești, știu și alți colegi
Ti-ai facut temele... dar  total gresit.Situatiile expuse in contextul lipsei de facturi ,sau a facturarii eronate ,se refera la doua puncte de consum diferite.La unul nu am facturi pentru cantitatea mentionata,la celalalt ,care este in provincie am o factura gresita cu 2000 lei din aprilie 2022,pentru consum inexistent (s-a schimbat contorul si au preluat la
facturare vechiul index,platit la zi).
Intru in aceasta comunitate  ,,prietenoasa,,  pentru a afla daca  exista situatii similare si cum s-au remediat.
Nu pentru polemica.

#12669
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 27.04.2014

 victoria52, on 26 martie 2023 - 21:17, said:


Ti-ai facut temele... dar  total gresit.Situatiile expuse in contextul lipsei de facturi ,sau a facturarii eronate ,se refera la doua puncte de consum diferite.La unul nu am facturi pentru cantitatea mentionata,la celalalt ,care este in provincie am o factura gresita cu 2000 lei din aprilie 2022,pentru consum inexistent (s-a schimbat contorul si au preluat la
facturare vechiul index,platit la zi).
Intru in aceasta comunitate  ,,prietenoasa,,  pentru a afla daca  exista situatii similare si cum s-au remediat.
Nu pentru polemica.
Numai ,,succesuri” in continuare

#12670
victoria52

victoria52

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 18.12.2021

 jeff48, on 26 martie 2023 - 21:20, said:

Numai ,,succesuri” in continuare
Multumesc la fel.
Foarte bine daca ai totul in ordine  la facturarea energiei electrice de la Hidro.Nu ma indoiesc ca se va rezolva intr-un fel si la mine.
Am timp si rabdare.Inca nu s-a terminat avalansa de facturi.

#12671
florin1008

florin1008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 732
  • Înscris: 17.11.2013
Am probleme cu datul index-ului. De dat pot sa il dau dar nu imi apare nimic la sectiunea "Indecsi inregistrati". Nici indexul de acum si nici cele din lunile trecute. A mai patit cineva asa?

#12672
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

 Marincos, on 26 martie 2023 - 16:44, said:

Toate firmele astea de apartament au o amărâtă de aplicație mobilă. La Hidroelectrica , nu se poate domne, nu pot ei!!

Fa-te și tu că nu vezi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate